اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پاور ال ای دی برای آکواریوم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاور ال ای دی برای آکواریوم

سلام دوستان
    برای آکواریوم چه نوری مناسبه؟
    نور خوب و مناسب.گیاهی نیست.هر جا که مرتبط بود پرسیدم جواب نگرفتموامیدوارم اینجا جواب بگیرم
    برای تانک 300 لیتری
    پاور ال ای دی چند وات؟چند تا؟چه نوری؟لنز ؟درایور؟
    کمکم کنین اگه در توانتون هست
    ممنون

پاسخ : پاور ال ای دی برای آکواریوم

با فرض اینکه آکواریوم گیاهی برای آب شیرین باشد و گیاهان شما از نوع کم نور هم باشد حدود 4500 لومن برای این حجم آب نور نیاز دارید که بسته به شکل آکواریوم ممکن هست لازم باشه زاویه تابش ال ای دی ها تغییر کنه، اگر صرفا برای دیده شدن و زیبایی چشمی هم باشه و فتوسنتز و رشد گیاه خاصی مد نظر نباشه باز هم به نظر من همین مقدار نور رو دیگه کمتر در نظر نگیرید، با این حساب اگر فرض کنیم از ال ای دی های پاور 1 وات با نوردهی 100 لومن استفاده کنید شما 45 عدد ال ای دی یک وات نیاز دارید، اگر آکواریومتون ایستاده هست روشون لنز بزنید و زاویه تابش رو محدود کنید اگر معمولی هست و فاصله لامپ از سطح آب زیاد نیست نیازی به استفاده از لنز یا رفلکتور برای متمرکز کردن نور نیست.
    از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
    هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
    اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
    اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
    شاد و موفق باشید

دیدگاه

ممنون بابت پاسخ
      یعنی 45 تا پاور ال ای دی؟
      ببخشید میشه بگید چه رنگهائی؟ یکی از دوستان گفت 72 تا پاور ال ای دی لازمه.اشتباه کرده یا زیاد گرفته؟

دیدگاه

گیاهان آب شیرین معمولا به سه دسته نور کم، نور متوسط و نور زیاد تقسیم میشوند، اگر نور را برای رشد و فتوسنتز گیاهان لازم دارید که بسته به نوع گیاهاتون بین 45 تا 110 ال ای دی پاور نیاز دارید، اما اون مصرفی که شما اشاره کردید ظاهرا برای استفاده گیاه نیست و صرفا جهت زیباسازی هست که توی این مورد همون 45 عدد 1 وات 100 لومن کافی هست.
        از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
        هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
        اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
        اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
        شاد و موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Study
          گیاهان آب شیرین معمولا به سه دسته نور کم، نور متوسط و نور زیاد تقسیم میشوند، اگر نور را برای رشد و فتوسنتز گیاهان لازم دارید که بسته به نوع گیاهاتون بین 45 تا 110 ال ای دی پاور نیاز دارید، اما اون مصرفی که شما اشاره کردید ظاهرا برای استفاده گیاه نیست و صرفا جهت زیباسازی هست که توی این مورد همون 45 عدد 1 وات 100 لومن کافی هست.
          واقعا ممنون
          من 50 تا ال ای دی پاور تهیه می کنم
          و اینکه نگفتید از چه رنگهائی؟

دیدگاه

خواهش میکنم، رنگ ها هم باز بستگی به نوع گیاهان آکواریوم داره، برای آکواریوم های آب شور از سفید های کلوین بالا در کنار آبی معمولا استفاده میشه ( البته ممکن هست طیف رنگ های دیگری هم به کار بره اما نور کلی متمایل به آبی هست ) برای آب شیرین معمولا نور نهایی به چشم سفید رنگ با کلوین پایین تر هست و مقداری قرمز و آبی نیز برای فتوسنتز و رشد گیاه لازم هست که مقدارش به نوع گیاه بستگی داره، گاهی به جای قرمز و آبی از بنفش یا صورتی استفاده میشه در کنار سفید که در واقع خودش ترکیب دو نور آبی و قرمز هست. بعضی جاها حتی اندکی نور سبز هم بین رنگها به کار میبرند که زیبایی آکواریوم به چشم بیاد ولی با نسبت خیلی کم، در صورتی که گیاه خاصی در آکواریوم نباشه یا گیاهان از نوع کم نور باشند میشه نور قرمز و آبی رو کلا حذف کرد و فقط از نور سفید استفاده کرد که روشنایی و زیبایی آکواریوم بیشتر به چشم بیاد.
            شاد و موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Study
              خواهش میکنم، رنگ ها هم باز بستگی به نوع گیاهان آکواریوم داره، برای آکواریوم های آب شور از سفید های کلوین بالا در کنار آبی معمولا استفاده میشه ( البته ممکن هست طیف رنگ های دیگری هم به کار بره اما نور کلی متمایل به آبی هست ) برای آب شیرین معمولا نور نهایی به چشم سفید رنگ با کلوین پایین تر هست و مقداری قرمز و آبی نیز برای فتوسنتز و رشد گیاه لازم هست که مقدارش به نوع گیاه بستگی داره، گاهی به جای قرمز و آبی از بنفش یا صورتی استفاده میشه در کنار سفید که در واقع خودش ترکیب دو نور آبی و قرمز هست. بعضی جاها حتی اندکی نور سبز هم بین رنگها به کار میبرند که زیبایی آکواریوم به چشم بیاد ولی با نسبت خیلی کم، در صورتی که گیاه خاصی در آکواریوم نباشه یا گیاهان از نوع کم نور باشند میشه نور قرمز و آبی رو کلا حذف کرد و فقط از نور سفید استفاده کرد که روشنایی و زیبایی آکواریوم بیشتر به چشم بیاد.
              از اینکه زحمت میدم شرمندم
              ولی یه چیز دیگه
              برای بدست آوردن مقدار نور یک آکواریوم مقیاسی هست؟ الان شما گفتید که 45 تا. برای گیاهی بین 45 تا 110 برای این ابعاد.
              اگه برای یه تانک دیگه بخوام چی میشه؟فرمولش چیه؟ مقدار ولت و کلوین چطور بدست میاد؟
              لطف میکنی اینم جواب بدی؟

دیدگاه

ببخشید دارم وسایل جمع میکنم برم سفر خیلی عجله ای جواب میدم، بله محاسبات خاص خودش رو داره، علاوه بر مقدار نور، طیف و رنگ نور و همچنین دمای نور ( کلوین ) مهم هست. برای اطلاع از این موارد به کتابهای مربوط به آکواریوم ها مراجعه کنید من یکی به دستم رسیده بود زبان انگلیسی بود و خیلی خوب و کامل توضیح داده بود، همچنین میتونید از کاتالوگ ها و اطلاعات ada استفاده کنید.
                موفق باشید
                شاد و موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Study
                  ببخشید دارم وسایل جمع میکنم برم سفر خیلی عجله ای جواب میدم، بله محاسبات خاص خودش رو داره، علاوه بر مقدار نور، طیف و رنگ نور و همچنین دمای نور ( کلوین ) مهم هست. برای اطلاع از این موارد به کتابهای مربوط به آکواریوم ها مراجعه کنید من یکی به دستم رسیده بود زبان انگلیسی بود و خیلی خوب و کامل توضیح داده بود، همچنین میتونید از کاتالوگ ها و اطلاعات ada استفاده کنید.
                  موفق باشید
                  ایشالا سفر بی خطر
                  برگشتین بازم مزاحم میشم

دیدگاه

ممنون سلامت باشید، به این زودی برنمیگردم اما به انجمن سر میزنم تا جایی که اطلاعات داشته باشم و بتونم در خدمتتون هستم، ضمن اینکه شما سوالاتتون رو مطرح کنید دوستان دیگر هم حتما اطلاعات خوبی دارند و کمک خواهند کرد :agree:
                    شاد و موفق باشید

دیدگاه

با سلام و عرض ادب خدمت اساتید
                      لطفا بفرمایید که برای یک تانک گیاهی حرفه ای با شرایط فتوسنتز بالا در ابعاد 80×30×50 که البته 45 سانت آبگیری میشه:
                      1.چندتا پاور ال ای دی 1 وات نیاز دارم؟
                      2. چندتاش سفید و چندتاش قرمز باشه؟
                      3. مقدار کلوین و لومن رو هم بفرمایید
                      4. چه درایوری استفاده کنم و چند عدد؟
                      از اونجایی که بنده تازه کار هستم نیاز به راهنمایی دقیق دارم.
                      لطفا کمکم کنید
                      با تشکر از سخاوتتون.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Pm110 نمایش پست ها
                        با سلام و عرض ادب خدمت اساتید
                        لطفا بفرمایید که برای یک تانک گیاهی حرفه ای با شرایط فتوسنتز بالا در ابعاد 80�30�50 که البته 45 سانت آبگیری میشه:
                        1.چندتا پاور ال ای دی 1 وات نیاز دارم؟
                        2. چندتاش سفید و چندتاش قرمز باشه؟
                        3. مقدار کلوین و لومن رو هم بفرمایید
                        4. چه درایوری استفاده کنم و چند عدد؟
                        از اونجایی که بنده تازه کار هستم نیاز به راهنمایی دقیق دارم.
                        لطفا کمکم کنید
                        با تشکر از سخاوتتون.
                        با سلام:
                        من قبلا برای آکواریوم از مهتابی سیلد شده از آب استفاده کردم، دو بار سوخت. بار سوم یک ست 80 سانتی پاور ال ای دی سیلد شده خریدم با 20 عدد ال ای دی . 15 عدد سفید و 5 عدد قرمز، درست به اندازه قاب مهتابی قبلی . ( بصورت کامل با درایور ولامپ) فقط 30 هزار تومان، الان 2 سال است که بی در سر کار می کند. اگر بخواهید بسازید و درایور بخرید و سیلد بندی آب کنید چند برابر این در می آید.
                        علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
                        نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری نمایش پست ها
                          با سلام:
                          من قبلا برای آکواریوم از مهتابی سیلد شده از آب استفاده کردم، دو بار سوخت. بار سوم یک ست 80 سانتی پاور ال ای دی سیلد شده خریدم با 20 عدد ال ای دی . 15 عدد سفید و 5 عدد قرمز، درست به اندازه قاب مهتابی قبلی . ( بصورت کامل با درایور ولامپ) فقط 30 هزار تومان، الان 2 سال است که بی در سر کار می کند. اگر بخواهید بسازید و درایور بخرید و سیلد بندی آب کنید چند برابر این در می آید.
                          عرض ادب و سلام
                          خیلی ممنون از پاسختون
                          راستش اصرارم برای ساخت به خاطره تجربه کردنش هست و از طرفی هم مشخصات نور و تانک همخوانی پیدا میکنن.
                          لامپی که شما با اون قیمت استثنائی خریدین مشخصات نوریش چی هست؟
                          الان هم گیر میاد ماهم بخریم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Pm110 نمایش پست ها
                            عرض ادب و سلام
                            خیلی ممنون از پاسختون
                            راستش اصرارم برای ساخت به خاطره تجربه کردنش هست و از طرفی هم مشخصات نور و تانک همخوانی پیدا میکنن.
                            لامپی که شما با اون قیمت استثنائی خریدین مشخصات نوریش چی هست؟
                            الان هم گیر میاد ماهم بخریم؟
                            با سلام :
                            بله ، این نوع لامپ ها ( ال ای دی سیلد شده مخصوص آکواریم) را می توانید از فروشگاه های، فروش لوازم آکواریم که غذای ماهی و متعلغات آن را می فروشند تهیه فرمائید. اگر تهران تشریف دارید، آدرس تقاطع، خ جمهوری و فردوسی، ساختمان پلاسکو، طبقات همکف و اول هر جور لامپ بخواهید وجود دارد.

علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
                            نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X