اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

در خواست راهنمایی برای خرید لب تاپ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

در خواست راهنمایی برای خرید لب تاپ

دوستان سلام
    من لب تاپ مدل HP Pavilion dv2860 رو دیدم و از مدل و ویژگی های اون خوشم اومده
    تنها مشکل من اینه که این مدل پورت LPT وCom نداره (خصوصا LPT)
    یه نفر گفت مدل های لتیتود از برند Dell این پورت ها رو داره وقتی بررسی کردم دیدم این مدل هم LPT رو نداره فقط
    Com داره.و دقیقا این دو پورت خصوصا LPT رو برای پروگرم کردن میکرو می خوام وبهشون نیاز دارم که دارم تاکید می کنم
    در خواستی که دارم لطفا یه لب تاپ به من معرفی کنید که ویإ¾ژگی های HP Pavilion dv2860 رو داشته باشه و بعلاوه دارای پورت های ComوLPT هم باشه
    یا اینکه اگه من بخوام همین مدل بالا dv2860 رو بگیرم آیا تبدیلی ،چیزی هست که بشه این دو پورت رو اضافه کرد یا نه؟و نمی دونم آیا پروگرمر USB میکرو وجود داره یا نه؟
    مرسی

پاسخ : در خواست راهنمایی برای خرید لب تاپ

سلام

در مورد لپتاپ ها باید بگم که asus تنها شرکتی است که تو ایران نمایندگی معتبر داره .
    درسته چینیه. ولی از همین مدلهاش به اروپا هم می ره
    بلوتوثش هم توشیبا ست که از لحاظ برد و سرعت بدون اغراق بهترینه
    برو سراغ مین برداش . بنظرم برخلاف سونی وایو پولی که بابتش می دی برای کاراییش صرف می شه نه اسمش .
    اگه می خوای پول بیشتری بدی و یه مدل توپش رو بگیری من asus lamborghini رو پیشنهاد می دم که بدنه ش در دو رنگ قرمز و زرده و طراحی شرکت لامبورگینیه
    البته HP هم خوبه (نمی گم بقیه بدن)
    توی پاساژ پایتخت هم نمایندگیش هست. اسمش رو نمی گم . امکان داره نقض قانون بشه.
    منم رفتم تهران از اونجا گرفتم .

بله اتفاقا تیم رباتیک دانشگاهمون هم از پروگرامر USB استفاده می کنه.
    برای استفاده از lpt و com میتونی یه مبدل براش بخری که اینجا هم شکلش رو میبینی
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=16051.0
    مبدل expresscard usb interface که از اسلات express card روی لپتاپ استفاده میکنه که جایگزین pcmcia هستکه دیگه قدیمی شده.
    در مورد این اینترفیسا بگم که توی بعضی از نرم افزار های داس قدیمی قابل شناسایی نیستن. که من یه نر م افزار برنامه ریزی بیسیم رو دیده بودم که این طوری بود.

بجاش از dock station یا port replicator می تونی استفاده کنی که البته گرونه و به صرفه نیست و حجیم هم هست.

الان دیگه این پورتا روی لپتاپهای با قیمت بالا معمولا جایی ندارن و اگه می خوای لپتاپت اینارو رو خودش داشته باشه باید معمولا یه مدل قدیمی تر یا ارزونتر مثلا حدود 800 تومن رو انتخاب کنی.

Upload your files Here. Great Azeri Resumable File Host: http://endir.az/index.php?lang=5

دیدگاه

عابد جان ممنون از راهنمائیت
      من اسم شما رو خوندم یه لحظه یاد احمــــــــــــــد رضــــــــــــا عابد زاده افتادم!!!! :mrgreen:
      اما چند تا سوال اول اینکه اسم این مبدل وقیقا چیه؟و در بازار با چه نامی می فروشند؟اون قسمت بالایی تصویر که مشخصه پورت پرینتر یا همون LPT هستش اما بخش پایینی تصویر که به یک جعبه ی مستطیلی وصل شده چیه؟الان این وسیله واقعا کار می کنه؟و کجا قرار می گیره داخل لب تاب یا نه مثل یه وسیله ی اکسترنال بیرون اون قرار می گیره؟برای پورت COm هم چنین تبدیلی هستش یا نه؟
      خودم اینطور فکر می کنم که این همون کارت PCMCIA هستش که خروجی پرینتر داره،درسته؟یانه
      ببخشید میشه یه تصویر یا اطلاعات بیشتری در مورد این مورد بعدی یعنی port replicator بهم بدی.مرسی
      اگه من از نمایندگی HP بخوام برام نصب کنه یا همراه لب تاپ بهم بده فکر می کنی میده؟یعنی منظورم اینه که این جور خدمات جزو سرویس های نمایندگی ها هستش که به مشتری ارائه می کنند یا نه
      اینطور نشه یه موقع بعد از خرید لب تاپ حالا یه مدتی در بدر دنبال این تبدیل ها و وسایل توی بازارو فروشکاهها بگردم اینو اگه بگی ممنون میشم
      و در پایان اینو متوجه نشدم که گفتی:
      " توی پاساژ پایتخت هم نمایندگیش هست.اسمش رو نمیگم"
      اسم چی رو ؟اسم نمایندگی HP رو؟
      داداش رکورد تعداد سوال رو فقط حال می کنی!!!! :wow: :wow: :wow:
      خواستم بازم بپرسم گفتم الان یه نفر این تاپیک رو بخونه می گه ،مــــــــــــــــگه امتحان تاریخـــــــــــــــــــــــــه!!!!!

دیدگاه

با سلام

نوشته اصلی توسط ehsan mirrahimi
        عابد جان ممنون از راهنمائیت
        [s]خواهش میآ‌کنم![/s]

اما چند تا سوال اول اینکه اسم این مبدل وقیقا چیه؟و در بازار با چه نامی می فروشند؟اون قسمت بالایی تصویر که مشخصه پورت پرینتر یا همون LPT هستش اما بخش پایینی تصویر که به یک جعبه ی مستطیلی وصل شده چیه؟الان این وسیله واقعا کار می کنه؟و کجا قرار می گیره داخل لب تاب یا نه مثل یه وسیله ی اکسترنال بیرون اون قرار می گیره؟برای پورت COm هم چنین تبدیلی هستش یا نه؟
        معلومه که پست قبلی رو دقیق نخواندهآ‌اید. این یه پرت LPT است که به پورت PCMCI لپتاپ متصل میآ‌شه. قیمتشآ‌هم فکر کنم حدود ۴۰ تومن باشه (شاید هم ۲۰ تومن دقیق نمیآ‌دونم). در مورد اینکه کار میآ‌کنه یا نه، یه بندهآ‌خدایی به من گفته بود که از مبدلآ‌های USB-LPT جواب نگرفته ولی از این کارتآ‌ها جواب گرفته. این وسیله مثل یه کارت وارد کانکتور PCMCIA لپتاپ میآ‌شه به این صورت:

برای پورت com هم بدلآ‌های USB-Serial به خوبی کار میآ‌کنند. حتی خودت هم میآ‌تونی یه نمونه برای خودت بسازی (با ft232). من خودم یکی ساختم که به خوبی هم کار میآ‌کنه
        من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ‌افزارآ‌ و سختآ‌افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ‌افزار، سختآ‌افزار و محتوای آزاد درست کنم!

دیدگاه

سلام
          به نظر من اولا کار کردن با میکرو و پروگرمر و ... با لپ تاپ یک میلیون تومنی کار پر ریسکیه!
          حالا شما میخوای کار کنی، بجای مبدل، یک پروگرمر MKII که USB هست و آخر پروگرمره رو بخر و بیخیال LPT شو!
          اللهمَ اغفرلیَ الذنوبَ التی تحبسُ الدعاء

دیدگاه

سلام خوب خوبه ما هم یادآور پیش کسوتا شیم :rolleyes:

http://www.wisegeek.com/what-are-port-replicators.htm
            http://whatis.techtarget.com/definition/0,,sid9_gci214509,00.html
            http://whatis.techtarget.com/definition/0,,sid9_gci213611,00.html

بله این هم یک pcmcia هستو برای پورت com هم وجود داره
            که این تکه ی مستطیلیش کامل از بغل لپتاپت میره تی اسلات مورد نظرش که معمولا یکی یا دوتا روی هر لپتاپ داره
            (البته باید pcmcia داشته باشه یا می تونی از مدل هایی استفاده کنی که express card هم بخوره که در این صورت از مدل express card این مبدلا باید استفاده کنی) تا جایی که سیم ازش در میاد. همین .
            بعد هم شناسایی می شه و ...
            express card هم بهمین صورت وصل می شه ولی در دوشکل هست یکیش یکم نازکتره و یکی دیگه یه مربع ناقص به اندازه ی مال pcmcia داره که باید بگم هردو هم به یه جا وصل میشن.
            برای بعضی از این اسلاتا مثل لپتاپای asus یه تیکه ی پلاستیکی به اندازه ی خود کارت توی اسلاتش هست تا توش کثیف نشه که این بهتر از مدل بعدیه
            مدل دیگه ش به صورت در دار هست که موقع ورود کارت درش کنار می ره و چون این مدل ها پیش میا که فنرش به تدریج ضعیف یا خراب شه مدل اول از این لحاظ ازش بهتره

لازم به ذکره که dock station علاوه بر امکاناتی که port replicator ارائه می ده اسلات های توسعه هم داره که همین گرون ترش می کنه و مثلا شما می تونید یک کارت pci رو تنش وصل کنید. وخلاصه مثل یک desktop pc ازش بهره ببرید. :applause:

اینم عکس چند مدل از port replicator ها برای لپتاپای مختلف:

منظورم نمایندگی ایسوس بود شاید برای HP هم باشه
            وای اسم تاریخ رو نیار که حفظ کزدنش وحشتناکه

فکر کنم نمایندگی ها هم به فکر این چیزا باشن بپرس معلوم میشه
            راستش بزرگان تهرانی بهتر می تونن بهت جواب بدن چون همه چی اونجا هست من که قائمشهریم

راستی فکر قیمتش هم باش
            مثلا این یکی قیکتش 140 پوند

میتونی قیمت و شکل port replicator مربوط به لپتاپ مورد نظرت رو راحت تو اینترنت پیدا کنی (با یه سرچ که شما خودت استادی دیگه )

چون همونطور که تو شکلا می بینی قیافه ، قیمت ، امکانات ، نقطه ی اتصال به لپتاپ و وزن و ... این قطعه برای لپتاپای مختلف فرق داره .

حال کردم :wow: :wow: سوالاتت که تاریخ رو مچاله کرد. :biggrin: :biggrin:

بازم اگه ابهامی هست در خدمتم. امکان داره سوتی یا غلط املایی داشته باشم مثل اون دفعه که gimp رو نوشتم :redface: :redface:gnome
            مرسی :applause: :applause:
            Upload your files Here. Great Azeri Resumable File Host: http://endir.az/index.php?lang=5

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hrhgroup
              سلام
              به نظر من اولا کار کردن با میکرو و پروگرمر و ... با لپ تاپ یک میلیون تومنی کار پر ریسکیه!
              حالا شما میخوای کار کنی، بجای مبدل، یک پروگرمر MKII که USB هست و آخر پروگرمره رو بخر و بیخیال LPT شو!
              با سلام
              برای کار با AVR که میآ‌توانید حتی خودتون پروگرمر USB رو درست کنید. من خودم الان دارم از لپتاپ و پروگرمر USB دستآ‌ساز استفاده میآ‌کنم. البته از پروگرمرهای سریال هم میآ‌توانید استفاده کنید و به کمک یک مبدل USB-Serial متصلش کنید به کامپیوتر.
              من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ‌افزارآ‌ و سختآ‌افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ‌افزار، سختآ‌افزار و محتوای آزاد درست کنم!

دیدگاه

سلام البته باید اضافه کنم که (بعضی از سوالات رو جواب ندادم شاید)
                مبدل pcmcia یا همون pc card به express card هم وجود داره که شکلش ر می بینین و به لپتاپایی که pc card دارن می شه express card رو وصل کرد. شاید بدرد خورد

اینم شکل مبدل های از نوع express card که می بینین:

این هم مبدل بر عکسش که عکسش رو میبینید:»

اسم دقیقشون به این صورتا می تونه باشه که البته ممکنه تو بازار بعضی ها لطف کنن و یه اسم جدید براش بذارن مثل ژیگولو کارد oo: :
                EX-LPT Parallel ExpressCard
                LPT ExpressCard
                LPT Parallel ExpressCard
                rs232 express card
                و ....

دیدگاه

سلام
                  بله دوستان درست می کن همونطور که عرض کردم تیم رباتیک دانشگاه ما هم از پروگرامر USB استفاده می کنه.
                  خوب ولی هر جور راحتی . :biggrin:

دیدگاه

نتایج امتحان تــــــــــــــــــــــــــــــــــاریخ
                    manian:13.5 به خاطر اینکه دفعه ی اول اسم Express card رو نگفت
                    عابد:18 بخاطر اینکه تصویر آخر رو توی فوتو شاب درست کرده
                    hrhgroup:20 برای اینکه ایده ای داده که من کمتر پول خرج کنم.
                    خسته نباشید همه ی عزیزان :applause: :applause:
                    حالا خودتون روبرای امتحان فردا آماده کنید می خوام برم با چند تا فروشنده صحبت کنم وکلی گیج (این شکلی oo: ooبشم بعد سوال های اصلی رو ازتون می پرسم
                    -------------------------------------------------------------
                    خب اما اصل کار، آیا این پروگرم USBآ‌ که گفتید رو bascom و codvision میشناسن یعنی جزو استاندار های این برنامه ها هستش؟
                    و قیمتش چنده؟اگه بگید خیلی ممنون میشم

عابد جان پس اسم اون کارتی که خودم عکسش رو گذاشتم البته از لینکی که شما داده بودی یه جور ExpressCard
                    هستش دیگه، که حالا در این مورد خاص LPT ExpressCard که برای این پورت LPT میشه.
                    آره؟
                    حالا من کمی راجع به این مسائل تامل می کنم بعد مزاحم دوستان میشم خیلی از همتون ممنونم

دیدگاه

سلام
                      آخ جون 18 برای تاریخ خیلی خوبه :wow: :wow:
                      ولی من راستو می گم شاید نمره مو کم کنی :nerd: :nerd:
                      ولی من فقط عکسا رو لینکش رو گذاشتم و دستشون نزدم.
                      شاید یکی دیگه این کارو کرده . :question: :question:

مرسی :nice: :nice:

دیدگاه

حالا خودتون روبرای امتحان فردا آماده کنید می خوام برم با چند تا فروشنده صحبت کنم وکلی گیج (این شکلی oo: ooبشم بعد سوال های اصلی رو ازتون می پرسم
                        خب اما اصل کار، آیا این پروگرم USBآ‌ که گفتید رو bascom و codvision میشناسن یعنی جزو استاندار های این برنامه ها هستش؟

عابد جان پس اسم اون کارتی که خودم عکسش رو گذاشتم البته از لینکی که شما داده بودی یه جور ExpressCard
                        آره؟
                        حالا من کمی راجع به این مسائل تامل می کنم بعد مزاحم دوستان میشم خیلی از همتون ممنونم
                        با سلام
                        الان که رفتم نگاه کردم دیدم که ExpressCard نیست ولی فکر کنم اندازه استانداردآ‌ها رو اکثر لپتاپآ‌ها همین اندازه است. در واقع اکثر لپتاپآ‌ها شکاف به این اندازهآ‌ دارند. احتمالا این ExpressCard روی این لپتاپآ‌های خیلی کوچک موجوده.
                        در مورد پروگرمر باید بگم که پروگرم و برنامهآ‌اش مستقل از کامپایلر هستند. یعنی شما میآ‌توانید خروجی .hex که از کامپایلر میآ‌گیرید رو مستقیماً به برنامه پروگرمر بدهید. این USB که من گفتم برنامه پروگرم کردنش یه برنامه command-line به نام avrdude است که میآ‌توانید hex خروجی هر کامپایلری رو بهش بدید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط manian
                          با سلام

خواهش میآ‌کنم!
                          با سلام
                          آقا من شرمندهآ‌ام به دلایلی اسم "عابد" من رو به اشتباه انداخت فکر کردم با من بودید الکی برای خودم نوشابه باز کردم !

دیدگاه

آره؟
                            سلام مجدد
                            این پروگرمر mkII مال خود atmel و استاندارد هست و با تمام کامپایلرها و ... کار میکنه، خوبیش نسبت به ISP اینه که اولا USB و دوما محافظ داره یعنی اگه VCC،Ground رو اشتباه بزنی هیچیش نمیشه!حالا یک خاطره تعریف کنم یکی از دوستام با لپ تاپش که پورت پرینتر داشت با همین پروگرمرهای معمولی کار میکرد از قضا یک روز 15 ولت افتاد رو پورت پرینترش و کل Data Bus ش سوخت یعنی LPT،Serial،USB و ... پر!
                            قیمتش هم ما 2 سال پیش 50 تومن از مجیدکو خریدیم الان نمیدونم چنده، میتونی زنگ بزنی بپرسی.
                            اللهمَ اغفرلیَ الذنوبَ التی تحبسُ الدعاء

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X