اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تولید صدا با توان 25 وات

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تولید صدا با توان 25 وات

دوستان من برای یک مدار نیاز دارم تا ی صدای آژیر با توان 25 وات یا بیشتر داشته باشم :wow: که برای برنامه اون باید از یک میکروکنترلر استفاده کنم مدار اون آماده است و فقط نیاز دارم که یک برنامه داشته باشم که بتونم این صدا رو با توان بالا ایجاد کنم زبان برنامه نویسی من سی است .

مدارشون قرار میدم لطفا کمکم کنید ممنون :cry2:

اضافه شده در تاریخ :
    یعنی کسی نیست که یک برنامه آژیر خوب به من بده ؟ :angry:

پاسخ : تولید صدا با توان 25 وات

چه کاریه
    از رله و آژیر الکترونیکی یا آژیر بادی استفاده کن
    لاله زار دارن
    چشم ظاهربین، بر آزار است وای ار بنگرد این گلستانـها که پنهان زیر خارستان ماست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط bagion
      چه کاریه
      از رله و آژیر الکترونیکی یا آژیر بادی استفاده کن
      لاله زار دارن
      نه باید که با میکرو این کارو انجام بدم !

دیدگاه

یادم میاد حدوداً 6-5 سال پیش یه آژیر پلیس با بسکام نوشته بودم و برای مدار قفل رمز دیجیتال استفاده کرده بودم. الان کدش رو تو آرشیو برنامه های قدیمی پیدا کردم، اگه دوستان لطف کنن به C تبدیلش کنن یا از ایده کار برای نوشتن یه آژیر با C میشه از استفاده کرد. اصول کار به این صورته که با یه حلقه باید آروم آروم فرکانس رو زیاد کنیم و با حلقه دیگه آروم آروم کم کنیم نتیجه میشه مثل آزیر پلیس و آمبولانس...

کد:
        '///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
        '//          Police Alarm With ATmega8 (Use 4%)           //
        '//           Compiler: Bascom 1.11.9.0              //
        '//           Programmer: Behnam zakizadeh             //
        '//            Web: www.avr64.com                 //
        '///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

$regfile = "m8def.dat"
        $crystal = 1000000

Dim Frq As Word
        Dim D As Word

Config Pind.0 = Output
        Spkr Alias Pind.0

'----------------------------------
        Do
          For Frq = 50 To 20 Step -1                'Step -1 => Speed
           D = 51 - Frq
           Sound Spkr , D , Frq
          Next Frq
          For Frq = 20 To 50 Step 1                'Step 1 => Speed
           D = 51 - Frq
           Sound Spkr , D , Frq
          Next Frq
        Loop

End
        اگه بخوایم با C بنویسیم حلقه ها که کاری نداره فقط باید تابعی برای تولید فرکانس نوشت که یه عدد بگیره و فرکانس متنظر با اون رو تولید کنه. مثلا اگه 1000 رو بهش دادیم پایه خاص رو 1000 بار در ثانیه 0 و 1 کنه تا فرکانس 1 کیلوهرتز تولید بشه. الان سخت افزار آماده ندارم وگرنه یه نمونه کد می نوشتم و تست میکردم، اگه لازم شد بگید بنویسم...

یه چیزی شبیه این (اینو تستش نکردم، یه جورایی فقط یه مدله برای نوشتن برنامه آژیر به زبان C، من با WINAVR کار میکنم، با استدیو یا کدویژن هم میشه همشون مثل همن) :smile:
        کد:
        ddrb.0 = 1;

while(1)
        {

for(int i=500;i<1000;i++)
         {
          sound(i);
         }

for(int i=1000;i>500;i--)
         {
          sound(i);
         }

}

void sound(int i)
        {
         for(int j=0;j<i;j++)
         {
          PORTB.0 = !(PORTB.0);
          _delay_us(10);
         }
        }

دیدگاه

نوشته اصلی توسط بهنام زکی زاده
          یادم میاد حدوداً 6-5 سال پیش یه آژیر پلیس با بسکام نوشته بودم و برای مدار قفل رمز دیجیتال استفاده کرده بودم. الان کدش رو تو آرشیو برنامه های قدیمی پیدا کردم، اگه دوستان لطف کنن به C تبدیلش کنن یا از ایده کار برای نوشتن یه آژیر با C میشه از استفاده کرد. اصول کار به این صورته که با یه حلقه باید آروم آروم فرکانس رو زیاد کنیم و با حلقه دیگه آروم آروم کم کنیم نتیجه میشه مثل آزیر پلیس و آمبولانس...

کد:
          '//          Police Alarm With ATmega8 (Use 4%)           //
          '//           Compiler: Bascom 1.11.9.0              //
          '//           Programmer: Behnam zakizadeh             //
          '//            Web: www.avr64.com                 //

$regfile = "m8def.dat"
          $crystal = 1000000

Dim Frq As Word
          Dim D As Word

Config Pind.0 = Output
          Spkr Alias Pind.0

Do
            For Frq = 50 To 20 Step -1                'Step -1 => Speed
             D = 51 - Frq
             Sound Spkr , D , Frq
            Next Frq
            For Frq = 20 To 50 Step 1                'Step 1 => Speed
             D = 51 - Frq
             Sound Spkr , D , Frq
            Next Frq
          Loop

End
          اگه بخوایم با C بنویسیم حلقه ها که کاری نداره فقط باید تابعی برای تولید فرکانس نوشت که یه عدد بگیره و فرکانس متنظر با اون رو تولید کنه. مثلا اگه 1000 رو بهش دادیم پایه خاص رو 1000 بار در ثانیه 0 و 1 کنه تا فرکانس 1 کیلوهرتز تولید بشه. الان سخت افزار آماده ندارم وگرنه یه نمونه کد می نوشتم و تست میکردم، اگه لازم شد بگید بنویسم...

یه چیزی شبیه این (اینو تستش نکردم، یه جورایی فقط یه مدله برای نوشتن برنامه آژیر به زبان C، من با WINAVR کار میکنم، با استدیو یا کدویژن هم میشه همشون مثل همن) :smile:
          کد:
          ddrb.0 = 1;

while(1)
          {

for(int i=500;i<1000;i++)
           {
            sound(i);
           }

for(int i=1000;i>500;i--)
           {
            sound(i);
           }

}

void sound(int i)
          {
           for(int j=0;j<i;j++)
           {
            PORTB.0 = !(PORTB.0);
            _delay_us(10);
           }
          }
          از پاسخ تون ممنونم اما من می خوام بدون که یک آژیر وات بالا چه طوری کار میکنه و چطور میشه اون رو ساخت ؟ جایی خوندم که یک قسمت برای توان هست اگر در مورد اون چیزی میدونید ممنون میشم که در موردش توضیح بدید .

دیدگاه

بهترین راه برای تقویت صدا آژیر استفاده از ترانزیستوزه

پایه خروجی میکروت که صدا ازش بیرون میاد رو وصل کن به یه مقاومت 1کیلو اهم بعد اون رو وصل کن به بیس ترانزیستور c945 بعد امیتر 945 رو به بیس ترانزیستور tip41 و کلکتور هر دو رو وصل کن به هم و امیتر 41 رو به برق 12 ولت وصل کن یه سیم بلند گو رو به مثبت و یه سیم دیگه رو به کلکتور وصل کن
            کن

ببخشید مدار زیاد پیچیده شد وقت نداشتم با پرتوس مدار رو بکشم این مدار روی اکثر دزدگیر ها استفاده میشه

اگه از مدار سر در نیاوردی بگو تا برات با پروتئوس بکشم

اگه مدار قوی تر خواستی بگو

دیدگاه

سلام
              با اجازه ی آقای ابراهیم پور
              من مدار رو در پرو تئوس کشیدم فکر کنم منظور شما این بود oo:

درسته؟
              بازهم ببخشید بین صحبت های اساتید پریدم!

دیدگاه

سلام مدارو خوب کشیدی فقط یه پایه بلندگو به مثبت +12 وصل باشه و اون طرف دیگش به کلکتور وصل کن فقط یادم رفت بگم که دو سر بلنگو یه دیود 1n4007 (بذاری آند دیود به کلکتور و کاتد به مثبت) تا ترانزیستور نسوزه
                فکر کنم اگه از tip122 استفاده کنی دیگه نیازی به c945 باشه چون خودش دارلینگتونه

اگه مدار از این قوی تر بخوای میتونی همین مدار رو پوش پول ببندی
                بازم اگه سوال داشتی در خدمتم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط صادق ابراهیم پور
                  بهترین راه برای تقویت صدا آژیر استفاده از ترانزیستوزه

پایه خروجی میکروت که صدا ازش بیرون میاد رو وصل کن به یه مقاومت 1کیلو اهم بعد اون رو وصل کن به بیس ترانزیستور c945 بعد امیتر 945 رو به بیس ترانزیستور tip41 و کلکتور هر دو رو وصل کن به هم و امیتر 41 رو به برق 12 ولت وصل کن یه سیم بلند گو رو به مثبت و یه سیم دیگه رو به کلکتور وصل کن
                  کن

ببخشید مدار زیاد پیچیده شد وقت نداشتم با پرتوس مدار رو بکشم این مدار روی اکثر دزدگیر ها استفاده میشه

اگه از مدار سر در نیاوردی بگو تا برات با پروتئوس بکشم

اگه مدار قوی تر خواستی بگو
                  مرسی صادق جان من یک مدار آمده دارم مثل این

که باید براش برنامه بنویسم تا بتونه صدای مثلا آژیر را با توان بالا در حد 25 وات تولید کنه حالا مکانیزم کاری چه طوری باید باشه ؟ یا برنامه احتمالی که رو این بتونه جواب بده چی می تونه باشه ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 2er
                    مرسی صادق جان من یک مدار آمده دارم مثل این

که باید براش برنامه بنویسم تا بتونه صدای مثلا آژیر را با توان بالا در حد 25 وات تولید کنه حالا مکانیزم کاری چه طوری باید باشه ؟ یا برنامه احتمالی که رو این بتونه جواب بده چی می تونه باشه ؟
                    آره من همین مدار رو میگفتم از نظر قدرت حرف نداره
                    برای برنامش از بیسیک استفاده کنی بهتره همون برنامه ای که دوستمون اول تاپیک قرار داد خیلی عالیه با تغییر دادن عدداش میتونی آژیر پلیس درست کنی
                    اما فقط تنها مشکلی که داره اینه که دستور sound یه خروجی داره و برای مدار زیر باید یه ترانزیستور دیگه و رله اضاف کنی

دیدگاه

آره من همین مدار رو میگفتم از نظر قدرت حرف نداره
                      برای برنامش از بیسیک استفاده کنی بهتره همون برنامه ای که دوستمون اول تاپیک قرار داد خیلی عالیه با تغییر دادن عدداش میتونی آژیر پلیس درست کنی
                      اما فقط تنها مشکلی که داره اینه که دستور sound یه خروجی داره و برای مدار زیر باید یه ترانزیستور دیگه و رله اضاف کنی
                      چرا باید رله اضافه بشه ؟ بعد یعنی باید هر دو تا پین میکرو با هم تغییر وضعیت بدن یا که نه ؟ چه طوری باید باشه دقیقا ؟

دیدگاه

سلام
                        برای این مدار باید برنامتو جوری بنویسی که این دو پایه ورودی آمپلی فایر مخالف هم باشن اگه این کار رو انجام بدی نیازی به ترانزیستور نیست
                        اما اگه بخوای با همون دستور sound برنامه رو بنویسی دیگه نمیتونی دوتا پایه در نظر بگیری و باید یه مدار not قبل از یکی از ورودی ها قرار بدی
                        حالا وقتی شما یکی از پایه ها رو نات کردی در حالت عادی اون پایه یکه و اگه بلند گو وصل باشه ممکنه بسوزه

اگه شما یه برنامه بنویسی که به محض وصل شدن میکروت به برق دائم آژیر بزنه و باقطع برق خاموش بشه مشکلی نداره
                        اما اگه بخوای میکروت چند تا کار انجام بده و یکی از کاراش آژیر زدن باشه با ید آمپلی فایرت خاموش بشه تا بلند گوت نسوزه

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : تولید صدا با توان 25 وات

سلام
                          برای این مدار باید برنامتو جوری بنویسی که این دو پایه ورودی آمپلی فایر مخالف هم باشن اگه این کار رو انجام بدی نیازی به ترانزیستور نیست
                          اما اگه بخوای با همون دستور sound برنامه رو بنویسی دیگه نمیتونی دوتا پایه در نظر بگیری و باید یه مدار not قبل از یکی از ورودی ها قرار بدی
                          حالا وقتی شما یکی از پایه ها رو نات کردی در حالت عادی اون پایه یکه و اگه بلند گو وصل باشه ممکنه بسوزه

اگه شما یه برنامه بنویسی که به محض وصل شدن میکروت به برق دائم آژیر بزنه و باقطع برق خاموش بشه مشکلی نداره
                          اما اگه بخوای میکروت چند تا کار انجام بده و یکی از کاراش آژیر زدن باشه با ید آمپلی فایرت خاموش بشه تا بلند گوت نسوزه
                          سلام صادق جان :
                          ولا من این کاری که میگی یعنی پایه ها مخالف هم باشن رو انجام دادم اما صدا خیلی هم بلند نبود از چی می تونه باشه ؟

دیدگاه

سلام

می تونی دقیقا توضیح بدی که این مدار مکانیزم کاریش چه طوریه ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 2er
                              می تونی دقیقا توضیح بدی که این مدار مکانیزم کاریش چه طوریه ؟
                              با سلام
                              مداری که اول تاپیک با یه tip41 بود ... اون مدار میزان دامنه ای که ایجاد میکنه 12 ولته

اما اون مداری که خودت قرار دادی دامنه ای که ایجاد میکنه 24 ولته و.....
                              برای این که منظورم روبهتر بفهمی
                              بیا به دو سر هر دو مدار یه آرمیچر12 ولت وصل کن یه پره داشته باشه که جهت چخشش مشخص بشه
                              در مدار اول وقتی بیس رو به مثبت وصل میکنی مدار فقط در یک جهت می چرخه

اما در مدار دوم دو بیس وجود داره وقتی یکی رو به مثبت وصل می کنی فرضا در جهت عقربه های ساعت و وقتی بیس ترانزیستور دیگه رو به مثبت وصل می کنی خلاف عقربه های ساعت می چرخه (هیچ وقت هر دو بیس رو با هم تحریک نکن) به این نوع مدار ها میگن پوش پول که برای ایجاد دامنه بیشتر ازش استفاده می شه
                              ببخشید اگه چیزایی که میگم برای شما گنگه چون من زیاد تئوری کار نمی کنم و بیشتر تجربی توضیح میدم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X