اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تایمر در XMEGA

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تایمر در XMEGA

با سلام من تازه کار با xmega را شروع کردم و از کامپایلر codevision در حال حاضر دارم استفاده میکنم در مورد تایمر نیازمند مشورت با دوستان هستم چون وقتی آخر سر میام اینتراپتش رو فعال کنم error میده (همون جایی که مثلا انتخاب میکنم high level) ضمنا از نسخه 2.05.3 استفاده میکنم.

پاسخ : تایمر در XMEGA

شما باید در قسمت General Settings سطح وقفه ها را با توجه به نیازتون فعال کنید تا اشکال مذکور برطرف گردد.
    در ضمن می تونید از نسخه های بالاتر کدویژن استفاده کنید که امکانات بسیار بیشتری را در اختیار قرار می دهد.
    در زیر این نقاب چیزی بیشتر از گوشت هست. در زیر این نقاب یک ایده هست و ایده ها ضدگلوله هستند.

1-به اندازه ی باورهای هر کسی ؛ با او حرف بزن …. بیشتر که بگویی ، تو را احمق فرض خواهد کرد …!!!
    2-تنها دو گروه نمى توانند افکار خود را عوض کنند: دیوانگان تیمارستان و مردگان گورستان.
    3-آدم ها مثل عکس ها هستند: زیاد بزرگشون کنی ، کیفیتشون میاد پایین!

دیدگاه

سلام
      فلگ سرریز تایمر یا همون ovf قابلیت خوندن و نوشتن مستقیم داره یا فقط برا تولید وقفه استفاده میشه?

دیدگاه

علاوه بر وقفه، به روش Polling و بررسی flag هم می توانید از سرریز تایمر اطلاع پیدا کنید. در مورد نوشتن در محل flag هم اگر مقدار آن یک باشد، نوشتن یک در محل آن باعث صفر شدن می شود و نوشتن صفر تاثیری در وضعیت آن ندارد.
        اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
        دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
        برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
        وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
        قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
        اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
        ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

تشکر استاد کی نژاد

متاسفانه هر چی تو دیتا شیت نگاه کردم رجیستر مربوط به overflow تایمر رو پبدا نکردم.
          این فلگ باید تو یه رجیستر مربوط به تایمر مربوطه باشه درسته؟
          ممنون میشم راهتمایی کنین
          ( ضمنا من از codevision استفاده میکنم )

دیدگاه

در رجیستر INTFLAGS – Interrupt Flag register قرار دارد!
            گاهی افرادی به موفقیت های بزرگ می رسند، تنها به این دلیل ساده که نمی دانند کاری که به آن دست زده اند بسیار دشوار، بلکه غیر ممکن است.

دیدگاه

ممنون
              برا دوستانی که احتمالا به این مشکل بربخورن نتیجه کار تو کدویژن این شد:

مثلا برای تایمر TCC0
              کد:
              #define TCC0_OVF_flag   TCC0.INTFLAGS && 1        // Read overflow flag
              #define TCC0_clr_OVF_flag TCC0.INTFLAGS = TCC0.INTFLAGS  // Clear the interrupt flags
              ضمنا اگه رجیستر کانتر تایمر رو هم صفر کنیم پرچم سرریز یک میشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X