اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

cst

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

cst

سلام دوستان.
    من یک شکلی رو تو CST رسم کردم حالا می خوام نمودار جذبش رو بر حسب فرکانس ببینم.کسی می دونه چطوری میشه این کار رو کرد؟
    یا اصلا می شه RCS رو بر حسب فرکانس ببینم؟

پاسخ : cst

با سلام. من یه باکسی دارم به ابعاد 120*120*80 با اپسیلون 9 داخل این باکس مکعبی به ابعاد 3*3*3 با اپسیلون 50 قرار داره . توسط یه منبع نقطه ای یا یه دیپل کوچک پالسی ارسال می شود قابل ذکر است که این منبع نیز داخل باکس با اپسیلون 9 قرار دارد .حال می خواهیم مقدار میدان را در محل این منبع یا در فاصله ای خیلی نزدیک به منبع (monostatic) بدست آورم یک بار با حضور مکعب کوچک و یکبار بدون آن. تا با تفاضل این دو ،میدان اسکتر شده از مکعب کوچک را بدست آورم. می خواستم بدونم با سی اس تی می تونم این کارو انجام بدم ؟؟ البته این کارو در قسمت antenna انجام دادم و سیگنال های بدست آمده در حوزه زمان به وسیله پراپی در نزدیکی منبع را در دو حالت مذکور بدست آوردم . ولی پس از انتقال به متلب و تفاضل این دو سیگنال چیزی که نشان دهنده اسکتر ناشی از مکعب کوچک باشد مشاهده نمی شه !!! این کار رو برای مکعب کوچیک با ابعاد متفاوت و مکان های متفاوت تکرار کردم ولی در همه جواب یکسان بود گویی پراپ اصلآ سیگنال های بازگشتی از تومور را دریافت نمی کند!!!
    آیا اصلا مدلسازی من در قسمت antenna صحیح بوده ؟آیا گذاشتن پراپ برای داشتن میدان در یه بازه زمانی در این مورد صحیح است ؟ اگر در قسمت RCS باید مدل سازی کنم چگونه می توانم میدان اسکتر شده از مکعب کوچک را در محل منبع بر حسب زمان داشته باشم؟؟؟؟ متشکر می شم کمکم کنید.

دیدگاه

سلام دوستان. ممنون می شم اگه کسی جواب سوال منو می دونه کمک کنه خیلی حیاتی.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 9112524
        سلام دوستان. ممنون می شم اگه کسی جواب سوال منو می دونه کمک کنه خیلی حیاتی.
        دوست عزیز، هنوز جواب من رو که یه سوال دو خطی پرسیدم ندادن :cry2: .... شما هم چه انتظاراتی داریا.......
        بچه های مخابرات خستن خسته

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X