اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

via روی پدها؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

via روی پدها؟

سلام به همه
    وقتی دو پد که باید به هم وصل بشن و درست یکی در لایه بالا و دیگری در لایه پایین باشه میشه via رو روی خود پد قرار داد؟
    در چاپش توسط شرکتهای چاپ مدار مشکلی بوجود نمیاد؟
    از لحاظ نویز پزیری باین کار مشکلی نداره یا بهتره که via رو با فاصله ای از پد ها بزارم و بعد با ترک وصلشون کنیم؟
    چون توی سیم کشی اتوماتیک دیدیم via ها رو با کمی فاصله میزاره به شک افتادم؟
    اي خدا ، من بايد از نظر علم از همه برتر باشم، تا مبادا که دشمنان مرا از اين راه طعنه زنند. بايد به آن سنگدلاني که علم را بهانه کرده و به ديگران فخر ميآ*فروشند، ثابت کنم که خاک پاي من هم نخواهند شد. بايد همه آن تيره دلان مغرور و متکبر را به زانو در آورم، آنگاه خود خاضع ترين و افتاده ترين مرد روي زمين باشم.
    شهيد دکتر مصطفي چمران
    اللهم صل علي محمد و ال محمد و عجل فرجهم
    ; C is not for children

پاسخ : via روی پدها؟

سلام. بعید میدونم بشه همچه کاری کرد. شما تو هر بردی نگاه کنی مثلا برای آی سی smd اول پد گذاشته، بعد با یک ترک کوچک پد رو به via وصل کرده
    کم گوی و گزیده گوی

دیدگاه

با سلام
      این که این کار عملی هست، بله عملی هست و میشه و مشکلی تو چاپ پیش نمیاد
      اما بحث نویز و اینا رو نمی دونم چون تا حالا پد های مربوط به تغذیه رو اینطوری وصل می کردم.
      The healthy human mind doesn't wake up in the morning thinking this is his last day on earth.

دیدگاه

با سلام

از لحاظ ساخت pcb اینکار شدنیه و مشکلی پیش نمیاد.

هنگام مونتاژ دستی مشکلی پیش نمیاد، ولی در صورتی که از دستگاه pick & place استفاده میکنید، هم در مرحله شابلون استنسیل و هم در مرحله حرارت دهی با آون با مشکل رو به رو خواهید شد.

از لحاظ نویز پذیری هم مشکلی پیش نمیاد.

موفق باشید.

دیدگاه

ببینید وقتی روی یک پد ویا بزارید وقتی که قلع رو روش میزارید به داخل ویا مکیده میشه و یکم لحیم کاری رو سخت میکنه و از طرف دیگه موقع rework و تعمیر هم قطعه تا قلع توی ویا ذوب نشه جدا نمیشه که یکم سخت میشه ولی کار شدنیه و مشکلی تو کار دستی نداره (به جز قطعات BGA که اصلا نباید این کار رو براشون کرد چون قلعشون داخل میره و تماس الکتریکی رو از دست میدن)

head<=
          ...تشکر خدا...
          [img width=97 height=100]http://mahdi3d.persiangig.com/image/5280543_t.jpg[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهدی رهی
            سلام به همه
            وقتی دو پد که باید به هم وصل بشن و درست یکی در لایه بالا و دیگری در لایه پایین باشه میشه via رو روی خود پد قرار داد؟
            سوال شما و مخصوصا پاسخهای دوستان منو به شک انداخت . یعنی چی که این کار امکان پذیره ولی اجتناب کنید ؟
            تمام برد هایی که دولایه هستند و المانهاش مخلوط smd و dip هستند اصولا و لاجرم تمام پدها باید متالیزه شوند. یعنی بالفعل متالیزه میشوند . .یعنی تمام پدها خود به خود تبدیل به via می شوند . و اگر هم منظورتنون پدهای smd است که می خواهید via روی آن بگزارید خوب اگر در آی سی های bga روی پد ویا نزاری پس این پایه رو از کجا می خواهید بیرون بکشید ؟ یا من منظور شما رو نگرفتم یا شما یکم خوب فکر نکردید .
            تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
            داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliila
              سوال شما و مخصوصا پاسخهای دوستان منو به شک انداخت . یعنی چی که این کار امکان پذیره ولی اجتناب کنید ؟
              تمام برد هایی که دولایه هستند و المانهاش مخلوط smd و dip هستند اصولا و لاجرم تمام پدها باید متالیزه شوند. یعنی بالفعل متالیزه میشوند . .یعنی تمام پدها خود به خود تبدیل به via می شوند . و اگر هم منظورتنون پدهای smd است که می خواهید via روی آن بگزارید خوب اگر در آی سی های bga روی پد ویا نزاری پس این پایه رو از کجا می خواهید بیرون بکشید ؟ یا من منظور شما رو نگرفتم یا شما یکم خوب فکر نکردید .
              سلام
              تو BGA ها هم باید یکم ترک کشید و از اون ترکه ویا بزنید
              http://www.nxp.com/documents/application_note/AN10778.pdf
              این رو مهندسان nxp نوشتن

head<=
              ...تشکر خدا...
              [img width=97 height=100]http://mahdi3d.persiangig.com/image/5280543_t.jpg[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliila
                من متوجه منظور شما نمیشم...به فرض مثال برای یک پکیج lqfp شما فقط پد دارید و اصلا متالیزه نمیشه...در مورد DIP بله درسته متالیزه میشه اما برای پکیج های SMD من هر بردی رو که دیدم پد با یک ترک کوچک به ویا متصل شده بود.
                در کل بعید میدونم استفاده از ویا برای قطعات smd کار درستی باشه وگرنه در قابلیت اتوروت آلتیوم دیزاینر این ویژگی لحاظ میشد.
                کم گوی و گزیده گوی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X