اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در مورد قرار دادن مقاومت برای LED ثابت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در مورد قرار دادن مقاومت برای LED ثابت

دوستان برای ledهای قرمز من میخوام به صورت 5 تا 5تا سری کنم ولی نمیدونم از کدوم مقاومت استفاده کنم...
    نوع led هم everlight هست....
    بر اساس محاسبات تئوری باید مقاومت ما 133 اهم باشه...
    حالا اگه من مقاومت 150 اهم بزارم نورش یکم کم میشه و اگه 470 اهم بزارم خیلی خیلی کم میشه و اگه 120 اهم بزارم نورش خیلی خوب میشه ولی میترسم که ledها بعد از 6 ماه کارکرد بسوزه....
    من یه کار رو با 474 عدد led بدون مقاومت و 6 تا 6 تا بستم و نورش از زمانی که از مقاومت 120 اهم و به صورت 5 تا 5 تا میبندم یکم کمتره....

حالا سوال من اینه که به نظرتون از مقاومت استفاده کنم یا نه؟
    اگه استفاده کنم از کدوم مقاومت استفاده کنم که نور بیشتر و ماندگاری بیشتری رو داشته باشم؟

کسانی که تجربه دارن در این زمینه لطفا کمکم کنن...

پاسخ : مشکل در مورد قرار دادن مقاومت برای LED ثابت

دوست عزیز من مارک اچ جی استفاده میکنم با روش 5 تا 5 تا سری و یک عدد مقاومت 220.یه تابلو بسته بودم خرداد ماه.تا الان که 1 دونشم حتی نسوخته.نورشم واقعا خوبه.نه خیلی کمه نه خیلی زیاد.تازه تابلو از 24 ساعت حداقل 17 18 ساعت روشنه!!!دیگه خود دانی
    از مقاومت هم حتما استفاده کن تا جریان شاخه سری ت یکی باشه و مشکلی برای ال ای دیا پیش نیاد
    یاعلی

دیدگاه

سلام
      در حالتی که مقاومت 120 اهم میذاری چنانچه نورش خوبه و اگر به بدنه ال ای دی دست میزنی و داغ نمیشه همون 120 اهم خوبه...ولی من پیشنهاد میکنم با یک مولتی متر دیجیتال جریان عبوری از ال ای دی رو اندازه بگیر اگه این جریان توی رنج جریانی که توی کاتالوگش قید شده هستش که دیگه خیلی عالیه و میتونی با اطمینان همون مقاومت 120 اهم رو بکار ببری بدون اینکه بترسی که ال ای دی هات بسوزه.....موفق باشی

دیدگاه

واقعا از کمک هر دو عزیز ممنونم....

در مورد led های آبی و سبز به نظرتون چه مقاومتی رو بزارم بهتره؟

طبق محاسبات تئوری باید یه مقاومت 330 اهم قرار بگیره...ولی نمیدونم از یه مقاومت بالاتر از 330 استفاده کنم یا پایین تر از 330 اهم؟؟؟

من همین الان از همین سایت 3 نوع led قرمز سبز و آبی سفارش دادم و مارکشون هم کلاهی moonlight هست.به نظرتون برای این نوع led ها از چه مقاومتی استفاده کنم....(قیمت هر بسته هم 40 تومن هست)

میدونم بهترین برند برای کلاهی HG هست ولی گفتم ببینم با اون مدل چه کاری میشه انجام داد...

دیدگاه

مارک اورلایت فک کنم وتاژ کاریشون 3 ولت باشه
          رو بستش چند ولت زده؟
          مقاومت حتما استفاده کن

دیدگاه

تمام ledهای قرمز زرد بنفش ولتاژ کاریشون 2 ولت و تمام ledهای سفید آبی سبز ولتاژشون 3 ولت میباشد...

دیدگاه

مقدار مقاومت با یه محاسبه ساده با استفاده از ولتاژ فوروارد LED و جریانش بدست میاد
              همیشه سعی کنید تعداد LED ها رو به شکلی انتخاب کنید که کوچکترین مقاومت رو به کار ببرید
              تا تلفات به کمترین مقدار برسه

دیدگاه

من برای الی ای دی های 3 ولت هم از همون 220 استفاده میکنم با این تفاوت که 4 تا سری میکنم.
                این مارکی که انتخاب کردی در مورد مقاومت تاثیری در مقدارش نداره.فقط تابلوت عمر جالبی نخواهد داشت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط a_shahinmehr
                  من برای الی ای دی های 3 ولت هم از همون 220 استفاده میکنم با این تفاوت که 4 تا سری میکنم.
                  این مارکی که انتخاب کردی در مورد مقاومت تاثیری در مقدارش نداره.فقط تابلوت عمر جالبی نخواهد داشت
                  میشه بگید برای کلاهی از چه مارکی استفاده کنم و برای اوال هم از چه مارکی استفاده کنم خوبه؟
                  توی همین سایت برای اوال نمیدونم مارک iLED رو بگیرم یا EVERLIGHT رو..

دیدگاه

من از این سایت قبلا اچ جی خرید کرده بودم.نمیدونم الان داره یا نه.مارک های دیگه رو اصلا استفاده نکردم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط master2015
                      تمام ledهای قرمز زرد بنفش ولتاژ کاریشون 2 ولت و تمام ledهای سفید آبی سبز ولتاژشون 3 ولت میباشد...
                      درسته
                      ولی این مارک من قبلا گرفتم رو پاکتش ولتاژ 3 زده بود

دیدگاه

من سوال اصلیم اینه:

میشه بگید برای کلاهی از چه مارکی استفاده کنم و برای اوال هم از چه مارکی استفاده کنم خوبه؟

یه چیزی باشه که بتونم با قیمت هر led 450 تومن یه چیزی واسم بیفته...

دیدگاه

به ترتیب
                          کلاهی:
                          HG
                          LT
                          KB
                          سایر....
                          اوال :
                          LT
                          HG
                          KB
                          سایر...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط master2015
                            من سوال اصلیم اینه:

یه چیزی باشه که بتونم با قیمت هر led 450 تومن یه چیزی واسم بیفته...
                            دوست عزیز هر ال ای دی تمام شده 450 ( منظورم با فلاشر و ترانس و ... ) یا فقط ال ای دی خالی 450 قیمت دادید ؟
                            الـــهي , گـــاهـــي , نــگـــــاهي

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ilion
                              دوست عزیز هر ال ای دی تمام شده 450 ( منظورم با فلاشر و ترانس و ... ) یا فقط ال ای دی خالی 450 قیمت دادید ؟
                              منظورم کلا با همه وسایل 450 تومن....

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X