اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی lcd گرافیکی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه اندازی lcd گرافیکی

با سلام ببخشید دوستان
    من یه lcd گرافیکی دارم که واسه یه گوشی سامسونگه میشه لطفا پایه هاشو واسم معرفی کنید و طریقه ارتباط با اون چه طوریه
    با تشکر

سقراط : دانش من بدانجایی رسید که فهمیدم هیچ نمیدانم.

پاسخ : راه اندازی lcd گرافیکی

سلام
    در این جور موارد بهتر مدل گوشی ذکر کنید تا عکس از LCD

پایه ها به شرح زیر

هدر فایل میکرو stm
    http://www.hotup.ir/upload/8d1s_lib_s6b33bg.zip

اگر سرچ بکنید مثال براش وجود داره
    موفق باشید

دیدگاه

با تشکر از شما دوست عزیز
      من نمیخوام از تمام امکانات lcd استفاده کنم و فقط یه سری حروف رو به صورت انگلیسی در ان نمایش بدم مثل lcd کارکتری بازهم لازمه که تمام پایه ها به میکرو وصل بشه یا مثل lcd کارکتری به میکرو وصل بشه کافیه منظور اتصال پایه های rs,enable,db4,db5,db6,db7 ومابقی پایه های بلا استفاده به زمین؟
      با تشکر

دیدگاه

نمیشه برای کار بااین LCD کل پایه ها نیاز داستان کارکتری کلا یه چیز دیگه و دارای یه IC راه انداز دیگه هستش
        اگر هم فرض کنیم شدنی باشه کار شما سخت تر چون نمونه و دیتای کمی هست پس بهتر به روش مرسوم راه اندازی کنید (Datasheet بخونید شماره چیپ S6B33BG)
        اگر محدودیت روی پورت داردید بحثش فرق میکنه و می شه یه کارای کرد ولی خوب کد نویسی سخت تری داره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Rescue
          نمیشه برای کار بااین LCD کل پایه ها نیاز داستان کارکتری کلا یه چیز دیگه و دارای یه IC راه انداز دیگه هستش
          اگر هم فرض کنیم شدنی باشه کار شما سخت تر چون نمونه و دیتای کمی هست پس بهتر به روش مرسوم راه اندازی کنید (Datasheet بخونید شماره چیپ S6B33BG)
          اگر محدودیت روی پورت داردید بحثش فرق میکنه و می شه یه کارای کرد ولی خوب کد نویسی سخت تری داره
          با تشکر از شما
          من بعد از مطالعه دیتاشیت فهمیدم فرقی با lcd کارکتری تو پایه (rdb(enable و (rs(rs و r/w)wrb) نداره وهمون عملکردو داره یعنی با صفر شدن rs اطلاعات فرمانه و با یک شدنش اطلاعات دیتای مورد نظر هست و r/w هم صفر باشه نوشتنه و یک باشه خواندنه و enable هم که بایک لبه پایین رونده lcd فعال میکنه
          و پایه های db0 تا db5 به زمین و db6 به عنوان SCL و db7 به عنوان SDI
          و r/w هم به زمین mtp هم به صورت شناور reset هم به vdd3
          http://d1.ourdev.cn/bbs_upload782111...0882SIE2KK.pdf
          دوستان میشه راجعبه پایه های vdd3وvinوcs1b و نحوه پیکربندیش تو عکس توضیح بدین
          با تشکر
          [

اضافه شده در تاریخ :
          میشه درباره ی این عکس هم توضیح بدین با تشکر

اضافه شده در تاریخ :
          البته من فکر میکنم با ایجاد یک کلاک توسط SCL ما میتونیم رو بیت متناظر اون یعنی db7 تا db0 به ترتیب مقدار مورد نظر رو بنویسیم دوستان یکم بیشتر توضیح بدن ممنون میشم

اضافه شده در تاریخ :
          من با خوندن دیتاشیت پروتکل ارتباطی I2c فهمیدم که داده به صورت 8 بیتی توسط SDA برای lcd فرستاده میشه اما هنوز در رابطه با پیکربندی پایه های بالا دوستان باید منو راهنمایی کنند.

اضافه شده در تاریخ :
          :biggrin:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X