اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

محدود کردن ولتاژوجریان موتور با ولتاژ بی نام!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

محدود کردن ولتاژوجریان موتور با ولتاژ بی نام!

با سلام خدمت همگی

موتورهای اسباب بازی(معروف به 6 ولت یا toy) موجود در بازار، با ولتاژ و جریان بی نام هستن (حالا نمی دونم چطوره اینطوری هستن!)
    و نمیشه با مقاومت یا روگولاتور محدودشون کرد(چون هر قطعه سر راهشون بزاریم میسوزن،چون بی محدودیت جریان و ولتاژ میکشن)جهت اطلاعات بیشتر این تاپیک رو ببینید..
    از کاربران محترم کسی اطلاع داره که چطور میشه مداری براشون ساخت که، ولتاژ نامی برای این موتورها تعریف کند؟ یا که به نحویه انها را محدود کنند؟
    باتشکر.

پاسخ : محدود کردن ولتاژوجریان موتور با ولتاژ بی نام!

ولتاژ نامی را شما برای موتور تعیین نمیکنید.ولتاژ نامی را طراح موتور مشخص میکنه.ولتاژ نامی این موتور های اسباب بازی هم فک کنم 3 ولت باشه.
    شما اگه ولتاژ نامی به موتور بدید اگه موتور خیلی تحت فشار نباشه جریان نامی میکشه.
    توی اون تاپیک هم شما ولتاژ 12 به موتور 3 ولت دادید پس برای همین جریان بی حساب کتاب میکشه.
    راهش کاهش ولتاژه.با رگولاتور سوئیچینگ کاهنده ولتاژ را برسونید به 3 ولت بعد بدید به l298 برای موتورها.
    آیا جهالت نیست که آدمی ساعات شیرین امروز را فدای روزهای آینده کند؟

دیدگاه

سلام بر شما
      ممنون از توضیحاتتون
      ---
      گفته شده این موتورها 6 ولتی هستن !!
      من الان یک lm2576 t -5 سه امپری دارم.. حالا اگر بخوام با این رگولاتور کار رو انجام بدم،بنظرتون مشکل رو برطرف میکنه؟(از همون طرح مدار دیتا شیت استفاده کنم؟)
      باتشکر

دیدگاه

منم رو 3 ولت زیاد مطمئن نیستم.با 5 هم خوب کار میکنه.
        بله همون مدار را ببندید،ایشالله که حل میشه.
        آیا جهالت نیست که آدمی ساعات شیرین امروز را فدای روزهای آینده کند؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X