اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مقایسه ی دو سیگنال سینوسی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مقایسه ی دو سیگنال سینوسی

با عرض سلام خدمت دوستان عزیز
    دو سیگنال سینوسی با فرکانس برابر 250khz دارم . می خوام اختلاف فاز و اختلاف دامنه ی دو سیگنال را استخراج کنم. با چه مداری این کار ممکنه.
    میشه از آن نمونه برداری کرد بعد اون را تحلیل کرد؟ با چه پردازشگری نمونه برداری در این فرکانس ممکنه؟

پاسخ : مقایسه ی دو سیگنال سینوسی

اگر فقط اختلاف فاز رو بخوای و دامنه رو فکر کنم با یک AD0820 کارت راه بیفته. فرکانس نمونه برداریش تا یک مگ میرسه.
    برای اندازه گیری اختلاف فاز هم میتونید با یک میکرو و استفاده از تایمر و درآوردن اختلاف عبور صفر دو تا سیگنال، اختلاف فاز رو حساب کنی. البته از هر مداری که عبور از صفر رو بتونه بهش حساس باشه میتونی استفاده کنی
    دامنه هم تکلیفش مشخصه. قاعدتا اگر بخوای خروجی رو به صورت دیجیتال بهت بده باید از A2D استفاده کنی که هم با میکرو میشه هم ای سی های ولت متر آماده
    که البته کل این طرح رو میشه با یک میکرو ساده جمعش کرد
    ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X