اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد برنامه نویسی سنسور اپتوکانتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد برنامه نویسی سنسور اپتوکانتر

درود بر دوستان

بنده قصد دارم توسط سنسور اپتوکانتر تعداد المان هایی که به رنگ قرمز که از جلوی آن میگذرد را بشمارم .
    آیا استفاده از سنسور اپتوکانتر مناسب است ؟
    کدارم یک از سنسورهای زیر را باید انتخاب کنم ؟
    http://www.roboeq.ir/products/category/73/

و در صورت امکان توسط میکرو atmega32a برنامه ای به زبان c بهم معرفی کنید که روی lcd تعداد شمارش شده را نشان دهد .

بسیار ممنونم از شما

پاسخ : سوال در مورد برنامه نویسی سنسور اپتوکانتر

سلام
    این ها همشون سنسور رنگ بودن
    اپتوکانتر چیکارس اینوسط؟
    اپتوکانتر به رنگ حساس نیست
    telgram:09396888049

دیدگاه

ممنون
      پس لطفا راهنمایی ام فرمایید باید چه کار کنم

بنده میخواهم سنسوری قرار بدم که به رنگ خاصی حساس باشد ( رنگ اش مهم نیست) و وقتی آن را دید شروع به شمارش کند .
      یه سوال دیگه : در کارخانه ها چطور تعداد تولید را می شمارند ؟ یعنی از چه سنسوری استفاده میکنند ؟

دیدگاه

پس صد در صد باید از سنسور رنگ استفاده کنید
        شما یک کارخانه تولید کیک و کلوجه رو فرض کن که محصولات قراره داخل بسته نایلونی قرار بگیرن که اون نایلون هم لصورت رول هست و باید وقتی محصول داخلش قرار گرفت در محل مشخصی توسط کاتر بریده بشه و بعد بهم چسبیده بشه.
        برای این کار از سنسور رنگ استفاده میشه و یه رنگ خاص روی اون نایلون.یعنی چطوری؟
        میان در فواصل معین از اون رول نایلونی یه محیطی مثلا یه مربع رو به یه رنگ خاص چاپ میکنن که سنسور به اون حساس باشه(یعنی متاسب با سنسوری که استفاده میشه).مثلا یه مربع قرمز در فواصل معین چاپ میکنن و وقتی سنسور اون رو دید محصول رو کات میکنه
        روی بعضی کیک و کیلوچه و پفک هم این مربع با رنگ قرمز یا مشکی یا خلاصه یه رنگ خاص رو میشه دید
        حالا شما هم این کار رو بکن فقط به جای اینکه کاتر کات کنه شمارندت میشماره

دیدگاه

پس لطفا بفرمایید کدام یک از سنسور های لینک فوق به کارم میاد ؟

بنابراین بنده سنسور را در کنار مخصولات قرار میدهم و آنهایی که به رنگ مثلا سفید هستند را شناساسیی و میشمارد . چیزی که دنبالش هستم شبیه به فیلم زیر هست
          http://www.aparat.com/v/0PeVp

لطف میکنید لینک یا فیلمی از کاربرد این سنسور ها بدهید ؟

ممنون

دیدگاه

شما چه چیزی رو می خواهید بشمارید؟
            یکم بیشتر توضیح بدین تا شاید راه ساده تری وجود داشت

دیدگاه

درود بر شما

بنده میخواهم روی یک ریل تعداد قالب های عبوری را بشمارم ، البته بدون استفاده از سنسنور های دور موتور و ... .بدین صورت که سنسور را کنار ریل قرار بدهم و قالب هایی که مثلا به رنگ سفید هست را بشمارد . همین !
              چه پیشنهادی میدهید ؟

دیدگاه

رنگ برای شما مهمه؟
                اگر رنگ قالب مسئله نیست میتونید یه سنسور مادون قرمز کنار ریل بگذارید که وقتی جسمی از روبروش رد میشه پالس بده به شما و شما اون رو بشمرید

دیدگاه

درود
                  رنگ غالب مهم نیست ولی شنیدم که مادون قرمز نویز میگیره . نظر شما چیه ؟ از طرفی دیگر چون عرض ریل ام یک متر هست و باید در مادون قرمز در طرف ریل قرار بگیره امکان رخداد اشتباه وجود داره .
                  این را هم بگم که هزینه برای بنده مهم نیست .

دیدگاه

حب اگر نگران نویز هستین مادون قرمز رو میذاریم کنار که البته بگما مادون قرمزم مدارش خوب طراحی بشه و از سنسور خوب استفاده بشه کار میکنه ولی باز میذاریم کنار
                    گزینه بعدی اینه که میتونی از سنسورای درب اتوماتیکا استفاده کنی که بصورت فرستنده و گیرنده هستن و اگر مانعی بین اونها باشه بهت پالس می دهند.از نظر نویز هم نگران نباش چون تو محیط بیرون کار میکنن
                    تغذیشون هم 12 و 24 که تو محیط صنعتی کار باهاشون راحته و تا 15 متر رو پوشش می دن

دیدگاه

ممنون از شما و کمک تون

امکان اش هست که ریل با سرعت زیادی حرکت کند ( فاصله زنانی قالب تا قالب بعدی 2 ثاینه است) . آیا از نظر سرعت این سنسور خوب هست ؟(چون دستم را که بین مادون قرمز درب اتوماتیک که میگذارم به نظر با تاخیر قطع میشود)

در مورد سایر سنسور ها مانند اپتوکانتر نظرتون چیه ؟ این را بگم که امکان گذاشتن سنسور در بالای ریل هم هست .

دیدگاه

خواهش می کنم
                        اون تاخیر که میگین ماله برنامه درب اتوماتیکه که براش نوشته شده
                        برای دو ثانیه فکر کنم جواب بده
                        در مورد اپتوکانتر هم اگر نمونه هاش رو توو سایتا دیده باشد فاصله بین فرستده و گیرندش حداکثر شاید 5 سانت نشه و تو موقعیت شما فک نکنم بشه ازش استفاده کرد
                        درباره سایر سنسورها می تونید از proximity sensor ها استفاده کنید که اگر قالب فلزی باشه از نوع مغناطیسی می تونید استفاده کنید و اگر فلزی نباشه از نوع خازنی یا اگر فلزی باشه از سنسورهای اثر هال هم میشه استفاده کرد
                        تمامی این سنسورها میتوانند هم در کنار ریل تعبیه شوند و هم در بالای ریل که به نظر من بالا باشن بهتره
                        این نمونه استفاده از سنسور در حالت کنار ریل هست که بصورت گیرنده و فرستنده هست مثه سنسور درب اتوماتیک

اینم قرارگیری سنسور در بالای ریل که میتونه proximity sensor باشه یا هر کدوم از سنورای معرفی شده

دیدگاه

دست تون درد نکنه

پس همین سنسور های درب اتوماتیک را استفاده میکنم ( در مورد سنسور proximety و فروش آن در نت چیزی پیدا نکردم ! گرچه به نظر خودم بهتر هست مانند شکل دوم و در بالای ریل قرار بگیره ، احیانا ماژول اش نیست؟)

هم اکنون بنده یه میکرو کنترلر Atemega32A دارم و برنامه نویسی اش را بلد نیستم (با زبان c آشنایی دارم ولی A/D خیر) . از دوستان میشه کسی لطف کنه و برنامه اش را به من بده یا لینک از نمونه اش به زبان c بده؟

دیدگاه

خواهش میکنم خوشحالم تونستم کمک کنم
                            اینجا داره:
                            http://hlcgroup.ir/shop/%D8%B3%D9%86...8C%D8%AA%D8%B1
                            ماژول نیستن کلش همونی هست که تو سایت بالا عکسش هست
                            درباره برنامه A/D نمی خواد که چون خروجی سنسور صفر یا 12 ولت میشه(حالا خروجیش هر چی باشه12 یا 24)

دیدگاه

سلام خوبید
                              اقا من یک
                              اپتو کانتر ماژولشو گرفتم با یک انکودر 12 سوراخ
                              حالا کدی میخام با اردیونو که بتون تعدادشمارشو ببینم
                              میشه کمک کنید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X