اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت سروموتور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت سروموتور

با سلام.
    من میخوام یک سروموتور درست کنم.
    یه دونه سرو داشتم اون باز کردم روی بردش یه دونه ای سی بود که مشخص نبود چیه.
    میخوام از دوستان کمک بگیرم و به من یه ای سی معرفی کنند که بتونه یک موتور دی سی کنترل کنه و کار کردن باهاش راحت باشه.
    با تشکر.

پاسخ : ساخت سروموتور

سلام
    اون آی سی که توی سروو دیدی یه مقایسه کننده پهنای پالس با مقدار آنالوگ هست!!!

اگر میخوای سروو بسازی یه پیشنهاد دارم :

یکی از این موتور های گیربکسی پلاستیکی که شافت خروجیشون دوطرفه هست بخر و یک طرف رو به سر یک ولوم 50 کیلو وصل کن!
    پایه وسط ولوم به ورودی ADC میکرو میره و دو سر دیگه ی ولوم به VCC و GND میره!!
    بعد یه درایور برای موتور درست کن!
    حالا برای مثال میتونی موتور رو تا وقتی که مقدار ADC فلان قدر بشه به گردش در بیاری! این شد یه سروو!!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mobin-m
      سلام
      اون آی سی که توی سروو دیدی یه مقایسه کننده پهنای پالس با مقدار آنالوگ هست!!!

اگر میخوای سروو بسازی یه پیشنهاد دارم :

یکی از این موتور های گیربکسی پلاستیکی که شافت خروجیشون دوطرفه هست بخر و یک طرف رو به سر یک ولوم 50 کیلو وصل کن!
      پایه وسط ولوم به ورودی ADC میکرو میره و دو سر دیگه ی ولوم به VCC و GND میره!!
      بعد یه درایور برای موتور درست کن!
      حالا برای مثال میتونی موتور رو تا وقتی که مقدار ADC فلان قدر بشه به گردش در بیاری! این شد یه سروو!!!

سلام
      اگر من بخوام یه وزنه ی عمودی حدود ۱۰۰ کیلو ک روی یک میله سوار هست با یه موتور بچرخونم شما چه موتوری پیشنهاد میکنین ؟؟؟فرض کنید ک این میله روی بلبرینگ سوار شده .

دیدگاه

سلام داداش
        یکم بیشتر جزئیات بده
        یعنی چی وزنه عمودی روی میله سوار شده و میخوای بچرخونیش؟؟؟ بعد همون میله به بلبرینگ متصله؟؟؟
        اگه میتونی یه چیز ساده بکش و بذار! آخه با این چیزا که گفتی هزار طرح مختلف اومد تو ذهنم!!!!! :job: :eek:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mobin-m
          سلام داداش
          یکم بیشتر جزئیات بده
          یعنی چی وزنه عمودی روی میله سوار شده و میخوای بچرخونیش؟؟؟ بعد همون میله به بلبرینگ متصله؟؟؟
          اگه میتونی یه چیز ساده بکش و بذار! آخه با این چیزا که گفتی هزار طرح مختلف اومد تو ذهنم!!!!! :job: :eek:
          سلام
          ممنون از پاسخگوییتون
          سرعت خطیش حداقل ۳.۱۴ سانتی متر بر ثانیه
          برای فرض شعاع میله مثلا ۱۰ cm سرعت زاویه ایش ۳.۱۴ رادیان بر ثانیه باشه .
          به عبارت ساده تر میخوام هر ۱ ساعت ۱۸ درجه چرخش داشته باشم.حالا این ۱۸ درجه رو توی ۱ ساعت میخواد تو ۱۰ دقیقه بره یا تو ۲۰ دقیقه یا ....
          این میله حدود ۱۰۰ کیلو وزن داره که به صورت عمودیه .
          برا همین قدرت بیشتر واسم مهمه و همچنین ترمز .

دیدگاه

آهان!!!
            فک کنم گرفتم منظورت چیه!؟!
            یعنی یه چیز آونگ مانند داری که یه وزنه صد کیلویی بهش بستی و حالا باسرعتی که گفتی میخوای حول یک محور که خودش یه میله هستش که از یه طرف بلبرینگ داره و از طرف دیگه بهش موتور متصله بچرخونی !! هان؟؟؟
            حالا 220ولت دم دستت هست یا با باطری باید کار کنه؟؟

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : ساخت سروموتور

نوشته اصلی توسط mobin-m
              آهان!!!
              فک کنم گرفتم منظورت چیه!؟!
              یعنی یه چیز آونگ مانند داری که یه وزنه صد کیلویی بهش بستی و حالا باسرعتی که گفتی میخوای حول یک محور که خودش یه میله هستش که از یه طرف بلبرینگ داره و از طرف دیگه بهش موتور متصله بچرخونی !! هان؟؟؟
              حالا 220ولت دم دستت هست یا با باطری باید کار کنه؟؟
              سلام
              هر جفتش
              ولی فک کنم موتور با ۲۲۰ راحت تر گیر بیاد.
              عکس زیرو نگاه کن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X