اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

برد راه انداز sim908 , ارتباطش با میکرو و پورت usb به سریال

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

برد راه انداز sim908 , ارتباطش با میکرو و پورت usb به سریال

سلام
    برای پروژه ردیاب به مدارات ارتباطی برد راه انداز sim908 نیاز فوری دارم علاوه بر اون نمیدونم که چطوری با این پورت به میکرو وصل شم چون میکرو atmega16 فقط 2 پایه برای rx,tx داره میخوام ببینم که با این پورت میتونم به این دو پایه ضربدری وصل شم و برنامه ها رو به میکرو بفرستم و نیاز به پروگرم و ... نیست ؟؟ علاوه بر این همین دو پایه میکرو ضربدری به برد sim وصل میشه که برد هم آنتن gsm داره هم gps آیا باید rx,tx هر دو آنتن رو به همین پایه میکرو و نیز پورت وصل کنم؟
    توی اتصالاتش موندم و مشکل دارم لطفا راهنمایی نمایید
    با تشکر فراوان

پاسخ : برد راه انداز sim908 , ارتباطش با میکرو و پورت usb به سریال

نوشته اصلی توسط saba7darya
    سلام
    برای پروژه ردیاب به مدارات ارتباطی برد راه انداز sim908 نیاز فوری دارم علاوه بر اون نمیدونم که چطوری با این پورت به میکرو وصل شم چون میکرو atmega16 فقط 2 پایه برای rx,tx داره میخوام ببینم که با این پورت میتونم به این دو پایه ضربدری وصل شم و برنامه ها رو به میکرو بفرستم و نیاز به پروگرم و ... نیست ؟؟ علاوه بر این همین دو پایه میکرو ضربدری به برد sim وصل میشه که برد هم آنتن gsm داره هم gps آیا باید rx,tx هر دو آنتن رو به همین پایه میکرو و نیز پورت وصل کنم؟
    توی اتصالاتش موندم و مشکل دارم لطفا راهنمایی نمایید
    با تشکر فراوان
    سلام
    یه مقدار سوالتون گنگه ولی من تا جاییکه متوجه شدم پاسخ میدم بهتون. اگه درست متوجه شده باشم شما میخواهید یه sim908 رو به میکرو وصل کنید و همزمان میکرو رو به pc.
    خب این که هم sim908 و هم pc رو با مبدل usb به سریال یجا به میکرو وصل کنید امکان نداره. شما میتونید یکی رو به پورت سریال میکرو وصل کنید که به صورت ضربدریه و اون یکی رو به دوتا از پایه های دیگه میکرو و یه پورت سریال نرم افزاری روش راه بندازید. بسته به کامپایلری که استفاده میکنید اگه دنبال software serial بگردید کلی کتابخونه پیدا میکنید.
    برای ارسال اطلاعات هم به میکرو بدون پروگرامر میتونید از بوت لودر آردوینو استفاده کنید ولی برای نوشتن خود بوت لوذر نیاز به پروگرامر دارید

دیدگاه

سلام حق باشماست بهتر بود مفصل تر توضیح میدادم
      در حقیقت در مرحله اول میخوام توسط مبدل usb به سریال از pc به میکرو وصل بشم مثلا با هایپر ترمینال بهش دستوراتی رو بدم و نیاز نباشه که پروگرمش کنم و میکرو هم به ماژول وصل بشه تا باهاش sms بفرستم که طبق فرمایش شما امکان نداره که یجا به میکرو وصل کنم مگر اینکه میکروی دیگه ای انتخاب کنم یا روی 2 پایه دیگه میکرو پورت سریال نرم افزاری راه بیاندازم که اینو نمیدونم چطوری :angry: :cry2:
      مرحله دوم باید ماژول بتونه موقعیت جغرافیایی سیم کارت رو برام ارسال کنه که توی pc روی نقشه جغرافیایی مثل google map ببینم :nerd:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saba7darya
        سلام حق باشماست بهتر بود مفصل تر توضیح میدادم
        در حقیقت در مرحله اول میخوام توسط مبدل usb به سریال از pc به میکرو وصل بشم مثلا با هایپر ترمینال بهش دستوراتی رو بدم و نیاز نباشه که پروگرمش کنم و میکرو هم به ماژول وصل بشه تا باهاش sms بفرستم که طبق فرمایش شما امکان نداره که یجا به میکرو وصل کنم مگر اینکه میکروی دیگه ای انتخاب کنم یا روی 2 پایه دیگه میکرو پورت سریال نرم افزاری راه بیاندازم که اینو نمیدونم چطوری :angry: :cry2:
        مرحله دوم باید ماژول بتونه موقعیت جغرافیایی سیم کارت رو برام ارسال کنه که توی pc روی نقشه جغرافیایی مثل google map ببینم :nerd:
        اگه فقط صرفا میخواهید بصورت سریال از pc به ماژول sim908 وصل بشید که اصلا این وسط به میکرو نیازی نیست. فقط یه مبدل استفاده کنید و مستقیم به ماژول وصل کنید. من با sim900 قبلا کار کردم نه با 908 و نمیدونم اطلاعات gps رو به چه صورت بر میگردونه ولی بقیه ارتباط، با ATcommand ها انجام میشه (اصولا باید قسمت gps) هم همینطور باشه. شما با یه نرم افزار کنسول(من بشما Putty رو توصیه میکنم) بهش وصل میشید و یه کامند میفرستید و جوابشو از همون سریال بر میگردونه. مثلا با ATcommand مستقیما میتونید به ماژول فرمان بدید که sms بفرسته و نیازی به میکرو نیست.
        مثلا اگه تو کنسول این فرمانها رو پشت سرهم بنویسید sms میفرسته
        AT+CMGS=+989xxxxxxxxx
        الان اینجا پیام رو تایپ میکنید و بعد از اتمام پیام CTRL+Z میزنید و پیام ارسال میشه به شماره
        البته باید قبل از این کارا یه تنظیماتی انجام بشه رو ماژول.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X