اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سیم کشی ساختمان

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سیم کشی ساختمان

با سلام دوستان عزیز

میخواستم نحوه سیم کشی یه راه پله 4 طبقه را بطور کامل توضیح بدین البته عملی؟
    @ *.*.*619*.*.*.@

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=1721.390

پاسخ : سیم کشی ساختمان

سلام
    قراره چی توش کار کنید؟(تایمر-سنسور-سقفی-دفنی و ...)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mdf123
      سلام
      قراره چی توش کار کنید؟(تایمر-سنسور-سقفی-دفنی و ...)
      با سلام چراغ جلوی اسانسور با سنسور ورمپ های راه پله با شاسی راپله ودر ضمن سیستم اعلام حریق نیز وجود داره

تعداد سیم های که در راه پله گردش میکنن تا به تابلو برق و سانترال اعلام حریق برن چند عدد هستن و دلیل آنها؟

ممنون
      @ *.*.*619*.*.*.@

دیدگاه

سلام
        سنسورها یا 3 سیمن یا 4 سیم.اگه سه سیم باشه یکی ورودی یکی خروجی برای لامپ و یکی هم مشترک برای نول.اگه 4 سیم باشه مثل بالاس فقط نول مشترک نمیشه یکی نول ورودی برای سنسور ویکی نول خروجی برای لامپ.شما از فاز و نولی که برای هر طبقه کشیدی یه فاز و ول هم میدی به سنسورت فقط یادت بشه از خروجیه کلید نگیری.
        تایمر:تایمر ها هم مثل سنسور سه سیم و چهار سیم داره که ورودیو خروجیه فاز و نولش عین سنسور هست.همه کلیدها رو به طور موازی بهم وصل میکنی یعنی یه فاز میدی برای ورودی کلید تایمر اول و از همون فاز میدی به فاز ورودی کلید تایمر بعدی.فاز خروجیه کلید اول رو هم میدی به فاز خروجیه کلید دوم.لامپ ها هم دو به دو موازی بهم وصل میشن.خروجیه تمام کلیدها و فاز تمام لامپ ها به مشترک لامپ و شاسی میاد و نول لامپ ها هم به نول دستگاه تایمر.
        اعلام حریق:ارتباط بین تجهیزات اعلام حریق دو سیمه و سه سیمه هست که تو کاتالوگ دستگاه بهش اشاره شده.با توجه به نوع تجهیزاتی که میخوایید تو راه پله نصب کنید تجهیز مثل هم رو به یکدیگر ارتباط داده مثلا دتکتورها بهم شاسیها بهم و ...
        شما تو راه پله قراره چی نصب کنید؟پنل مرکزی متعارفه یا ادرس پذیر؟ساختمون چند طبقس؟

دیدگاه

سلام ممنون از پاسختان راه پله صفر هست همه چیزش را باید خودم کار کنم 4 طبقه هست

یه اشاره در مورد اتاقک اسانسور ونحوه سیم کشی هواکش فشار مثبت توضیح بدین ممنون

من برای برق راه پله 5 تا سیم میبرمکه به ترتیب فاز- نول- ارت-برگشتی لامپ هاکه باید بره به تایمر در پیلوت-فاز فن فشار مثبت در آخر راه پله نزدک درب پشت بام

در هر طبقه هم 2سیم مثبت منفی رابه سشتی اعلام حریق و از انجا به زون سانترال بردم

و اما آژیر فکر کنم 3 تا بزارم کافیه یکی طبقه 2 ویکی طبقه 4 و آخری هم در پیلوت تا اینجا کم و کسری داشتم بگید :question:

در پیلوت هم اشغال دارم ازتون میپرسم :mrgreen:
          @ *.*.*619*.*.*.@

دیدگاه

سلام
            در مورد اتاقک اسانسور چیو می خواید بدونید؟
            سانتریفیوژ یا همون هواکش فشار مثبت نقش دمنده رو هنگام بروز اتش داره تا هوا راه پله تهویه بشه.شما می تونید از خروجی اژیر تو پنل مرکزی برای فعال شدن اون استفاده کنید.معمولا خود نصاب این کارو انجام میده شما فقط سیمشو بکشید.البته تو بعضی از پنلها چند خروجی اضافی در نظر گرفتن که از اونا هم میشه استفاده کرد.
            بقیه رو در اسرع وقت خدمتتون میگم...

دیدگاه

در مورد فن فشار مثبت لطفا کمی توضیح دهید. برا منم این سوال پیش اومده. خروجی آژیر پنل اعلان حریق مگه 24 ولت نیست؟؟؟ هواکش که با 220 ولت کار میکنه چطور به هم وصل میشه؟

دیدگاه

با یک عدد رله 24 ولت

دیدگاه

اهاا اره راس میگی. خیلی متشکر :agree:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X