اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کنترل رله با موبایل قدیمی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کنترل رله با موبایل قدیمی

با سلام دوستان
    یه موبایل قدیمی دارم و میخوام میخوام ازش به عنوان رله که با زنگ زدن کار کنه ازش استفاده کنم
    مثلا رله رو به خروجی بلندگو یا لامپ ال ای دیش یا جای دیگه وصل کنم و موقع زنگ زدن عمل کنه البته میدونم باید قبل رله از ترانزیستور استفاده کرد اما چه ترازیستوری و به چه شکل؟؟؟؟
    در ضمن اصلا مهم نیست رله با چه ولتاژ و قدرتی باشه چون مصرف کننده فقط به اندازه شارژر لبتاب مصرف داره 60 وات.
    دوستان چطوری مدارشو بسازم؟؟؟ :redface:

پاسخ : کنترل رله با موبایل قدیمی

سلام دوست عزیز شما از ترانزیستور bc 547 استفاده کن

دیدگاه

بنظرم بزن ب ویبرش :biggrin:

دیدگاه

یه دیود هم باید با رله موازی کنید تا به ترانزیستور آسیب نرسه.دیود را در حالت بایاس معکوس قرار بدید.
        آیا جهالت نیست که آدمی ساعات شیرین امروز را فدای روزهای آینده کند؟

دیدگاه

دوستان ممنونم
          اما مهم نیست به کدوم قسمتش بزنم بلندگو ، صفحه ال ای دی و یا حتی ویبره(اینا همه که ولتاژشون یکی نیست مقدار مقاومت برا کدوم قسمت مناسبه و اگه جابجاش کنم چقدر مقدارش رو تغییر بدم)؟؟؟؟
          راستی میتونم یه رله 3 ولت مستقیما به ویبره بزنم بدون ترانزیستور؟؟؟ جواب میده؟؟
          راستی دیود رو چطور بزنم کاتد سمت + باشه یا - ؟؟

دیدگاه

مستقیم وصل نکنید بهتره.چون ممکنه جریان بیش از توان گوشی کشیده بشه.
            الان یه سوال برا من پیش اومد.فرض کنید یه بار به گوشی زنگ میزنید و رله فعال میشه.خوب بعدش که قطع میکنید دوباره رله هم غیر فعال میشه.
            تازه وقتی گوشی زگ میخوره هم ویبرش قطع و وصل میشه.
            آیا جهالت نیست که آدمی ساعات شیرین امروز را فدای روزهای آینده کند؟

دیدگاه

سلام به نظر من بهتره از اپتوکوپلر و مقاومت به جای ویبره گوشی استفاده کنید خروجیشم بدید به ترانزیستور و رله اینطوری احتمال آسیب دیدن گوشی هم صفر میشه
              [آموزشی] کنترل رله با پیامک توسط sim800l
              [آموزشی] راه اندازی سنسورهای DHT11 و DHT22 با کدویژن
              [آموزشی] مدار عملی اتصال میکروفن خازنی به میکروکنترلر
              [آموزشی] آموزش نحوه راه اندازی میکروهای fmd
              صفحه اینستاگرام : ecdco_ir

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pooyan-shafiei
                الان یه سوال برا من پیش اومد.فرض کنید یه بار به گوشی زنگ میزنید و رله فعال میشه.خوب بعدش که قطع میکنید دوباره رله هم غیر فعال میشه.
                تازه وقتی گوشی زگ میخوره هم ویبرش قطع و وصل میشه.
                خب دقیقا منم همینو میخوام یعنی دستگاه همیشه روشن هست و وقتی هنگ میکنه لحظه ای برقش قطع بشه و بعد دوباره و که رله خاموش شد برق وصل شه و اونم به محافظ وصله که با تاخیر برق رو به دستگاه میده :agree:

دیدگاه

فقط برو مخابرات یا گوشیتو کد بده که فقط خودت بتونی به اون خط زنگ بزنی تا زنگ خوردن اشتباهی باعث اختلال نشه
                  یا اگر گوشیت این قابلیتو داره فقط رو شماره دلخواه بذار گوشیت ویبره بخوره و رو بقیه فقط سایلنت باشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط reza babatabar
                    سلام به نظر من بهتره از اپتوکوپلر و مقاومت به جای ویبره گوشی استفاده کنید خروجیشم بدید به ترانزیستور و رله اینطوری احتمال آسیب دیدن گوشی هم صفر میشه
                    دوست عزیز میشه مدارشو برام بذاری؟؟
                    من میگم سمت خروجی اپتوکوپلر رو از باطری موبایل بگیرم و مستقیم بدمش به رله 5 یا 3 ولت ، نظرتون چیه؟؟؟ اپتوکوپلر شماره خاصی نداره؟؟؟
                    یه سوال دیگه چون دسترسی فیزیکی به دستگاه زیاد مقدور نیست حالا برق ورودی موبایل چیکار کنم باطریش که نمیشه همیشه تو شارژر باشه
                    معلومه که باید شارژر موبایل همیشه به گوشی وصل باشه اما چطور باطری آسیب نبینه ؟؟؟ oo:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hsama74
                      یه سوال دیگه چون دسترسی فیزیکی به دستگاه زیاد مقدور نیست حالا برق ورودی موبایل چیکار کنم باطریش که نمیشه همیشه تو شارژر باشه
                      معلومه که باید شارژر موبایل همیشه به گوشی وصل باشه اما چطور باطری آسیب نبینه ؟؟؟ oo:
                      گوشی رو تو حالت شارژ قطع اتوماتیک بزار(اگر نداشت با یک مدار ساده مثل پ امپ اون رو قطع کن )

نوشته اصلی توسط hsama74
                      من میگم سمت خروجی اپتوکوپلر رو از باطری موبایل بگیرم و مستقیم بدمش به رله 5 یا 3 ولت ، نظرتون چیه؟؟؟ اپتوکوپلر شماره خاصی نداره؟؟؟
                      وقتی تغذیه (برا شارژ باطری) هست نیازی به استفاده از باطری موبایل نیست.
                      - تو همانی که می اندیشی، هرگاه به این اندیشیدی که تو یک عقابی؟ پس به دنبال رویاهایت برو و به یاوه های مرغ و خروس های اطرافت فکر نکن.

- یک تصمیم می تواند دریچه های زندگی ما را به روی اندوه یا شادی ، سعادت یا تنگدستی ، مصاحبت یا تنهایی ، و عمری طولانی یا مرگی زودرس باز کند

دیدگاه

نوشته اصلی توسط jim Gary
                        گوشی رو تو حالت شارژ قطع اتوماتیک بزار(اگر نداشت با یک مدار ساده مثل پ امپ اون رو قطع کن )
                        وقتی تغذیه (برا شارژ باطری) هست نیازی به استفاده از باطری موبایل نیست.
                        باطری برا زمانی که برقا میره گوشی خاموش نشه و دوم اینکه گوشی بدون باطری و مستقیم از شارژر روشن کار نمیکنه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hsama74
                          دوست عزیز میشه مدارشو برام بذاری؟؟
                          سلام بفرما
                          فقط رو جهت جریان سیم های ویبره دقت کن

در مورد سوالتم اگر منبع تغذیه داری تا حد امکان از باتری موبایل استفاده نکن چون ممکنه باعث نویز بشه
                          برای شارژشم خود گوشی احتمالآ با شارژ شدن باتری جریانو قطع میکنه(یا باتری های جدید خودشون داخلشون یه ای سی برای قطع جریان هنگام شارژ کامل وجود داره)

دیدگاه

سلام آقا واقعا ازت ممنونم
                            لطف کردین :wow: :applause: :job: :bye

دیدگاه

رفیق نکنه میخوایی جایی یا چیزی رو بترکونی

ما هم قدیما بمب صوتی کنترل از راه دور و بمب تایمری میساختیم 10-12 سالگی البته اگه بشه گفت بمب چون ماده منفجره سیگارت بود"طرقه های قدیمی" چاشنی هم المنت

---------------------------------
                              ولی اگه اشتباه نگم اگر شما میخوای یک وصیله ای بعد تماس گرفتن با تلفن شروع بکار کنه
                              مدار های بالا مناسب نیست !
                              چرا؟
                              خوب این مدار ها وقتی ویبره کار کنه رله رو وصل و وقتی ویبره قطع بشه رله رو قطع میکنه"یا برعکس"

شمابجز مداربالا نیاز به تایمر داری و کلید مکانیکی و الکتریکی
                              تنها راهي که به شکست مي انجامد، تلاش نکردن است """کوروش کبیر""""

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X