ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14
    2015/01/25
    41
    8

پاور ال ای دی برای آکواریوم

سلام دوستان
    برای آکواریوم چه نوری مناسبه؟
    نور خوب و مناسب.گیاهی نیست.هر جا که مرتبط بود پرسیدم جواب نگرفتموامیدوارم اینجا جواب بگیرم
    برای تانک 300 لیتری
    پاور ال ای دی چند وات؟چند تا؟چه نوری؟لنز ؟درایور؟
    کمکم کنین اگه در توانتون هست
    ممنون
    2007/06/28
    721
    15

پاسخ : پاور ال اي دي براي آکواريوم

با فرض اينکه آکواريوم گياهي براي آب شيرين باشد و گياهان شما از نوع کم نور هم باشد حدود 4500 لومن براي اين حجم آب نور نياز داريد که بسته به شکل آکواريوم ممکن هست لازم باشه زاويه تابش ال اي دي ها تغيير کنه، اگر صرفا براي ديده شدن و زيبايي چشمي هم باشه و فتوسنتز و رشد گياه خاصي مد نظر نباشه باز هم به نظر من همين مقدار نور رو ديگه کمتر در نظر نگيريد، با اين حساب اگر فرض کنيم از ال اي دي هاي پاور 1 وات با نوردهي 100 لومن استفاده کنيد شما 45 عدد ال اي دي يک وات نياز داريد، اگر آکواريومتون ايستاده هست روشون لنز بزنيد و زاويه تابش رو محدود کنيد اگر معمولي هست و فاصله لامپ از سطح آب زياد نيست نيازي به استفاده از لنز يا رفلکتور براي متمرکز کردن نور نيست.
    از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
    هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
    اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
    اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
    شاد و موفق باشید
    2015/01/25
    41
    8

پاسخ : پاور ال ای دی برای آکواریوم

ممنون بابت پاسخ
    یعنی 45 تا پاور ال ای دی؟
    ببخشید میشه بگید چه رنگهائی؟ یکی از دوستان گفت 72 تا پاور ال ای دی لازمه.اشتباه کرده یا زیاد گرفته؟
    2007/06/28
    721
    15

گياهان آب شيرين معمولا به سه دسته نور کم، نور متوسط و نور زياد تقسيم ميشوند، اگر نور را براي رشد و فتوسنتز گياهان لازم داريد که بسته به نوع گياهاتون بين 45 تا 110 ال اي دي پاور نياز داريد، اما اون مصرفي که شما اشاره کرديد ظاهرا براي استفاده گياه نيست و صرفا جهت زيباسازي هست که توي اين مورد همون 45 عدد 1 وات 100 لومن کافي هست.
    از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
    هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
    اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
    اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
    شاد و موفق باشید
    2015/01/25
    41
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط Study
    گياهان آب شيرين معمولا به سه دسته نور کم، نور متوسط و نور زياد تقسيم ميشوند، اگر نور را براي رشد و فتوسنتز گياهان لازم داريد که بسته به نوع گياهاتون بين 45 تا 110 ال اي دي پاور نياز داريد، اما اون مصرفي که شما اشاره کرديد ظاهرا براي استفاده گياه نيست و صرفا جهت زيباسازي هست که توي اين مورد همون 45 عدد 1 وات 100 لومن کافي هست.
    واقعا ممنون
    من 50 تا ال ای دی پاور تهیه می کنم
    و اینکه نگفتید از چه رنگهائی؟
    2007/06/28
    721
    15

خواهش ميکنم، رنگ ها هم باز بستگي به نوع گياهان آکواريوم داره، براي آکواريوم هاي آب شور از سفيد هاي کلوين بالا در کنار آبي معمولا استفاده ميشه ( البته ممکن هست طيف رنگ هاي ديگري هم به کار بره اما نور کلي متمايل به آبي هست ) براي آب شيرين معمولا نور نهايي به چشم سفيد رنگ با کلوين پايين تر هست و مقداري قرمز و آبي نيز براي فتوسنتز و رشد گياه لازم هست که مقدارش به نوع گياه بستگي داره، گاهي به جاي قرمز و آبي از بنفش يا صورتي استفاده ميشه در کنار سفيد که در واقع خودش ترکيب دو نور آبي و قرمز هست. بعضي جاها حتي اندکي نور سبز هم بين رنگها به کار ميبرند که زيبايي آکواريوم به چشم بياد ولي با نسبت خيلي کم، در صورتي که گياه خاصي در آکواريوم نباشه يا گياهان از نوع کم نور باشند ميشه نور قرمز و آبي رو کلا حذف کرد و فقط از نور سفيد استفاده کرد که روشنايي و زيبايي آکواريوم بيشتر به چشم بياد.
    شاد و موفق باشید
    2015/01/25
    41
    8

خواهش ميکنم، رنگ ها هم باز بستگي به نوع گياهان آکواريوم داره، براي آکواريوم هاي آب شور از سفيد هاي کلوين بالا در کنار آبي معمولا استفاده ميشه ( البته ممکن هست طيف رنگ هاي ديگري هم به کار بره اما نور کلي متمايل به آبي هست ) براي آب شيرين معمولا نور نهايي به چشم سفيد رنگ با کلوين پايين تر هست و مقداري قرمز و آبي نيز براي فتوسنتز و رشد گياه لازم هست که مقدارش به نوع گياه بستگي داره، گاهي به جاي قرمز و آبي از بنفش يا صورتي استفاده ميشه در کنار سفيد که در واقع خودش ترکيب دو نور آبي و قرمز هست. بعضي جاها حتي اندکي نور سبز هم بين رنگها به کار ميبرند که زيبايي آکواريوم به چشم بياد ولي با نسبت خيلي کم، در صورتي که گياه خاصي در آکواريوم نباشه يا گياهان از نوع کم نور باشند ميشه نور قرمز و آبي رو کلا حذف کرد و فقط از نور سفيد استفاده کرد که روشنايي و زيبايي آکواريوم بيشتر به چشم بياد.
    از اینکه زحمت میدم شرمندم
    ولی یه چیز دیگه
    برای بدست آوردن مقدار نور یک آکواریوم مقیاسی هست؟ الان شما گفتید که 45 تا. برای گیاهی بین 45 تا 110 برای این ابعاد.
    اگه برای یه تانک دیگه بخوام چی میشه؟فرمولش چیه؟ مقدار ولت و کلوین چطور بدست میاد؟
    لطف میکنی اینم جواب بدی؟
    2007/06/28
    721
    15

ببخشيد دارم وسايل جمع ميکنم برم سفر خيلي عجله اي جواب ميدم، بله محاسبات خاص خودش رو داره، علاوه بر مقدار نور، طيف و رنگ نور و همچنين دماي نور ( کلوين ) مهم هست. براي اطلاع از اين موارد به کتابهاي مربوط به آکواريوم ها مراجعه کنيد من يکي به دستم رسيده بود زبان انگليسي بود و خيلي خوب و کامل توضيح داده بود، همچنين ميتونيد از کاتالوگ ها و اطلاعات ada استفاده کنيد.
    موفق باشيد
    شاد و موفق باشید
    2015/01/25
    41
    8

ببخشيد دارم وسايل جمع ميکنم برم سفر خيلي عجله اي جواب ميدم، بله محاسبات خاص خودش رو داره، علاوه بر مقدار نور، طيف و رنگ نور و همچنين دماي نور ( کلوين ) مهم هست. براي اطلاع از اين موارد به کتابهاي مربوط به آکواريوم ها مراجعه کنيد من يکي به دستم رسيده بود زبان انگليسي بود و خيلي خوب و کامل توضيح داده بود، همچنين ميتونيد از کاتالوگ ها و اطلاعات ada استفاده کنيد.
    موفق باشيد
    ایشالا سفر بی خطر
    برگشتین بازم مزاحم میشم
    2007/06/28
    721
    15

ممنون سلامت باشيد، به اين زودي برنميگردم اما به انجمن سر ميزنم تا جايي که اطلاعات داشته باشم و بتونم در خدمتتون هستم، ضمن اينکه شما سوالاتتون رو مطرح کنيد دوستان ديگر هم حتما اطلاعات خوبي دارند و کمک خواهند کرد :agree:
    شاد و موفق باشید
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14