اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت دستگاه دور کننده سگ با آلتراسونیک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت دستگاه دور کننده سگ با آلتراسونیک

سلام. برای ساخت دستگاه دور کننده سگ اگه دو پایه یک فرستنده آلتراسونیک رو به باتری وصل کنم کافیه یا باید بهش پالس بدم؟ با چه فرکانسی؟ چه ولتاژی؟

پاسخ : ساخت دستگاه دور کننده سگ با آلتراسونیک

سگ با آلتراسونیک؟ نمیدونم شاید یک فرکانس خاصی جواب بده اما من چند روز پیش داشتم با آلتراسونیک کار میکردم سگم هم اومده بود کنارم نشسته بود باهام دست میداد بهش شکلات بدم!! چندین بارم به طرفش گرفتم اما واکنشی نشون نداد!
    از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
    هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
    اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
    اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
    شاد و موفق باشید

دیدگاه

سلام
      من تا به حال ندیدم برای دور کردن سگ از آلتراسونیک استفاده کنن. اما برای سوالتون عرض کنم که باید پالس تولید کنید ( با تایمر میکروکنترلر و یا با آ استابل) و به سنسور اعمال کنید. معمولا سنسورهایی که تو ایران هست با فرکانس 40 کیلو کار می کنه ولتاژ پالس اعمال شده به سنسور هم هر چی بیشتر باشه توان موج ارسالی بیشتر میشه.

دیدگاه

پاسخ : ساخت دستگاه دور کننده سگ با آلتراسونی&

نوشته اصلی توسط Study
        سگ با آلتراسونیک؟ نمیدونم شاید یک فرکانس خاصی جواب بده اما من چند روز پیش داشتم با آلتراسونیک کار میکردم سگم هم اومده بود کنارم نشسته بود باهام دست میداد بهش شکلات بدم!! چندین بارم به طرفش گرفتم اما واکنشی نشون نداد!
        واقعا؟ عجیبه آخه اگه تو گوگل سرچ کنید کلی از این دستگاها نشون میده که با آلتراسونیک کار میکنن. شاید چون شما با ولتاژ پایین کار میکردید توان موجش قوی نبوده اذیتش کنه.

اضافه شده در تاریخ :
        نوشته اصلی توسط شمع بیدار
        سلام
        من تا به حال ندیدم برای دور کردن سگ از آلتراسونیک استفاده کنن. اما برای سوالتون عرض کنم که باید پالس تولید کنید ( با تایمر میکروکنترلر و یا با آ استابل) و به سنسور اعمال کنید. معمولا سنسورهایی که تو ایران هست با فرکانس 40 کیلو کار می کنه ولتاژ پالس اعمال شده به سنسور هم هر چی بیشتر باشه توان موج ارسالی بیشتر میشه.
        ولی خیلی زیاده تو اینترنت حتی قلاده های آلتراسونیک هم دیدم تو اینترنت که برای جلوگیری از پارس استفاده میکنن. پس داستان اونا چیه؟
        40 کیلو رو خودم باید تولید کنم بدم به پایه های فرستنده؟

دیدگاه

فرکانس صدای تولیدی اینا باید توی یه رنج خاصی باشه که احتمالا آقا سگه ازش بدش بیاد ~x( (شایدم خانوم سگه) ولی واسه سگای ما جواب نمیده لامصب خوششونم میاد oo:
          من قدیما خیلی از اینا ساختم. توی کتابهای سری300 و استاد بخت آور خیلی از اینجور کیتا بودش.
          از دور کننده سگ و حشره و موش و سوسک و مورچه و... گرفته تا همسایه مزاحم oo:
          چه شبایی ک تابسون توی ایوون میخوابیدم تا ببینم پشه میزنه یا نه!!!ولی صبح... oo:
          خوب البته شاید سلیقه پشه های ما با اونا فرق داشت oo: بالاخره اونا خارجین دیگه :angry:

نتیجه: اینا هیچ کدومشون واسه من ک جواب نداد و شما هم بهتره به فکر راه حل دیگه ای باشید یا از همون روشهای سنتی استفاده کنین :agree:

دیدگاه

پاسخ : ساخت دستگاه دور کننده سگ با آلتراسونی&

نوشته اصلی توسط redown
            واقعا؟ عجیبه آخه اگه تو گوگل سرچ کنید کلی از این دستگاها نشون میده که با آلتراسونیک کار میکنن. شاید چون شما با ولتاژ پایین کار میکردید توان موجش قوی نبوده اذیتش کنه.

اضافه شده در تاریخ : ولی خیلی زیاده تو اینترنت حتی قلاده های آلتراسونیک هم دیدم تو اینترنت که برای جلوگیری از پارس استفاده میکنن. پس داستان اونا چیه؟
            40 کیلو رو خودم باید تولید کنم بدم به پایه های فرستنده؟
            شاید فرکانس امواج فراصوت که به گوش آدم شنیده نمیشه برای سگها آستانه دردناکی شنوایی باشه. اگه اینطوری باشه سگو اذیت میکنه. اما حتما قبل از ساخت یک تحقیقی راجع به این مطلب انجام بده. پالس 40 کیلو رو خودت باید بسازی بهترین روش استفاده از تایمر میکرو کنترلرهاست. بعدش پالسو تقویت کنی بدی به فرستنده.

دیدگاه

با سلام
              این نوع مدارات وجود دارد و با 555 هم میتوانید بسازید و بعد با پ امپ چند طبقه تقویت کنید و خروجی را به یک بلندگوی کریستالی (یا توییتر) بدهید فقط نمیدانم که چه فرکانسی باعث آزار و فرار سگ و جلوگیری از پارس کردن آن میشود.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X