اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تقویت صدای میکروفن خازنی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تقویت صدای میکروفن خازنی

سلام خدمت دوستان
    من میخوام یک چیزی درست کنم که وقتی از فاصله ی 50 سانتی سوت میزنم تشخیص بده یک led روشن بشه!
    خوب راسیاتش تو اینترنت دیدم رباتهایی هم ساختن و میفروشن! که با تشخیص جهت صدا کار میکنه! :eek:
    منم با یک میکروفن خازنی اینکارو انجام دادم و از این ماژولها استفاده کردم :

و اینم توضیحات فروشنده :
    این ماژول دارای یک میکروفن خازنی استاندارد است که یک مدار تقویت کننده پ امپ ترکیب شده است. ولتاژ تغذیه ماژول 3 تا 24 ولت و خروجی آن نیز منطبق با سطوح ولتاژ TTL است. ماژول دارای دو LED قرمز است. با اتصال ولتاژ تغذیه به ماژول LED پاور روشن میشود. با افزایش صدای محیط و رسیدن آن به آستانه تنظیم شده، LED دیگر روشن می شود. با استفاده از پتانسیومتر تعبیه شده روی ماژول میتوانید حساسیت سنسور را تنظیم نمایید. از دیگر ویژگی های این ماژول این است که علاوه بر خروجی دیجیتال ، دارای یک خروجی آنلالوگ نیز می باشد که به شما برای اندازه گیری شدت صوت نیز کمک می نماید.
    خوب به نظر میاد که این ماژول فقط نقش یک پری آملیفایر بازی میکنه
    برای همین من این ماژولو هم از eca گرفتم :
    ماژول آمپلی فایر 2x3W کلاس D با تراشه PAM8403

ولی الان بازم فایده نکرد! :cry:
    تنها چیزی که هست اگه با گوشیم چیزی پخش کنم و بلندگوشو بگیرم جلو میکروفن خازنی خیلی صاف و تمیز تو بلندگو پخش میشه ولی حرف زدن ....
    هنوز نعره رو امتحان نکردم

من تاپیکهای سایت را هم خوندم که نوشته بودن ولتاژ دو سرش میکروفن بین چند میکرو ولت تا چند میلی ولته

کسی میدونه چه جور آمپلی فایری به کارم میاد و جایگزینهای میکروفن خازنی چی میتونه باشه
    (البته تو یک تاپیکا میکروفنهایی که مجریا دارند رو ذکر کرده بودن! :eek:

ممنون از همه

پاسخ : تقویت صدای میکروفن خازنی

سلام دوست عزیز از این مدار می تونی استفاده کنی هم کیفیت خوبی داره هم صدای بلندی داره(مثل یک پری امپلی فایر کار میکنه)

لیست:
    T1:BC237
    T2:C945
    C1:22nf Or 47nf
    C2:330uf(اگه نزاشتی هم مهم نیست)
    باطری:1.5ولت(تا5ولت می تونی بهش بدی)ولی1.5کافیه
    R1:1M Ohm
    R2:3.9K Ohm Or 4.7K ohm
    فقط اون جایی که نوشتهINمیکروفن خازنی رو بزنید-و+فراموش نشه سیم پایینی-هست وبالایی+
    موفق باشی
    Proudly @real_ahmadi
    #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

شما برایه بالا بردن برد باید از میکروفون خازنی سه سر استفاده کنی
      سرچ کن پیدا میشه

دیدگاه

دوست عزیز زیاد سختش نکن !!! :NO:
        شما فقط میخوای یه ال ای دی روشن شه (البته اگه میخوای فقط با سوت کار کنه , یعنی "سوت" رو تشخیص بده , که کلا قضیه فرق خواهد کرد)
        میکروفون خازنی تنها (نه این ماژولی که خریدی!) رو با یه مقاومت بایاس کن که روشن شه
        با یه خازن دی سی شو بگیر
        با یه اپ امپ توی مد تقویت کنندگی (مستقیم یا اینورس فرقی نداره) با یه گین بالا سیگنالتو تقویت کن
        با یه اپ امپ دیگه تو مد اشمیت تریگر (اشباع) سیگنالتو دیجیتال کن و بده به یه ال ای دی , همین . :agree:
        کلا 2*2 سانتی متر مدار میخواد و کمتر از 1000 تومن هزینه !!!

موفق باشی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط morteza-mp
          شما برایه بالا بردن برد باید از میکروفون خازنی سه سر استفاده کنی
          سرچ کن پیدا میشه
          والا سرچ کردم پیدا نشد لینکی دارین بدرد بخوره توضیح نه ها , فروشگاهی که داشته باشه
          گیر میاد تو بازار؟ :|
          من میخوام بزارم چهار طرف یک ربات با یک فاصله ی حدود 50 سانتی متری ربات سوت زدم نمیدونم کف زدم صداش زدم :biggrin: خلاصه بچرخه همون سمت! (هدف تشخیص اینکه کدوم سمت قدرت صدا بیشتره)
          بیشتر دنباله یک ماژول بودم که جای کمی بگیری چون 4 تا هم قرار بزارم و محدودیت جاشم دارم pcb هم دردسرش کم میشه!
          من تو پخش صدا از میکروفن مشکل ندارم مشکل برد کم است!
          ممنون از دوستان مواردی که گفه شده چک میکنم

دیدگاه

[QUOTE=مهندس احمدی;523943]سلام دوست عزیز از این مدار می تونی استفاده کنی هم کیفیت خوبی داره هم صدای بلندی داره(مثل یک پری امپلی فایر کار میکنه)

لیست:
            T1:BC237
            T2:C945
            C1:22nf Or 47nf
            C2:330uf(اگه نزاشتی هم مهم نیست)
            باطری:1.5ولت(تا5ولت می تونی بهش بدی)ولی1.5کافیه
            R1:1M Ohm
            R2:3.9K Ohm Or 4.7K ohm
            فقط اون جایی که نوشتهINمیکروفن خازنی رو بزنید-و+فراموش نشه سیم پایینی-هست وبالایی+
            موفق باشی[/QUOT

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X