اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پاور بانک (شارژر همراه ) برای mp3

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاور بانک (شارژر همراه ) برای mp3

سلام به همه :redface:
    من میخوام ولتاژ یه باتری کتابی رو به ولتاژ و امپر usb کامپیوتر تبدیل کنم تا با وصل کردنش به یه مادگی mp3 ، usb ام رو راحت شارز کنم
    سوال من اینه باید چه مداری ببندم (چه مقاومتی با چه اهمی و .....)
    من مبتدی ام ؛ ممنون میشم کامل توضیح بدین
    درضمن مادگی usb رو باید از کجا گیر بیارم؟

اضافه شده در تاریخ :
    چرا کسی جواب نمیده؟
    [center]یه شب خواب دیدم اون دنیا خدا ازم پرسید:وقتی همسایه ات گرسنه بود کجابودی؟
    منم گفتم: خدا جون خودت کجا بودی؟
    خیلی حال داد
    ولی بعدش رو یادم نیست ، فکر کنم سرب داغ رو با قیف ریختن تو حلقم

پاسخ : پاور بانک (شارژر همراه ) برای mp3

کانکتور usb که الکترونیکی ها دارند.
    ولتاژ usb در حدود 5 ولته.باتری کتابی شما 9 ولته.پس باید ولتاژ افزایش پیدا کنه.پس اول باید با یه رگولاتور افزاینده ولتاژ را برسونید به حدود 10.5 ولت.بعد با مقاومت یا یه مدار دیگه ای جریان شارژ باتری را تنظیم کنید.بعد هم یه قطع کن برای زمانی که باتری کامل شارژ شد.
    اگه از باتری لیتیومی 3.7 ولت استفاده کنید خیلی از این مشکل ها حل میشه.حالا امکان تغییر باتری را دارید؟
    برای شارژ mp3 باید چه ولتاژی بهش وصل باشه؟
    آیا جهالت نیست که آدمی ساعات شیرین امروز را فدای روزهای آینده کند؟

دیدگاه

چرا باید ولتاژ رو ببری بالا؟
      شاژر mp3[move][/move] 5 ولت و حدود 550 میلی امپر
      اون باتری ای که گفتین چند تومنه؟
      [center]یه شب خواب دیدم اون دنیا خدا ازم پرسید:وقتی همسایه ات گرسنه بود کجابودی؟
      خیلی حال داد

دیدگاه

چون باتری کتابی ولتاژش 9 ولته برای شارژ یه کم هم باید بیشتر باشه.
        من باتری خاصی مد نظرم نیست تو فروشگاه باتری های مختلف را میتونید ببینید.
        اما مساله ی اصلی اینجاس که شما باید ولتاژ باتری پاور بانک را کم تر از ولتاژ یو اس بی بگیری.بعد از اون طرف برای شارژ mp3 باید هم باید ولتاژ باید همون ولتاژ یو ای بی باشه.
        اگه از آداپتور برای شارژ استفاده کنید به جای یو اس بی راحتتره.

دیدگاه

من میخوام تو مسافرت که برق نیست از این شارژر همراه استفاده کنم
          مسله رو چرا سخت میکنی
          من فقط میخوام برق یه باتری کتابی 9 ولتی رو به یه منبع با جریان 500 میلی امپر و 5 ولت تبدیل کنم همین!
          خیلی حال داد

دیدگاه

نظرتون درباره این چیه ؟
            http://www.circuitdiagram.org/usb-charger.html
            خیلی حال داد

دیدگاه

من فک کردم شما یه باتری کتابی 9 ولتی دارید که میخواید با یو اس بی شارژش کنید.بعد با اون تازه mp3 را شارژ کنید.
              اینجوری خیلی ساده تره.این لینکی که گذاشتید کار میده ولی بازده اش پایینه.یه مساله دیگه هم هست اینه که باتری کتابی اصلا زورش به این حرفا نمیرسه که بخواد 500 میلی آمپر جریان مداوم برای شارژ mp3 بده.
              به نظر من با یه باتری 12 ولتی بگیرید بعد با یه lm2576 adj برقش را به 5 ولت کاهش بدید.طبق مدار دیتاشیت ببندید.یعنی اینجوری:
              http://s6.uplod.ir/i/00526/8fvt6hvk1ujj.jpg
              http://s6.uplod.ir/i/00526/1zjes48s8c5g.jpg
              اطلاعات بیشتر دیتاشیت را دانلود کنید.
              تازه میتونید از باتری ماشین هم استفاده کنید.
              شارژر سری فندکی هم به صورت آماده هست که همین کار را انجام میده.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pooyan-shafiei
                من فک کردم شما یه باتری کتابی 9 ولتی دارید که میخواید با یو اس بی شارژش کنید.بعد با اون تازه mp3 را شارژ کنید.
                اینجوری خیلی ساده تره.این لینکی که گذاشتید کار میده ولی بازده اش پایینه.یه مساله دیگه هم هست اینه که باتری کتابی اصلا زورش به این حرفا نمیرسه که بخواد 500 میلی آمپر جریان مداوم برای شارژ mp3 بده.
                به نظر من با یه باتری 12 ولتی بگیرید بعد با یه lm2576 adj برقش را به 5 ولت کاهش بدید.طبق مدار دیتاشیت ببندید.یعنی اینجوری:
                http://s6.uplod.ir/i/00526/8fvt6hvk1ujj.jpg
                http://s6.uplod.ir/i/00526/1zjes48s8c5g.jpg
                اطلاعات بیشتر دیتاشیت را دانلود کنید.
                تازه میتونید از باتری ماشین هم استفاده کنید.
                شارژر سری فندکی هم به صورت آماده هست که همین کار را انجام میده.
                این مداری که گذاشتند بهترین مدار برای این منظور هست و تا 3 آمپر هم راحت میده. آی سیش رو هم فروشگاه سایت داره.
                ولی شما اگه این مدار سختته با یه 7805 هم متونید این کار رو بکنید ولی تلفات بالا داره و باتریتون بازده پایین تری داره.
                برخی آدمها[ تنها ] به یک دلیل از مسیر زندگی ما می گذرند [ تا ] به ما درسهایی بیاموزند ؛ که اگر می ماندند هرگز [ آن درسها را ] یاد نمی گرفتیم …

دیدگاه

منم یه زمونی میخواتم از اینا بسازم و ساختم و کار هم کرد
                  حدود 6 ماه وقت برد چون کار نمیکرد و کلی تجربه کسب کردم تا تونستم راش بندازن!!

شما یه ماژول 2595 کاهنده از سایت میخری فک کنم 5 تومنه بعد میبندی حالشو میبری ولتاژ رو روی دقیق رو 5.1 ولت تنظیم کنچون تحت بار افت میکنه

و اما نکات:
                  شما نمیتونی با باطری کتابی 9 ولتی این کارو بکنی چون جریان دهی باطری کتابی حد اکثر 20 میلی امپر
                  حد اقل ولتاژ ورودی باید 11 ولت باشه در غیر اینصورت افت ولتاژ 0.5 ولتی در خروجی خواهی داشت
                  بهترین کار اینه که 4 تا باطری li-ion که تو سایت هم هست بخری که دونه ای 5 تومنه فک کنم بعد اینارو سری کنی و بشه حدود 13 ولت و بعد بدیش به ماژول کاهنده هر بارم باطری هارو شارژ میکنی و همیشه میتونی مصرف کنی

اینا تجربیاتی بود که برا هر کدومشون 1 ماه علاف شدم امیدوارم به دردت بخوره
                  عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم
                  مخترع برتر شمال غرب سال 96
                  مدیر سابق منابع تغذیه انجمن ECA

دیدگاه

ماژول 2595 تو سایت نیست
                    اگه دیدی میشه لینکشو بدی؟
                    همینطور لینک باتری ها رو
                    امپر خروجی این ماژوله چقدره؟

اضافه شده در تاریخ :
                    نوشته اصلی توسط armin_gera
                    منم یه زمونی میخواتم از اینا بسازم و ساختم و کار هم کرد
                    حدود 6 ماه وقت برد چون کار نمیکرد و کلی تجربه کسب کردم تا تونستم راش بندازن!!

شما یه ماژول 2595 کاهنده از سایت میخری فک کنم 5 تومنه بعد میبندی حالشو میبری ولتاژ رو روی دقیق رو 5.1 ولت تنظیم کنچون تحت بار افت میکنه

و اما نکات:
                    شما نمیتونی با باطری کتابی 9 ولتی این کارو بکنی چون جریان دهی باطری کتابی حد اکثر 20 میلی امپر
                    حد اقل ولتاژ ورودی باید 11 ولت باشه در غیر اینصورت افت ولتاژ 0.5 ولتی در خروجی خواهی داشت
                    بهترین کار اینه که 4 تا باطری li-ion که تو سایت هم هست بخری که دونه ای 5 تومنه فک کنم بعد اینارو سری کنی و بشه حدود 13 ولت و بعد بدیش به ماژول کاهنده هر بارم باطری هارو شارژ میکنی و همیشه میتونی مصرف کنی

اینا تجربیاتی بود که برا هر کدومشون 1 ماه علاف شدم امیدوارم به دردت بخوره
                    نوشته اصلی توسط PouYa007
                    این مداری که گذاشتند بهترین مدار برای این منظور هست و تا 3 آمپر هم راحت میده. آی سیش رو هم فروشگاه سایت داره.
                    ولی شما اگه این مدار سختته با یه 7805 هم متونید این کار رو بکنید ولی تلفات بالا داره و باتریتون بازده پایین تری داره.

الان من چیکار کنم :-(
                    کدوم کارو انجام بدم؟؟؟
                    خیلی حال داد

دیدگاه

این چطوره؟
                      درضمن قطع کننده جریان میخوام
                      چیکار کنم؟
                      خیلی حال داد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 11101010000

الان من چیکار کنم :-(
                        کدوم کارو انجام بدم؟؟؟
                        هردو ماژول یکی هستن 2576 با 2596 زیاد فرقی نداره هر کدومو راحتی برو ,ولی سعی کن ماژولشو بخری چون اگه بخوای خودت بسازی سلف یا باید نوع مرغوب بخری یا اینکه ادا میده دهنتو سرویس میکنه! من سر همین سلف مجبور شدم کل دیتاشیتو خوندم و محاسبات رو دوباره انجام دادم تا مقادیر فطعات به دست بیاد ولی چون ایسی چینی بود و سلف هم مرغوب نبود بازم کلی اذیتم کرد!

اضافه شده در تاریخ :
                        ماژول 2595 تو سایت نیست
                        اگه دیدی میشه لینکشو بدی؟
                        همینطور لینک باتری ها رو
                        امپر خروجی این ماژوله چقدره؟
                        تا 3 امپر راحت میده و رو 3 امپر محدود شده جریان
                        http://eshop.eca.ir/%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%BA%D8%B0%DB%8C%D9%87-%D9%88%D9%84%D8%AA%D8%A7%DA%98/2154-%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84-%D9%85%D8%A8%D8%AF%D9%84-dc-dc-lm2596-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC%DB%8C-123v-30v-3a.html

http://eshop.eca.ir/%D8%A8%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D9%87%D8%A7/1613-%D8%A8%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D9%84%DB%8C%D8%AA%DB%8C%D9%88%D9%85-%DB%8C%D9%88%D9%86-37V-3500mAh.html

http://eshop.eca.ir/%D8%A8%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D9%87%D8%A7/1600-%D8%A8%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D9%84%DB%8C%D8%AA%DB%8C%D9%88%D9%85-%DB%8C%D9%88%D9%86-%D8%B3%D9%87-%D8%AA%D8%A7%DB%8C%DB%8C.html

اضافه شده در تاریخ :

این چطوره؟
                        چیکار کنم؟
                        عمرا طرف این ایسی نرو که عذاب الهی هستش!!!!!! اصلا کار نمیکنه کلا بیخیال این ایسی شو ! تو یو تو ب فیلم کار با این ایسی رو گذاشته بود و اخر ازش تست گرفت و خیلی راحا تحت بار جواب داد من دقیقا همونطور مداروبستم با همون مقادیر ولی برا من جواب نمیداد!!! ایسیا اصلا جنسشون خوب نیست
                        عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم

دیدگاه

چیکار کنم؟
                          باتری خوب و ارزون تر سراغ نداری؟
                          برای تنظیم ولتاژ ماژوله باید ولت متر داشته باشم؟من ندارم
                          خیلی حال داد

دیدگاه

چیکار کنم؟
                            باتری خوب و ارزون تر سراغ نداری؟
                            برای تنظیم ولتاژ ماژوله باید ولت متر داشته باشم؟من ندارم
                            اون باطری ها دونه ای 6 تومنه فک نکنم از اون ارزونتر وجود داشته باشه!
                            تو ولتمتر نداری؟! :surprised: :eek: پس چطور وارد عرصه الکترونیک شدی؟! oo:
                            یه مولتی متر بخر 9500 پولشه

قطع کننده جریان چیه؟ برای چی میخوای؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط armin_gera
                              اون باطری ها دونه ای 6 تومنه فک نکنم از اون ارزونتر وجود داشته باشه!
                              تو ولتمتر نداری؟! :surprised: :eek: پس چطور وارد عرصه الکترونیک شدی؟! oo:
                              یه مولتی متر بخر 9500 پولشه

قطع کننده جریان چیه؟ برای چی میخوای؟
                              :mrgreen:
                              که وقتی شارز mp3 ام 100 در 100 شد جریان قطع بشه بیشتر از این تو باتری mp3 نره و باتری باد کنه (اما فک کنم تو خود mp3 قطع کننده باشه چون وقتی به pcوصلش میکنم تا شارژ شه این احتمالو میدم که pc جریان usb رو قطع نمیکنه)

اینا بسه دیگه؟
                              چیز دیگه ای نمیخواد؟

من همش میترسم یه بلایی سر mp3 ام بیاد
                              الان این ماژوله 2000 امپر به mp3 ام بده که mp3ام میسوزه!! باید امپر شارژرش 500mA باشه. مگه نه؟

من شارزر این لیتیوم یونه رو ندارم بهتر نیست از این یکی بگیرم(((eshop.eca.ir/باتری-ها/3774-باتری-لیتیوم-یون-37v-سایز-14500-همسایز-باتری-قلمی.html )))که هم اندازه باتری قلمیه؟اخه شارژر قلمی هارو دارم
                              خیلی حال داد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X