اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کاربرد PL-2303HX(نحوه اتصال و مدار راه انداز)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کاربرد PL-2303HX(نحوه اتصال و مدار راه انداز)

سلام اساتید
    میخواستم بپرسم چجوری این ماژول رو میشه با PC متصل کرد و ازش استفاده کرد ؟
    http://eshop.eca.ir/%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%A8%D8%AF%D9%84-%D9%88%D8%A7%D8%B3%D8%B7/2192-%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84-%D9%85%D8%A8%D8%AF%D9%84-usb-%D8%A8%D9%87-ttl-%D8%A8%D8%A7-%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D8%B4%D9%87-pl2303.html

پاسخ : کاربرد PL-2303HX(نحوه اتصال و مدار راه انداز)

درایورش رو نصب می کنی. بعد هر وقت که ماژولو به کامپیوتر وصل کنی، یک پورت کام ساخته میشه. بقیش میشه مثل ارتباط سریال.
    ---------
    .
    .
    ...........

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ajapyy
      درایورش رو نصب می کنی. بعد هر وقت که ماژولو به کامپیوتر وصل کنی، یک پورت کام ساخته میشه. بقیش میشه مثل ارتباط سریال.
      منم همین کار رو کردم ماژول رو کامل میشناسه و مشکلی نیست.
      ولی RX,TX ماژول رو که بهم اتصال کوتاه میکنم تا هر چی رو سند میکنم رسیو کنم (برای آزمایش) ولی نمیشه و حروف فرستاده شده بر نمیگرده.
      من از این نرم افزار داخل عکس استفاده میکنم و هر چی میفرستم رو نمیتونم تو قسمت رسیو دریافت کنم.
      فقط وقتی پایه های RX.tx رو با دست میگیرم(مثلا نویز وارد میشه) یه سری حروف عجیب غریب مث همونایی که تو عکس قسمت رسیو هست اعمال میشه.
      خیلی کلافه شدم.

<a href="http://upload7.ir/preview.php?user=&file=684584cc9ad87960a4ca4ea 2b029b2a379061442.png">پلود عکس|پلود فایل|پلود فایل|پلود|اشتراک عکس</a>

دیدگاه

این ماژول بچه خوبیه اذیت نمی کنه. شما توی ترمینال کد ویژن هم امتحان کن و سعی کن تو گام اول یک کد هگز بفرستی. ببین همونو میگیری یا نه.
        ظاهرا ویندوز شما 8 هستش. برای کار تو ویندوز 8 و 8.1 باید یک درایور خاص رو نصب کنی. تو همین انجمن روش استفاده ازش تو ویندوز 8 رو گفتم. یه سرچ بزن پیدا می کنی.
        ---------
        .
        .
        ...........

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ajapyy
          این ماژول بچه خوبیه اذیت نمی کنه. شما توی ترمینال کد ویژن هم امتحان کن و سعی کن تو گام اول یک کد هگز بفرستی. ببین همونو میگیری یا نه.
          ظاهرا ویندوز شما 8 هستش. برای کار تو ویندوز 8 و 8.1 باید یک درایور خاص رو نصب کنی. تو همین انجمن روش استفاده ازش تو ویندوز 8 رو گفتم. یه سرچ بزن پیدا می کنی.
          آره تمام اون مراحل رو رفتم و تو device manager کامل میشناسه این ماژول رو.حتی یه نرم افزارم داره میزنی ورژن و اسم چیپ رو هم میده و همه چی ظاهرا درسته.
          ولی الکترونیک و جواب ندادن های همیشگی.
          با کدویژن هم امتحان کردم ولی هیچی رو بر نمیگردونه .مث همون حالت قبل فقط وقتی با دست لمسش میکنم یه سری نویز رو میگیره :sad:

دیدگاه

شما با یک میکرو هم امتحان کن ببین چیزی میگیره یا نه.
            ---------
            .
            .
            ...........

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شاید
              منم همین کار رو کردم ماژول رو کامل میشناسه و مشکلی نیست.
              ولی RX,TX ماژول رو که بهم اتصال کوتاه میکنم تا هر چی رو سند میکنم رسیو کنم (برای آزمایش) ولی نمیشه و حروف فرستاده شده بر نمیگرده.
              من از این نرم افزار داخل عکس استفاده میکنم و هر چی میفرستم رو نمیتونم تو قسمت رسیو دریافت کنم.
              فقط وقتی پایه های RX.tx رو با دست میگیرم(مثلا نویز وارد میشه) یه سری حروف عجیب غریب مث همونایی که تو عکس قسمت رسیو هست اعمال میشه.
              خیلی کلافه شدم.

<a href="http://upload7.ir/preview.php?user=&file=684584cc9ad87960a4ca4ea 2b029b2a379061442.png">پلود عکس|پلود فایل|پلود فایل|پلود|اشتراک عکس</a>

تو یک ویندوز 7 امتحانش کن و rx tx رو به هم ببندش اگه کار کرد بدون مشکل از درایور ویندوزته اگه نه مشکل از ماژولت.
              برای انجام کارهای محال باید باور محال بودنش را عوض کرد

تو چیزها رو می بینی و می پرسی چرا؟
              من خواب چیزهایی که وجود ندارند رو میبینم و میگویم چرا که نه!
              "جرج برنارد شاو"

دیدگاه

کسی نیست این ماژول رو راه انداخته باشه.
                نمیدونم چرا ماژول به این ساده ای اینطور به مشکل خورده :sad:

سیستم که ماژول رو میشناسه از طرف شناسایی لپتاپ و ماژول مطمئنم. مشکل تو ارسال و دریافت هست که با هم هماهنگ نیستند نث حالتی میمونه که باودریت ها هماهنگ نیستند.
                خیلی عجیبه.
                آخ اگر بفهمم مشکل چی بوده چقدر کیف میده . همیشه از اون لحظه آخرش که مشکل حل میشه خیلی خوشم میاد :biggrin:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شاید
                  کسی نیست این ماژول رو راه انداخته باشه.
                  نمیدونم چرا ماژول به این ساده ای اینطور به مشکل خورده :sad:

سیستم که ماژول رو میشناسه از طرف شناسایی لپتاپ و ماژول مطمئنم. مشکل تو ارسال و دریافت هست که با هم هماهنگ نیستند نث حالتی میمونه که باودریت ها هماهنگ نیستند.
                  خیلی عجیبه.
                  آخ اگر بفهمم مشکل چی بوده چقدر کیف میده . همیشه از اون لحظه آخرش که مشکل حل میشه خیلی خوشم میاد :biggrin:

ماژول خیلی ساده اییه. این اشکالی هم گه گفتی اولین باره همچین چیزی میبینم.از چند تا نرم افزار دیگه هم استفاده کن اگه نشد حضوری بارش.

"جرج برنارد شاو"

دیدگاه

نوشته اصلی توسط xbehzad

ماژول خیلی ساده اییه. این اشکالی هم گه گفتی اولین باره همچین چیزی میبینم.از چند تا نرم افزار دیگه هم استفاده کن اگه نشد حضوری بارش.
                    اره دقیقا.خیلی روان باید جواب بده.یک Rx.Tx دیگه.
                    با هایپر ترمینال.terminal.exe . کدویژن .بسکام و یه نرم افزار دیگه هم امتحان کردم ولی نشد.نمیدونم چه مرگشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شاید
                      اره دقیقا.خیلی روان باید جواب بده.یک Rx.Tx دیگه.
                      با هایپر ترمینال.terminal.exe . کدویژن .بسکام و یه نرم افزار دیگه هم امتحان کردم ولی نشد.نمیدونم چه مرگشه.
                      مطمئنی ایراد از ماژولت میست؟

"جرج برنارد شاو"

دیدگاه

نوشته اصلی توسط xbehzad
                        مطمئنی ایراد از ماژولت میست؟
                        تو ویندوز که کاملا درست میشناسش. خود کارخونه سازنده هم یه نرم افزار داره که وقتی ماژول رو وصل میکنی و نرم افزار رو ران میکنی یه گزینه داره واسه چک ک ردن ورژن آی سی و ومشخصاتش که کامل میاره و درست نشون میده.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شاید
                          تو ویندوز که کاملا درست میشناسش. خود کارخونه سازنده هم یه نرم افزار داره که وقتی ماژول رو وصل میکنی و نرم افزار رو ران میکنی یه گزینه داره واسه چک ک ردن ورژن آی سی و ومشخصاتش که کامل میاره و درست نشون میده.
                          نه اون نرم افزارها نمیتونن درست تشخیص بدن من یدونه از این ماژولها داشتم که اطلاعات رو میفرستاد و وقتی هم اطلاعاتی میومد چراغ سبز روش روشن میشد ولی اطلاعات از ای سیش عبور نمیکرد یعنی نمیرسید به کامپیوتر. کلی برام دردسر درست کرد بعدش فهمیدم ماژولش خرابه.
                          یه ماژول دیگه رو امتحان کن ببین با نرم افزارهات جواب میده یا نه.

"جرج برنارد شاو"

دیدگاه

نوشته اصلی توسط xbehzad
                            نه اون نرم افزارها نمیتونن درست تشخیص بدن من یدونه از این ماژولها داشتم که اطلاعات رو میفرستاد و وقتی هم اطلاعاتی میومد چراغ سبز روش روشن میشد ولی اطلاعات از ای سیش عبور نمیکرد یعنی نمیرسید به کامپیوتر. کلی برام دردسر درست کرد بعدش فهمیدم ماژولش خرابه.
                            یه ماژول دیگه رو امتحان کن ببین با نرم افزارهات جواب میده یا نه.
                            یک دنیا ممنون از جناب xbehzad بایت راهنمایی های خوبشون و اینکه با صبر و حوصله فراوان رفع عیب شد.همچنین دوست عزیز ajapyy.
                            نتیجه : راه اندازی اینطور ماژول ها خیلی ساده هستند با هر ترمینالی میشه جواب گرفت. مشکل کار منم این بود که کلا ماژول خراب بود با اینکه اصلا نشانه ای از خرابی نداشت.
                            با تعویض ماژول و خرید CH340G USB to TTL Module به قیمت 2800 تومن مشکل به راحتی رفع شد.

تمام.

دیدگاه

خوشحالم که مشکلت حل شد

"جرج برنارد شاو"

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X