اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

روشنایی توسط صفحه خورشیدی ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

روشنایی توسط صفحه خورشیدی ؟

دوستان من ی صفحه خورشیدی 10 وات گرفتم و متصل کردم به یک باطری 12 ولت 7 امپر
    میخاستم ببینم مشکلی برای باطری یا خود صفحه پیش نمیاد یک سر متصل هستند {یکمی باطری گرم میشه فقط روز ها }
    این کار رو برای روشنایی باغ کردم و از باطری توسط ال ای دی نواری ها روشنایی گرفتم
    میخاستم ببینم هر یک متر ال ای دی نواری چند امپر مصرف میکنه و برای باطریم مشکلی ایا پیش میاد {عمر باطری چقدر میشه }و ایا میشه یک باطری 12ولت 7 امپر دیگه با اون باطری موازی کنم ایا صفحه میتونه شارژش کنه
    از این مدار هفته ای حدود 20ساعت استفاده میشه
    میتونید کمکم کنید ......................راستی مصرفم هم یک متر ال ای دی نواری است

پاسخ : روشنایی توسط صفحه خورشیدی ؟

نوشته اصلی توسط qombavan
    دوستان من ی صفحه خورشیدی 10 وات گرفتم و متصل کردم به یک باطری 12 ولت 7 امپر
    میخاستم ببینم مشکلی برای باطری یا خود صفحه پیش نمیاد یک سر متصل هستند {یکمی باطری گرم میشه فقط روز ها }
    این کار رو برای روشنایی باغ کردم و از باطری توسط ال ای دی نواری ها روشنایی گرفتم
    میخاستم ببینم هر یک متر ال ای دی نواری چند امپر مصرف میکنه و برای باطریم مشکلی ایا پیش میاد {عمر باطری چقدر میشه }و ایا میشه یک باطری 12ولت 7 امپر دیگه با اون باطری موازی کنم ایا صفحه میتونه شارژش کنه
    از این مدار هفته ای حدود 20ساعت استفاده میشه
    میتونید کمکم کنید ......................راستی مصرفم هم یک متر ال ای دی نواری است
    این طور نباید از صفحات خورشیدی استفاده کرد باید یه مبدل DC-DC بخرید که ولتاژ صفحه رو به مقدار مورد نیاز ( 13.8 برای شارژ باتری 12 یا شایژر باتری)
    تبدیل کنه و با استفاده از این مدار از صفخه ایتفاده کنید وگر نه هم تلفات زیادی دارید و هم عمر باتری بشدت کم میشه

دیدگاه

تازه فقط با یه مدار مبدل کار تموم نمیشه.یه دیود برای جلوگیری از برگشت برق به صفحه خورشیدی.
      یه مدار کنترل شارژ که بتونه جریان شارژ را تنظیم کنه و وقتی باتری پر شد،باتری را از مدار جدا کنه.
      آیا جهالت نیست که آدمی ساعات شیرین امروز را فدای روزهای آینده کند؟

دیدگاه

دوست عزیز میشه نام قطعاتی که مورد نیاز دارم رو دقیق بهم بگید و ی ادرسی بهم بدید تا اینترنتی خرید کنم
        ممنون من یکمی ناشی هستند

دیدگاه

صفحه خورشیدی شما خروجیش چند ولته؟

دیدگاه

من نمیدونم دقیق ولی 10وات فکر کنم 17یا 18 ولت در بهترین حالت باشه و6.امپر
            میشه با باطری که گذاشتم حساب کنید مثلا ایا باطری حدود یک سال کار میده الان حدود 3 ماهه مدار یک سره وصله یعنی از صفحه به باطری و از باطری به اس ام دی نواری
            باطری روز ها یکم گرم میشه ...........
            چه وسایلی باید سر راهش و کجا رقرار بده تا مدار ایده عالی باشه
            فقط قطعات یکمی هزینش پایین باشه ممنونم {اگه میشه ی ادرس اینترنتی هم بدید واسه خرید ممنون }

دیدگاه

فروشگاه اینترنتی که هم این سایت فروشگاهش خیلی هم خوبه.از لینک کنار صفحه میتونید پیداش کنید.
              زمان هم واسه باتری و صفحه نمیتونم بگم.ولی اگه من بودم همین الان متوقفش میکردم.
              مدار ایده آل بهتون قول نمیدم.ولی تا حدی که سوادم برسه کمکتون میکنم.

دیدگاه

دوست عزیز ممنون ولی من نمیدونم چه قطعات دیگه ای نیاز دارم و کجا باید قرار بدم اگه میشه یکمی توضیح بید ممنون

دیدگاه

http://roboeq.ir/products/category/172/
                  البته میشه با یه میکرو همینو ساخت :nerd:
                  http://s6.uplod.ir/i/00674/9cm41hm4inx0.jpg

دیدگاه

من میتونم به صورت مرحله ای راهنمایی کنم.یعنی خودتون باید دنبال کنید برید تست کنید و نتیجه را بگید برای شروع کار هم این مدار را بهتون پیشنهاد میکنم که یه مدار شارژر باتری هست.اگه سوالی داشتید بپرسید.
                    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=104004.0
                    البته بگم یه کم دردسر داره و شاید بهتر باشه نمونه آمادش را بخرید.
                    در مرحله اول سعی کنید از این مدار نتیجه مطلوب بگیرید.
                    بعد برای کنترل بیش از حد شارژ شدن یا بیش از حد خالی شدن باتری و نمایش میزان شارژ میریم سراغ میکروکنترلر.

دیدگاه

دوست من میشه این کا رو کرد البته ایده هست ........
                      ی مقاومت با ولتاژ خروجی سلول خورشیدی سری کنیم تا ولتاز رو مثلا روی 14 نگهداره یعنی نزاره بیشتر بشه
                      و ایا فتوسلی هست که کار برعکس کنه که وقتی نور بهش نخورد مدار باطری و سلول رو قطع کنه .وایا عنصری میشه با سلول و باتری سری کرد که وقطی باطری فول شد جریان سلول رو به باتری نرسانه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دیدگاه

مقاومت که فقط باع ث محدود شدن جراین میشه.ولتاژ را نمی تونه روی یه عدد ثابت کنه.
                        فوتوسل هم اصلا نیازی نست.یه دیود بذارید فقط برق از صفحه خورشیدی وارد باطری میشه.و بر عکسش را اجازه نمیده.
                        با یه عنصر نمیشه.
                        اگه منظورتون یه مدار ساده است.میشه با عنصر های ساده هم کار کرد.میخواید یه مدار ساده بذارم؟

دیدگاه

اگه میشه نوع دقیق دیود رو بگید و ی مدار ساده و کم هزینه که بتونم بسازم بزارید ممنون

دیدگاه

این مدار را سایت یزدکیت ارائه کرده بود با یه کم تغییرات به درد شما هم میخوره.
                            http://s6.uplod.ir/i/00527/keo7emzii8hu.gif
                            اصلی ترین عیب این مدار پایین بودن بازدهشه.مگر نه فک نکنم مورد دیگه ای داشته باشه.

دیدگاه

اقا پویان من خیلی ممنون هستم از کمک شما
                              ی سوال دیگه داشتم اگه قطعات رو بگیرم میشه با سیم بهم وصل کنم {مدار چاپی به کار نبرم }ایا جواب میده
                              و حدود قیمت ساخت این میشه بگید چقدر میشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
                              و کلا من این مدار رو درست کنم به هیچ چیز دیگه ای احتیاج ندارم کارم حل میشه ؟
                              و از چه نهر بازده مدار کمه نکنه به خاطر جریان خروجی 500میلی امپر ؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X