اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ترازو دقیق با avr

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ترازو دقیق با avr

سلام دوستان
    برای یک پروژه تحقیقاتی نیاز دارم یک ترازو دیجیتال با avr درست کنم
    نیاز های پروژه اینه :
    قابلیت اندازه گیری بین 15 تا 100 گرم
    دقت : حدود 0.01 گرم
    برای مثال بتونه تسخیص بده جسم شماره یک 56.24 گرم دفعه بعدی تو جسم بعدی تشخیص بده 60.13 گرم است
    البته تا 0.1 گرم هم خوبه ولی بنا به دلایلی دقت بالاتر تو خروجی کار باعث افزایش کیفیت نمودار ها میشه برای کارم.
    دوستانی که تجربه دارند لطفا در مورد نوع سنسور لود سل و یا نوع درایور که برای این کار مناسب باشه راهنمایی کنید که زودتر به نتیجه برسم . متاسفانه اولین باره دارم رو این مورد کار میکنم و شناخت درستی از کار با این سنسور ها ندارم .
    سنسور هایی که تو سایت ها دیدم اکثرا رنج کیلو گرم هستند و فکر نمیکنم مناسب کار و دقتی که برای من مورد نیازه باشند.

پاسخ : ترازو دقیق با avr

ببینید ، لودسلی که استفاده میکنینین همین لودسل های معمولیه . حالا شما باید 100 گرمی اش رو بخرین ...
    اگه دقت زیاد مد نظرتون هست ، برید سراغ AD7780 OR AD7730 آیسی AD7780 دقت 24 بیتی داره که میشه رنج 100 گرم به دقت 6 میکرو گرم هم دست پیدا کرد ....
    این آیسی با رابط سریال SPI با میکرو ارتباط برقرار میکند ...
    وگرنه اگر دقت 0.1 گرم برای شما کافی است میتونید از ADC داخلی میکرو هم استفاده کنید ولی به شرطی که درست و اصولی راه اندازی بشه :
    1)استفاده از فیلتر پایین گذر LC
    2)استفاده از ولتاژ تقریبا صاف
    3)در صورت بروز نوسانات اندک در خروجی ، از روش نمونه برداری و میانگین گیری استفاده شود...
    4)در صورت استفاده از بند 3 ، از کریستال خارجی هرچه بالاتر(16مگ) استفاده کنید تا خیلی افت سرعت در عملکرد میکرو نداشته باشین...
    5)اگه واستون مقدور هست ، یه سری از میکرو های PIC ، آنالوگ به دیجیتال 12 بیتی دارن که از این طریق میتونی به دقت بالاتر هم دست پیدا کنی ....
    باز اگه نقطه ابهامی بود در خدمتیم دوست عزیز ...
    تیم کاوش در مسابقات بین المللی ایران اپن 2016.نمایشی.مین یاب.
    علم را باید در آزمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مسیح نظری
      سلام دوستان
      برای یک پروژه تحقیقاتی نیاز دارم یک ترازو دیجیتال با avr درست کنم
      نیاز های پروژه اینه :
      قابلیت اندازه گیری بین 15 تا 100 گرم
      دقت : حدود 0.01 گرم
      برای مثال بتونه تسخیص بده جسم شماره یک 56.24 گرم دفعه بعدی تو جسم بعدی تشخیص بده 60.13 گرم است
      البته تا 0.1 گرم هم خوبه ولی بنا به دلایلی دقت بالاتر تو خروجی کار باعث افزایش کیفیت نمودار ها میشه برای کارم.
      دوستانی که تجربه دارند لطفا در مورد نوع سنسور لود سل و یا نوع درایور که برای این کار مناسب باشه راهنمایی کنید که زودتر به نتیجه برسم . متاسفانه اولین باره دارم رو این مورد کار میکنم و شناخت درستی از کار با این سنسور ها ندارم .
      سنسور هایی که تو سایت ها دیدم اکثرا رنج کیلو گرم هستند و فکر نمیکنم مناسب کار و دقتی که برای من مورد نیازه باشند.
      اگر یه دونه برای کارت میخوای که ترازوهای طلا فروشی ها خوبه ازونا استفاده کن
      ولی اگر هدفت ساخته که زیاد کاری نداره یه لودسل رنج کم نیاز داری و یه مبدل آنالوگ به دیجیتال
      این لودسل که بار کاملش 300 گرمه برات خوبه
      http://alindas.com/4390/-%D9%84%D9%8...B2%D9%86-0.3kg
      یه مدار هم داره با AVR و ADC که با توجه به دقتی که میخوای میشه راحت یه چیز عالی درست کرد
      درایور شبکه و nRF24L01
      کاتالوگ محصولات
      کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
      شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
      فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pars_paya
        ببینید ، لودسلی که استفاده میکنینین همین لودسل های معمولیه . حالا شما باید 100 گرمی اش رو بخرین ...
        اگه دقت زیاد مد نظرتون هست ، برید سراغ AD7780 OR AD7730 آیسی AD7780 دقت 24 بیتی داره که میشه رنج 100 گرم به دقت 6 میکرو گرم هم دست پیدا کرد ....
        این آیسی با رابط سریال SPI با میکرو ارتباط برقرار میکند ...
        وگرنه اگر دقت 0.1 گرم برای شما کافی است میتونید از ADC داخلی میکرو هم استفاده کنید ولی به شرطی که درست و اصولی راه اندازی بشه :
        1)استفاده از فیلتر پایین گذر LC
        2)استفاده از ولتاژ تقریبا صاف
        3)در صورت بروز نوسانات اندک در خروجی ، از روش نمونه برداری و میانگین گیری استفاده شود...
        4)در صورت استفاده از بند 3 ، از کریستال خارجی هرچه بالاتر(16مگ) استفاده کنید تا خیلی افت سرعت در عملکرد میکرو نداشته باشین...
        5)اگه واستون مقدور هست ، یه سری از میکرو های PIC ، آنالوگ به دیجیتال 12 بیتی دارن که از این طریق میتونی به دقت بالاتر هم دست پیدا کنی ....
        باز اگه نقطه ابهامی بود در خدمتیم دوست عزیز ...
        البته من پیشنهادم استفاده از AD7190 هست که خیلی جدید ترو دقیق تره
        تا یک هزارم گرم میشه ازش دقت گرفت
        من قبلا مدارشو به کمک مرتضی عزیز بستم و عالی جواب گرفتم
        درایور شبکه و nRF24L01
        کاتالوگ محصولات
        کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
        شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
        فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X