اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

میکروکنترلر مورد نیاز برای ارتباط با SIM 908

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

میکروکنترلر مورد نیاز برای ارتباط با SIM 908

سلام
    من می خوام از ماژول SIM 908 برا پروژه دانشگام استفاده کنم .
    داشتم دیتاشتش و می خوندم که متوجه شدم که دوتا ورودی سریال برای دستورات AT commend برای GPS/GSM به طور جداگونه داره . پس حالا باید از میکروی AVR استفاده کنم که دو تا UART داشته باشه !!!
    لطفا اگه حرفای من درسته نوع میکروی پیشنهادی شما چیه ؟
    ممنون
    IN GOD WE TRUST

پاسخ : میکروکنترلر مورد نیاز برای ارتباط با SIM 908

سلام
    بسته به آنچه که به دنبالش هستید میتونید از هر میکرویی استفاده کنید حتی atmega8 ممکنه فقط بخواهید از gsm بهره ببرید ولی برای راحتی خودتون برای بهره مندی از هر دو امکانات gps,gsm میتونید از atmega64 یا 128 و ... کافیه به دیتاشیت میکروها نگاهی بیاندازید یا حتی توی پروتئوس مشخصات هر میکرویی هست که چند پورت سریال ، تایمر و ... داره

دیدگاه

خیلی ممنونم از راهنمایتون
      IN GOD WE TRUST

دیدگاه

با سلام
        خیر با یک پورت سریال میشه به هر دو امکان ماژول یعنی gsm و gps دسترسی پیدا کرد، اما اگه می خواین مستقیما از کامپیوتر هم بشه به ماژوال دستور فرستاد یا اینکه دستورات خروجی ماژول رو روی کامپیوتر ببینید(این کار کمک زیادی در رفع اشکال میکنه و توصیه می کنم این کارو بکنین) باید از میکرویی با دو پورت سریال استفاده کنید.
        The healthy human mind doesn't wake up in the morning thinking this is his last day on earth.

دیدگاه

دوست عزیز با هر Avr شما میتونید این کار رو انجام بدید با توجه به اینکه کتابخوته برای پورت سریال نرم افزاری وجود داره شما میتونید حتی با میکرویی که پورت سریال سخت افزاری هم نداره کار کنید. من خودم با با مگا 328 هم اتصال به pc رو راه انداختم، برای دیباگ و ارسال تنظیمات و یه پورت سریال نرم افزاری هم روی 2 تا پین دیگه راه انداختم برای ارتباط با sim900.
          ولی خب اگه بخواهید راحت باشید میتونید از سایر میکروهایی که بیشتر 1 پورت سریال دارن استفاده کنید

دیدگاه

من با این ماژول کار کردم و جواب گرفتم

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=102671.0

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X