اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست کمک فوری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست کمک فوری

سلام من یه ترانس دارم که خروجی اون 5 سیمه با ولتاژ های مختلف میخوام به منبع تغذیه تبدیلش کنم برای dcکردن خروجی ها استفاده از پل دیود کافیه؟؟؟؟؟

چه مداراتی لازمه تا بشه اونو تبدیلش کرد به منبع تغذیه؟؟؟؟
    مواظب اعمالمان باشیم

کسی نمیداند

آخرین خداحافظی اش چه وقتیه ؟

پاسخ : درخواست کمک فوری

یک پل دیود می خواهی با یک خازن صافی . و یگ سلکتور . پایه مشترک خروجی ترانس رو زمین میکنی . و یک پایه متناوب پل دیود رو هم زمین می کنی . و با سلکتور تک تک خروجی هات رو میرسونی به پایه متناوب دیگه پل دیود . و خازن رو به پایه مثبت و منفی پل دیود وصل میکنی .

ولی چون حالت رگلاتور نداره خروجی 9 ولت در طول شبانه روز از 6 ولت تا 12 ولت نوسان میکنه .
    تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

برای هر خروجی یک فیش قرار میدم و سلکتور رو حذف میکنم تا امکان استفاده چند ولتاژ همزمان باشه
      برای رگلاتور باید از چی استفاده کنم؟که خروجی کانلا صاف باشه
      مواظب اعمالمان باشیم

کسی نمیداند

دیدگاه

اگر بخوای همزمان چند تا ولتاژ داشته باشی با یک پل دیود و خازن که نمیشه باید چندتا پل دیود و خازن بزاری. برای رگلاتور هم 78xx که xx بیان گر ولتاژت است استفاده کن . مثلا 7803 و 7806 و 7809 و 7812 و ....
        تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
        داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

با سلام
          برای داشتن خروجی صاف احتیاجی به رگولاتور نیست خروجی را با سلکتور انتخاب کنید سپس به دیود پل و بعد از آن به خازن صافی 1000 میکرو با ولتاژ 1.5 برابر بالاترین ولتاژتان بگذارید ولتاژ خروجی کاملا صاف خواهد شد حال اگر میخواهید ولتاژ خروجی دقیق و تثبیت شده هم باشد آنوقت باید از رگولاتور ولتاژ استفاده کنید.

دیدگاه

سلام به همه

برای هر خروجی یه پل دیود گذاشتم فقط خواستم بدونم به جز78**آی سی چیزی نیستکه به منبع تغذیه سوئیچینگ تبدیلش کنم؟؟؟؟؟

سلکتور گذاشتم در حین تعویض به علت بزرگ بودن کنتاکت ها اتصال کوتاه میشه
            مواظب اعمالمان باشیم

کسی نمیداند

دیدگاه

با سلام
              دوست عزیز 7805 و خانواده 78XX رگولاتور تثبیت ولتاژ هستند نه مبدل سویچینگ بکار بردن تعداد زیادی پل دیود برای مداری مثل مدار شما یک کار کاملا غیر حرفه ای است . اگر از بکار بردن کلید سلکتور اکراه دارید میتوانید از بالاترین ولتاژ ترانس خروجی گرفته بعد از یکسوسازی با پل دیود با یک رگولاتور LM317 تمام ولتاژ های دلخواه را با بکار بردن یک پتانسیومتر و یا چند مقاومت از 1.25 ولت تا 36 ولت بسازید برای مدار نمونه به دیتا شیت LM317 مراجعه نمایید.

دیدگاه

فکر خیلی خوبی دوست عزیز فقط یه مشکل داره یه خروجی بیشتر نداره که اونم از هیچ چی بهتره

بعد یه سوال تا چند امپر میتونم ازش جریان بکشم رگلاتور قابلمه ای رو تو مدار قرار میدم
                مواظب اعمالمان باشیم

کسی نمیداند

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X