اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چگونه میتوانم پروژه یابی کنم؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چگونه میتوانم پروژه یابی کنم؟

سلام
    میخواستم یک پروژه برای دانشگاه انتخاب بکنم که این پروژه نیاز روز کشور باشه باید به کدام سازمان مراجع کنم؟
    یا کدام سازمان، نیازهای کشور در زمینه فنی اعلام می کنه؟

باتشکر@};-

پاسخ : چگونه میتوانم پروژه یابی کنم؟

با سلام
    این خبلی خوبه برای کار دنبال رفع نیاز کشور هستین. ولی چند تا نکته رو در نظر داشته باشین.

یه اصل مهم اینه که بدونین: نیاز واقعی اونه که کسی حاضر باشه براش پول بده.
    سازمانی رو نمیشناسم که نیاز کشور رو اعلام بکنه. اصولا نیاز ها انقدر متنوع و زیاد هستن که بعیده کسی یا سازمانی آمار صحیحی ازشون داشته باشه.
    برای کار با ادارات دولتی باید یه مجموعه رسمی و ثبت شده تو قالب یه شرکت باشین.
    سازمانهای دولتی معمولا تو کاراشون پیمانکار هایی دارن که باهاشون کار میکنن و بسادگی نمیشه وارد اون شبکه شد.
    ترجیحا سعی کنین بجای سازمانهای دولتی، با مردم عادی کار کنین. یعنی محصولی بسازین که تو بازار بشه به مردم فروخت. این صدها برابر ارزشش بیشتره.

خیلی از محصولات وقتی ساخته میشن ، تازه نیازشون ایجاد میشه و تا پیش از تولیدشون، نیازی بهشون نیست. بنابر این یه ایده جدید هم میتونه نیاز جدید ایجاد کنه.
    کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

پاسخ : چگونه میتوانم پروژه یابی کنم؟

بستگی داره برای کجا بخوای کار انجام بدی.
      پروژه های مخابراتی که نیاز کشور باشه همش نظامیه و به این آسونیا به شما نمیدند.
      پروژه های الکترونیکی هم تو جاهای دولتی یا نظامیه که گفتم ، یا معمولیه که به قول دوستمون انقدر پیمانکار هست کار رو سخت می کنند.
      یک سری پروژه ها هم هستند که نیاز کشور هستند اما پولی بهشون داده نمیشه اما شما می تونی امیدوار باشی که بعدا با سرمایه گزاری روی اون (یا خودتون یا غیر) بتونی پول خوبی در بیاری. مثلا سازمان تجیزات پزشکی کشور یک سری دستگاه های پزشکی رو پیشنهاد می کنه بسازید. قبلا که اگر نی سخاتی یک سری تسهیلات بهتون میدادند. الان رو نمی دونم.
      شما اگر دانشجو باشی، می تونی شرکت دانش بنیان بزنی یا توی شهرک های صنعتی مخصوص دانشجویان بری کار انجام بدی که هزینه هاتو خیلی میاره پایین.
      یلی از محصولات وقتی ساخته میشن ، تازه نیازشون ایجاد میشه و تا پیش از تولیدشون، نیازی بهشون نیست. بنابر این یه ایده جدید هم میتونه نیاز جدید ایجاد کنه.
      عالی گفتن ایشون. من یه جایی بودم واسه کار، اینا یک گروه بازاریابی داشتند. اینا میدیدند که چی ممکنه به درد بخوره، همونو تولید می کردند و بقیش دیگه بازاریابی بود. از اسباب بازی الکترونیکی بگیر تا ...
      بعدشم نگران نباش. جاهای دولتی مثل دانشگاه انقدر روابط هست که به ضوابط نمیکشه. باید چند سال کار کنی تا تو دانشگاه ها بشناسندت.
      ---------
      .
      .
      ...........

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X