اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

[گفتگو وتبادل نظر]مدارمحافظ دی سی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

[گفتگو وتبادل نظر]مدارمحافظ دی سی

دوستان بنده یه آمپلی سوخته مارشال داشتم 4کانال بودباماسفتایirf540n&irf9540n.
    اینم عکس ازبردآمپلی:

قسمت تغذیش باتوجه به خازنای خروجیش که 35ولت بودفوقش دوبل 30ولت میداده منم اومدم هسته روازبردجداکردم به جاش یه هسته بزرگترانداختم
    قسمت تغذیه روهم بااره بریدم کلاازبردجداکردم الان تغذیه عین ساعت کارمیکنه بالای 600واتم توان میده روولتاژ12.2ورودی دوبل 49ولت خروجی میده.
    حالامی خوام 4تاآمپلی 100وات به این تغذیه اضافه کنم بزارم توهمون قابش دوتاش واسه باندادوتاشم واسه ساب.
    حالاسوالی که دارم اینه قسمت تغذیه یه مدارمحافظ داره بدین صورت که وقتی ولتاژورودی از14به بالامیره کلامداروخاموش میکنه واماواسه آمپلی هاچه مدارمحافظی پیشنهادمی کنیدمی خوام واسه 4تاشم محافظ بزارم.
    به این مداریه نگاه بندازین

این مدارهم محافظ دی سیه هم اتصال کوتاه درسته؟
    باولتاژ34ولت دی سی کارمیکنه بخوایم باولتاژحدود45راش بندازم کدوم المانهابایستی تغییرکنه؟
    تغذیه این مداربایستی باتغذیه آمپ جداباشه؟
    منتظرراهنماییاتون هستم.
    جدیدترین ویرایش توسط real_ahmadi; ۱۹:۲۳ ۱۳۹۵/۰۵/۲۸.
    سفارش سوئیچینگ آمپلی فایر ماشین پذیرفته میشود.

پاسخ : مدارمحافظ دی سی

یه مدار محافظ در انجمن هست که اتصال کوتاه هم داره میتونی از اون استفاده کنی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mostafa65
      یه مدار محافظ در انجمن هست که اتصال کوتاه هم داره میتونی از اون استفاده کنی
      اگه منظورت همونیه که باایسی upc1237کارمیکنه دارم خودم ساختمش باپی سی بی جدیدکه هرآیسی واسه کنترل دوتاآمپه بااینکه پی سی بی شوکوچیک زدم بازم حساب کتاب کردم توجعبه جانمیشه.
      اگرم منظورت یه مداردیگس میشه لینکشوبزاری.
      نظرت درمورداین مداری که گذاشتم چیه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط emparator
        اگه منظورت همونیه که باایسی upc1237کارمیکنه دارم خودم ساختمش باپی سی بی جدیدکه هرآیسی واسه کنترل دوتاآمپه بااینکه پی سی بی شوکوچیک زدم بازم حساب کتاب کردم توجعبه جانمیشه.
        اگرم منظورت یه مداردیگس میشه لینکشوبزاری.
        نظرت درمورداین مداری که گذاشتم چیه؟
        نه منظورم همون بود
        من مداری نمیبینم؟

دیدگاه

نه منظورم همون بود
          من مداری نمیبینم؟
          منظورم مداربالابود.

دیدگاه

ببخشید من الان با گوشی دارم نگاه میکنم اون مدار رو باز نمیکنه بعد با کامپیوتر نگاه میکنم بهت اطلاع میدم

دیدگاه

میگم امپای ماشین که مدارمحافظ دارن محافظ دی سی هستش یااتصال کوتاه؟آخه داخلشون رله ای درکارنیست منم مداری می خوام ساده باشه کم جابگیره.
              مداربالارم نگاه کردی بگوچجوریه می خوام باولتاژ50ولت راش بندازم.

دیدگاه

اون مدار رو دیدم اون اتصال کوتاه نداره
                مدار محافظای ماشین هم اتصال کوتاه دارن هم دی سی ولی با رله نمیان خروجی رو قطع کنن ترانزیستورایی داره که وقتی از خروجی نمونه گیری میکنه وقتی امپر بالا در خروجی مشاهده کرد یا ولتاژ دی سی میاد سیگنال ورودی رو قطع میکنه و نمیزاره که ترانزیستورا یا باند بسوزه
                البته این مدار محافظ بیشتر تو امپلیهای مثل پایونیر یا کنوود یا مارکهای حرفه ای دیگه کار میکنه تو امپلیهای چینی کار نمیکنه امتحان کردم

دیدگاه

اون مدار رو دیدم اون اتصال کوتاه نداره
                  مدار محافظای ماشین هم اتصال کوتاه دارن هم دی سی ولی با رله نمیان خروجی رو قطع کنن ترانزیستورایی داره که وقتی از خروجی نمونه گیری میکنه وقتی امپر بالا در خروجی مشاهده کرد یا ولتاژ دی سی میاد سیگنال ورودی رو قطع میکنه و نمیزاره که ترانزیستورا یا باند بسوزه
                  البته این مدار محافظ بیشتر تو امپلیهای مثل پایونیر یا کنوود یا مارکهای حرفه ای دیگه کار میکنه تو امپلیهای چینی کار نمیکنه امتحان کردم
                  حالایه همچین مداری سراغ نداری که هم اتصال کوتاه باشه وهم محافظ دی سی؟
                  به این مدارام نگاه کن ببین کدومش خوبه.
                  http://s4.picofile.com/file/8168861234/M250_DC_Protection_SCH.png
                  http://s5.picofile.com/file/8168861326/speaker_protection_circuit.jpg

دیدگاه

اون محافظ اولی رو محمد جان ساخته pcb هم داره خیلی خوب و دقیقه ولی فقط dc هستو تاخیر اتصال کوتاه نداره
                    ببین منم خیلی گشتم دنبال همچین مداری ولی همه فقط dc و تاخیر دارن برا اتصال کوتاه چیزی پیدا نکردم
                    حالا شما بگرد شاید جدیدا چیزی باشه برا ما هم بزار استفاده کنیم :rolleyes:

دیدگاه

یه سربه سایتeleccircuit میزنم شایدپیداکردم.

دیدگاه

سلام
                        امپراطور جان
                        به نظر من همون مداری که تو پست اولت گذاشتی بساز .من مدار استریو دارم ولی از دو رله مجزا استفاده می کنه و هزینت بیشتر میشه اما مزیتش اینه که کنترل آمپ جدا میشه. اما این مداری که خودت گذاشتی رو اگر بسازی کنترل آمپ دیگه جدا نیست.مثلا" اگه یه آمپت تو خروجی دی سی بیاد دوتا آمپ از کار می افتن.
                        موفق باشی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad1365
                          سلام
                          امپراطور جان
                          به نظر من همون مداری که تو پست اولت گذاشتی بساز .من مدار استریو دارم ولی از دو رله مجزا استفاده می کنه و هزینت بیشتر میشه اما مزیتش اینه که کنترل آمپ جدا میشه. اما این مداری که خودت گذاشتی رو اگر بسازی کنترل آمپ دیگه جدا نیست.مثلا" اگه یه آمپت تو خروجی دی سی بیاد دوتا آمپ از کار می افتن.
                          موفق باشی
                          سلام
                          منشورت کدوم مداره؟
                          شمامدارت وبزارشایداونوساختم مشکل هزینه نیست.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط emparator
                            سلام
                            منشورت کدوم مداره؟
                            شمامدارت وبزارشایداونوساختم مشکل هزینه نیست.
                            همون مداری که تو پست اولت گذاشتی یعنی این :
                            http://320volt.com/wp-content/uploads/2013/06/gecikmeli-ve-led-ikazli-hoparlor-dc-koruma-devresi.rar

اینم مداری که گفتم:
                            http://s4.picofile.com/file/8169284650/M250_DC_Protect.rar.html

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad1365

http://s4.picofile.com/file/8169284650/M250_DC_Protect.rar.html
                              این مدارومیسازم منتهی بایک رله دوتاازش میسازم واسه 4تاآمپ.میگم اونی که بایه رله هستش استریوطراحی شده دیگه؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X