ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 21
    2013/03/18
    babol
    1,387
    653

کدام منبع تغذیه برای این مشخصات پروژه بهتر است؟

دوستان ، من قراره یه طرح ببندم ، قطعات این پروژه یک میکروکنترلر avr و یه رله و یه سون سگمنت 4 تایی و مقاومت و ایناست.
    حالا اگه برای رله 70قدرت میلی آمپر در نظر بگیریم و برای بقیه مدار 100 میلی آمپر ، من حدودا به منبع تغذیه 200 میلی آمپری نیاز دارم، حالا نمیدونم از ترانس باید استفاده کنم یا از سوئیچینگ.
    اگه ترانس باشه جا میگیره .
    کلا از لحاظ قیمت و فضا کدام بهتر هست تا ازش استفاده کنم؟
    پایدار هم باشه چون معمولا در دمای تابستون شمال (تقریبا 45 درجه) و به طور مدام روشن هست، 3 روز یا بیشتر یا کمتر/

با تشکر.
    به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
    (پيش به سوي هدف)
    2013/08/28
    539
    12

پاسخ : کدام منبع تغذيه براي اين مشخصات پروژه بهتر است؟

با سلام
    منم دارم يه طرح مي زنم نياز به منبعي با مشخصات شما دارم، سوييچينگ برام گرون در مياد رفتم سراغ درايور ال اي دي، براي جريان کم خوبه، البته هنوز تست کامل نکردم در طولاني مدت اما نظر به ظاهر داره کار مي کنه، هزينش يک سوم سوييچينگ در مياد، به هر حال مي توني بهش فکر کني(براي منم هنوز تو تسته و 100 نميدونم جواب ميده يا نه)
    The healthy human mind doesn't wake up in the morning thinking this is his last day on earth.
    2013/03/18
    babol
    1,387
    653

درايو ال اي دي ديگه چيه؟
    لينک يه نمونشو زحمت ميشکي بزاري.

با تشکر.
    به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
    (پيش به سوي هدف)
    2013/08/28
    539
    12

اينکه چيه شما اساتيد قدرت بايد بگين، اما منم ازش خبر نداشتم تا اينکه رفتم يه گردش کوچولو دنبال منبع تغذيه.
    يه چيز کوچولو موچولو هست که ولتاژش تابع جريان مصرفيش هست، من يدونه با خروجي 12 گرفتم دادم به رگولاتور 5 ، اينطوري اگر افت هم بکنه مدار چيزي نمي فهمه.
    اينم عکس نمونش

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

The healthy human mind doesn't wake up in the morning thinking this is his last day on earth.
    2015/02/15
    105
    8

پاسخ : کدام منبع تغذیه برای این مشخصات پروژه بهتر است؟

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

:nerd:
    2008/08/01
    تهران
    305
    34

با سلام
    درایوهای ال ای دی که در حقیقت منابع تغذیه سوییچینگ ساده ارزان و کم حجم هستند البته شاید تنها ایرادی که بشه در مورد اونها مطرح کرد طول عمر اونها باشه که در مواردی که مدار به صورت 24 ساعته کار میکنه این عیب خیلی مشهود تر هست .
    شما به کاربردتون نگاه بکنید اگر مدار شما زمان طولانی رو در حال کار نیست این درایوها میتونن بهترین گزینه به عنوان یک تغذیه جمع و جور باشن . :rolleyes:

موفقیت یک فرایند است نه یک اتفاق...

******** استفاده از گزينه تشكر نشانه اهميت و احترام شما به پيگيري شخص نظر دهنده است ********
    2013/08/28
    539
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط erfan2000
    با سلام
    درايوهاي ال اي دي که در حقيقت منابع تغذيه سوييچينگ ساده ارزان و کم حجم هستند البته شايد تنها ايرادي که بشه در مورد اونها مطرح کرد طول عمر اونها باشه که در مواردي که مدار به صورت 24 ساعته کار ميکنه اين عيب خيلي مشهود تر هست .
    شما به کاربردتون نگاه بکنيد اگر مدار شما زمان طولاني رو در حال کار نيست اين درايوها ميتونن بهترين گزينه به عنوان يک تغذيه جمع و جور باشن . :rolleyes:

ممنونم، منظور شما از " در حال کار " چيه؟ منظور در جريان کشي دستگاه هست؟ يا صرفا در برق بودن دستگاه حتي در حالت آماده به کار؟
    2013/08/26
    بوشهر
    1,260
    362

شارژر های 5 ولت یو اس بی خور ارزون هم تو بازار با قیمت خیلی پایین فکر کنم زیر 5 تومن پیدا میشه که خوب هم هستن چون شما 200 میلی بیشتر نمیخوای
    درسته که کیفیت خوبی ندارن ولی بد نیستند. بهتره یه سلف مقاومتی 1 میلی هانری با یکی از سیم های ورودی برق شهرش سری کنید برا افزایش عمر.
    از اونایی بخرین که اپتوپوپلر دارن و ترانزیستورشون هم که 13001 هست بدون آی سی. اگر خروجیشونو اتصال کوتاه نکنیم خوب عمر میکنن
    لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.
    2015/02/15
    105
    8

پاسخ : کدام منبع تغذیه برای این مشخصات پروژه

،
    2013/08/26
    بوشهر
    1,260
    362

نقل قول نوشته اصلی توسط sadeghvcp
    یه سوالی داشتم بنده حقیر تاپیکم زدم به نتیجه نرسید
    ساده اس
    فرق یه دیمر با یه منبع تغذیه سوییچینگ چیه :read: امکان dcکردن خروجی دیمر و استفادش به عنوان منبع تغذیه هست :question: :read:
    دوستمون که تو همون تاپیک جواب کامل و خیلی خوبی دادان :biggrin: چیز دیگه ای نمونده بگیم
    لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 21