ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
    2008/07/11
    255
    7

بهترين انتخاب براي تبديل 24vDC به 12vDC

سلام.دوستان. من مداري طراحي کردم که يه ميکروکنترلر اتمگا 8 ، يه سنسور SHT11 ويک آي سي LM538 داره .
    20 تا از پورت هاي اتمگا 8 رو وصل کردم به شبکه مقاومتي R2R براي تبديل ديجيتال به آنالوگ.يه ولتاژ 5 ولت ميخوام واسه ميکرو و سنسور SHT و يه 12 ولت ميخوام واسه LM538.
    جريان مصرفي کل مدار رو دقيق نميدونم. توان مصرفي SHT11 حدود 5 ميلي واته(ماکزيمم جريان0.5 ميلي آمپر). جريان مصرفي LM538 هم طبق ديتا شيت حدود 50 ميلي آمپر. جرياني ميکرو رو هم نميدونم.ولي فکر کنم زير 200 ميلي آمپره.
    حالا دنبال بهترين روش براي تبديل 24 ولت به 12 ولت و 5 ولت ميگردم. نکاتي که مورد نظرم هست :
    1)تا اونجايي که امکان داره قطعات و آي سي ها smd باشن و مدار کوچيک باشه. هيت سينک واسه کار خيلي مطلوب نيست.
    2)اگر از رگولاتورهاي خطي استفاده بشه، بهتره.چون رگولاتور سويچينگ معمولاً قطعات جانبي ميخواد مخصوصاً سلفش نگرانم ميکنه!!!
    اوايل کار تغذيه ورودي 12 ولت داشتم.اومدم از يه رگولاتور 9 ولت و بعدش يه 5 ولت (LM78xx) استفاده کردم. با اين که LCD هم در مدار داشتم ولي داغ نکرد. حالا ميدونم که چون 24 تو ورودي دارم اگه مستقيم بدمش به LM7812 فکر کنم داغ کنه!!
    در کل هم اکنون نيازمند فکرهاي گرمتون هستيم . فکر کنم اين تاپيک اگه به نتيجه برسه به درد خيلي از دوستان در آينده ميخوره.ممنون
    2013/12/23
    فارس-شيراز
    671
    86

پاسخ : بهترين انتخاب براي تبديل 24vDC به 12vDC

نقل قول نوشته اصلی توسط hesan
    سلام.دوستان. من مداري طراحي کردم که يه ميکروکنترلر اتمگا 8 ، يه سنسور SHT11 ويک آي سي LM538 داره .
    20 تا از پورت هاي اتمگا 8 رو وصل کردم به شبکه مقاومتي R2R براي تبديل ديجيتال به آنالوگ.يه ولتاژ 5 ولت ميخوام واسه ميکرو و سنسور SHT و يه 12 ولت ميخوام واسه LM538.
    جريان مصرفي کل مدار رو دقيق نميدونم. توان مصرفي SHT11 حدود 5 ميلي واته(ماکزيمم جريان0.5 ميلي آمپر). جريان مصرفي LM538 هم طبق ديتا شيت حدود 50 ميلي آمپر. جرياني ميکرو رو هم نميدونم.ولي فکر کنم زير 200 ميلي آمپره.
    حالا دنبال بهترين روش براي تبديل 24 ولت به 12 ولت و 5 ولت ميگردم. نکاتي که مورد نظرم هست :
    1)تا اونجايي که امکان داره قطعات و آي سي ها smd باشن و مدار کوچيک باشه. هيت سينک واسه کار خيلي مطلوب نيست.
    2)اگر از رگولاتورهاي خطي استفاده بشه، بهتره.چون رگولاتور سويچينگ معمولاً قطعات جانبي ميخواد مخصوصاً سلفش نگرانم ميکنه!!!
    اوايل کار تغذيه ورودي 12 ولت داشتم.اومدم از يه رگولاتور 9 ولت و بعدش يه 5 ولت (LM78xx) استفاده کردم. با اين که LCD هم در مدار داشتم ولي داغ نکرد. حالا ميدونم که چون 24 تو ورودي دارم اگه مستقيم بدمش به LM7812 فکر کنم داغ کنه!!
    در کل هم اکنون نيازمند فکرهاي گرمتون هستيم . فکر کنم اين تاپيک اگه به نتيجه برسه به درد خيلي از دوستان در آينده ميخوره.ممنون
    سلام.
    20 تا از پورت هاي اتمگا 8
    دوست عزيز بهترين راه استفاده از مبدلهاي dc به dc هست.توي سايت افتاب رايانه من انواعشو ديدم.کوچيک و جمع و جور و کم قيمت هستند.
    2008/07/11
    255
    7

پاسخ : بهترين انتخاب براي تبديل 24vDC به 12vDC

دو تا مبدل 10DAC بيت بستم. مشکلي پيش مياد؟؟ مظور شما اين ماژولي هست که با آي سي LM2596s درست شده؟؟ فکر کنم فقط همين بود. اگه بخوام ازش استفاده کنم ورودي 24 ولت بدم و خروجي 12 بگيرم داغ نميکنه؟؟
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3