اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

منبع تغذیه سوئیچینگ در نقش ژنراتور !!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

منبع تغذیه سوئیچینگ در نقش ژنراتور !!

سلام
    دوستان یک مشکل عجیب...
    من یه منبع تغذیه سوئیچینگ 220 ولت ac به حدود 20 ولت dc دارم .
    میخوام توان ورودی و خروجی را اندازه گیری کنم .
    ولتاژ ورودی برق شهر 220 ولت ac
    توی مسیر نول یک مقاومت 15 اهم 15 وات 5درصد گذاشتم که ولتاژ 2/5 ولت دوسرش می افته.
    توی خروجی :
    ولتاژ 19 ولت dc
    توی مسیر منفی خروجی هم یک مقاومت 0/22 اهم 5 وات گذاشتم که ولتاژ 0/84 دوسرش میافته .
    حالا اگه توانها را محاسبه کنیم توان ظاهری ورودی حدود 36 وات هست و توان خروجی حدود 72 وات !!!
    چــــــــــــــــــــــرا ؟؟؟ :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: oo: oo: oo: oo: oo:

باری هم که به منبع تغذیه وصل کردم 15 تا مقاومت 150 اهم 10 وات هست که میشه یه بار با مقاومت 10 اهم .

پاسخ : منبع تغذیه سوئیچینگ در نقش ژنراتور !!

نوشته اصلی توسط aminrj
    باری هم که به منبع تغذیه وصل کردم 15 تا مقاومت 150 اهم 10 وات هست که میشه یه بار با مقاومت 10 اهم .
    با سلام
    نکته ش اینجاست که با توجه به باری که وصل کردین باید جریانی کمتر 2 آمپر توی خروجی داشته باشین، ولی شما حدود 4 آمپر اندازه گیری میکنین. یعنی اشتباه توی اندازه گیری جریان خروجی هست.
    کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط نو رسیده
      با سلام
      نکته ش اینجاست که با توجه به باری که وصل کردین باید جریانی کمتر 2 آمپر توی خروجی داشته باشین، ولی شما حدود 4 آمپر اندازه گیری میکنین. یعنی اشتباه توی اندازه گیری جریان خروجی هست.
      آخه اشتباه توی کدوم قسمت اندازه گیری ؟ یعنی اشتباه از ولتمتره که تستش کردم و مشکلی نداره ... مقاومتها هم که اندازه شون روشون نوشته و 5 تا نهایتا 10 درصد تلرانس دارن ...

دیدگاه

سلام
        بهتره ولتاژ و جریان رو همزمان اندازه بگیرین یعنی موقعی که بار وصله ولتاژو اندازه بگیرین نه موقعی که بی باره.اگه بازم این مشکل رفع نشد :اگه خودتون ساختینش احتمالا خازنی که برای اصطلاحا صافی گذاشتین مناسب نیست و موقع جریان کشیدن (و نه بی باری)ولتاژ خروجیتون دی سی کامل نیست و باعت اخلال در اندازه گیری مقادیر میشه.قانون پایستگی هرگز نقض بشو نیست حتی تو بمب اتم!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X