اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استخراج معادله از روی نمودار مربوطه ؟

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

استخراج معادله از روی نمودار مربوطه ؟

سلام دوستان
    چطور میشه از روی نمودار تابعی که داریم معادله اون رو به دست بیاریم؟ مثلا همین نمودارهای دوبعدی معمولی X و Y.
    روش ریاضی به چه شکل هست؟
    نرم افزاری هم برای این کار سراغ دارید؟ کدوم نرم افزارها این قبلیت رو دارند که نمودار رو دستی رسم کنیم و معادله مربوط به اون رو بهمون بدن؟
    با تشکر
    از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
    هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
    اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
    اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
    شاد و موفق باشید

پاسخ : استخراج معادله از روی نمودار مربوطه ؟

تمام این کارها رو Matlab انجام میده عزیزم.

از دستورهای polyfit و polyval کمک بگیر.

:smile:
    راهي خواهم ساخت ...

دیدگاه

سلام
      جوابتون را گرفتید برای پیدا کردن معادله از روی نمودار یا نه؟
      من تونستم خیلی راحت یک معادله درجه n را که y فقط با x تغیر پیدا کنه بدست بیارم با polyfit توی Matlab :smile:
      اما می خوام بدونم اگه بخوام یه معادله که y هم به x هم به p وابسته باشه اون وقت چی میشه؟ :eek:

دیدگاه

ایا می شود با نرم افزار دیگری مثل MAPLE این کار را انجام داد ؟
        بگذارعشق خاصیت تو باشد نه رابطه خاص تو باکسی
        موفقيت پيش رفتن است نه به نقطه ي پايان رسيدن
        نلسون ماندلا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Study
          سلام دوستان
          چطور میشه از روی نمودار تابعی که داریم معادله اون رو به دست بیاریم؟ مثلا همین نمودارهای دوبعدی معمولی X و Y.
          روش ریاضی به چه شکل هست؟
          نرم افزاری هم برای این کار سراغ دارید؟ کدوم نرم افزارها این قبلیت رو دارند که نمودار رو دستی رسم کنیم و معادله مربوط به اون رو بهمون بدن؟
          با تشکر
          سوالتون خیلی کلی هست. اگر نمودارتون خطی هست یا با یک نمودار خطی می توان آنرا تقریب زد می توانید از درونیابی های ساده مانند دستورات Matlab که دوستان فرمودند استفاده کنید ولی اگر نمودار غیر خطی یا شدیدا غیر خطی یا آشوب وار دارید می توانید از ابزارهایی مثل شبکه عصبی یا فیلترهای کالمن استفاده کنید.

دیدگاه

کمک

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=36883.new#new
            <a target="_blank" href="http://robocuppers.ir/forum/index.php?referrerid=1">ربوکاپی های ایران</a>

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X