اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدافعان زبان بیسیک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدافعان زبان بیسیک

با سلام خدمت دوستان
    لطف کنید بفرمائید زبان c و بیسیک تو چی با هم فرق دارن که ما نمیدونم
    من که برنامه با c مینویسم حالم گرفته میشه
    با بیسیک برنامه مینویسی تو ذهنت کارکرد مدار هم مجسم میشه حالا من نمیدونم این جه نامردیه در حق زبان بیسیک که بعضی ها میگن c خیلی خوبه مگه چه کاری با C انجام میدن که با بیسیک نمیشه انجامش داد
    هوا بری زمین بیای دست آخر همه کد ها به زبان ماشین تبدیل میشن
    بیسیک رو عشق است
    نفرت از c دارم بخصوص کد ویژن
    اللهم عجل لولیک الفرج
    تعجیل در فرج آقا امام زمان(روحی و ارواح العالمین لتراب مقدم الفداه) صلوات

پاسخ : مدافعان زبان بیسیک

خب اینی که الان گفتی یعععععنی چی؟؟
    درد و دل بود؟؟
    به نظر من هرکی بار اول با هرکدوم کار کرده باشه اونو بیشتر می پسنده
    من خودم بیسکام رو بیشتر می پسندم
    اما سی هم مزایای داره که همه جا در باره ش بحث شده و تکرار مکررات خوب نیست :agree:

دیدگاه

دوست عزیز من خودم با c و codvision کار مینم

راستش من فکر کنم 90% پروژه های که بچه ها انجام میدن ا دو زبان میشه انجام داد

البته خود کامپایلر بسکام کار راه اندازی خیلی از توابع و سنسور ها و پروتکل ها رو اسون کرده

مثلا توی بسکام شما ب راحتی با استفاده از دستور rcsend میتونی ی پروتکل مادون قرمز را بندازی
      در حالی که در کد ویژن باید خودت تابع کامل بنویسی

بنظر من بسکام کار ادم سریع را میندازه و نمیزارتت زیاد تو مفهوم قضیه وارد بشی

ولی کد ویژن کمتر مثلا همین پروتکل rc یصورت اماه تو کد ویژن برای سری atmega نیست

وباید خودت بری با دانش برنامه نویسی
      واطلاعات مربوت به پروتکل

اونچیزی که میخوای درست کنی

و از اینجور چیزا :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali-1992
        با سلام خدمت دوستان
        لطف کنید بفرمائید زبان c و بیسیک تو چی با هم فرق دارن که ما نمیدونم
        من که برنامه با c مینویسم حالم گرفته میشه
        با بیسیک برنامه مینویسی تو ذهنت کارکرد مدار هم مجسم میشه حالا من نمیدونم این جه نامردیه در حق زبان بیسیک که بعضی ها میگن c خیلی خوبه مگه چه کاری با C انجام میدن که با بیسیک نمیشه انجامش داد
        هوا بری زمین بیای دست آخر همه کد ها به زبان ماشین تبدیل میشن
        بیسیک رو عشق است
        نفرت از c دارم بخصوص کد ویژن
        سلام
        این پست رو یه جایی ذخیره کن داشته باشیش
        چون چند وقت دیگه خودت خندت میگیره

زبان C رو تجربه کن
        قدرت برنامه نویسیت بهتر میشه
        تولید کننده انواع تابلو فرمان آسانسور با تکنولوژی روز دنیا

دیدگاه

با سلام
          به نظر من هیچ کدوم هیچ برتری نسبت به هم ندارن .مشکلی که هست اینه که هرکسی با هرکدوم کار کرده فکر میکنه اونیکی به درد نمیخوره و شروع میکنه به تبلیغ منفی در مورد اونیکی
          خوبی بیسکام اینه که زبانش خیلی راحت و قابل فهم هست درست مثل اینکه داری با میکرو اینگلیسی حرف میزنی .اونهای هم که میگن بیسیک کد هگز زیادی تولید میکنه اشتباه میکنن چون اصلا اینطور نیست و این به علت ناشی بودن اونها در این زبان هست
          خوبی c هم اینه که خیلی ها باهاش کار میکنن و میشه گفت 90 درصد پروژه هایی که کار شده .به زبان سی هست
          و کلی خوبی و بدی دیگه در مورد هردو زبان
          روزی که درک کردیم همه چیز به خدا تعلق دارد . آن روز .روز طلوع دانش است

دیدگاه

منم اول با بیسیک شروع کردم و وقتی میآ‌خواستم با یه زبان دیگه واسه میکرو برنامه بنویسم حرصم گرفت که چققققدر چرت و پرت باید براش نوشت!!
            ولی یه کم که برنامه ها پیچیده تر شد و مجبور شدم به قسمت های تخصصی تری از میکرو فرمان بدم فهمیدم که بیسیک چه کارهایی رو انجام میده که نباید بده!!
            تو کارهای عادی و روزمره(!) و ساده همه چیز روال عادی و بدون مشکلی رو داره، همین باعث میشه که خیلی چیزها شبیه هم باشن و بشه با توابع یکسانی اجراشون کرد اما در مواقع خاص، متوجه میشی که اون تابع در بیسیک داره یه کارایی رو انجام میده که مطابق میل تو نیست و نباید انجام بده!
            یا در بعضی موارد دسترسی رو به جزیی ترین قسمت هایی که نیاز داری بهت نمیده!
            حتی زبان سی هم خیلی به کامپایلر وابسته است، اینکه میبینی خیلی از کدویژن استقبال میشه به دلیل وجود کدویزارد هست که یه جورایی همون کار رو که بیسیک انجام میده اینجا تو مقیاس کوچکتر انجام میده با این تفاوت که چون با زبان سی مینویسی به جزییات بیشتری دسترسی داری!
            من الان با کدویژن هم کار نمیکنم، اتمل استدیو که به شدت شبیه ویژوال استدیو هست منو خیلی تحت تاثیر قرار داد و کلا فقط با همین کار میکنم، تنها مشکلش (و شاید مزیتش!) اینه که هرچی میآ‌خوام(هدر و کتابخونه) رو خودم باید براش بنویسم چون هنوز مثل کدویژن همه گیر نشده کتابخونه ها و هدرهاش کمه!

ذکر دو نکته ضروریه:
            1- یکی از اساتید روباتیک که خیلی مورد قبوله، همچنان و همیشه با بیسیک کار میکنه و میگه شما هرچی که میتونید بیارید تا من براتون با بیسیک بدون هیچ مشکلی بنویسم و خب روی حرف همچین آدمای بزرگی نمیشه خیلی ایراد گرفت چون خییییییلی ساله که داره این کارو انجام میده و میگه هنوز برام پیش نیومده که چیزی رو با بیسیک نتونم بنویسم و ما رو مجبور به سکوت میکنه!!
            2- خیلی از اساتید مجرب و البته شرکتآ‌های حرفهآ‌ای، به خصوص در اونور آب، کلا با کسی که بیسیک کار میکنه حرف نمیزنن و کامپایلر هم فقط IAR رو قبول دارن و یه چیزه دیگه که اسمش یادم رفته ولی فکر کنم قیمتش حدود 100 هزار دلار بود!!

دیدگاه

راستش من یک تابلو روان انجام دادم ابعادشم 16*64 بود اطلاعات میخواست از تو لوکاپ برداشته شهو نمایش داده شه کدویژن این کار رو 15 برابر سریع تر از حسن انجام میداد حالا شما برای تست یک پایه رو هم با کدویژن و هم با بیسیک صفر یک کن و تفاوووووت رو احساس کن حر موقع که تست کردید بعد جواب بدید دفاع الکی نکنید خخخخخ

دیدگاه

حالش رو ندارم بشینم یک ساعت از مزایای یکی برات بنویسم و اون یکی رو تحقیر کنم
                اما در کل به همه کسانی که بدون تجربه(اشتباه برداشت نشه!) یکضرب قضاوت میکنن میگم:

اول از یه لیوان آب بخور، بعد راجع به طعم آبش نظر بده!

طرف اومده اصلا نمیدونه بیسیک چیه! بعد کلی جفنگیات راجع بهش میگه! بهش گفتم تا بحال با بیسیک نوشتی!؟؟؟ برگشته میگه نه و ....
                هر چند در برابر اساتید این سایت کوچیک هستیم اما بعنوان کسی که با بیسیک ، سی ، اسمبلی و سی شارپ(حالا این یکی ربطی به میکرو نداره) میگم که تفاوت چندانی ندارن. هرکدوم یه سری مزایا و معایب نسبت به دیگری دارن و اگر خوب دقت کنید میبینید که محتوا و فلوچارت یکی هست و تنها نحوه دستور تفاوت داره
                خودم الان دارم با سی مینویسم و هیچ تعصبی به هیچکدوم ندارم.
                منم اگر قراره زبانی رو بزنم تو سر کسی و بخوام از سرعتش حرف بزنم میگم اسمبلی! عمرا اگر کسی هم بتونه منکرش باشه! 3 سال هم باهاش کار میکردم و هرچند پوستم رو کند اما تمام اون پروژه ها بدون مشکل دارن کار میکنن(هر چند زمان ما کیفیت قطعات بهتر بود و سری PI راحت گیر میمومد :cry: )

دیدگاه

قسمت مقدمه فایل زیر پاسخگوی سوالات شماست:
                  AVR035: Efficient C Coding for AVR
                  گاهی افرادی به موفقیت های بزرگ می رسند، تنها به این دلیل ساده که نمی دانند کاری که به آن دست زده اند بسیار دشوار، بلکه غیر ممکن است.

دیدگاه

یه سر به این تاپیک بزنید:
                    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=81988.0

موفق باشید.
                    به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
                    (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

وارد این بازیا نشین .
                      حالا بیای c رو شروع کنی میگی codevision یا atmelstudio
                      درکل تمومی نداره .

سعی کنید همشو یاد بگیرین و تو یکی به تخصص برسید .
                      إِنَّ الَّذِینَ یُحِبُّونَ أَنْ تَشِیعَ الْفاحِشَهُ فِی الَّذِینَ آمَنُوا لَهُمْ عَذابٌ أَلِیمٌ فِی الدُّنْیا وَ الْآخِرَهِ وَ اللَّهُ یَعْلَمُ وَ أَنْتُمْ لا تَعْلَمُونَ.
                      کسانى که دوست دارند زشتی ها در میان مردم با ایمان شیوع یابد عذاب دردناکى براى آنها در دنیا و آخرت است، و خداوند میداند و شما نمی‏دانید. (نور19)

دیدگاه

هر زبان مزایا و معایب خاص خودشو داره، باید همه ی زبان هارو یاد گرفت و بسته به نوع پروژه یکی رو انتخاب کرد.
                        مثلا من میخوام برنامم سریع باشه و دسترسی کامل به تنظیمات میکرو داشته باشم و قابل فهم بودن کد برام مهم نباشه ، میام از اسمبلی استفاده میکنم. (زبان سطح پایین)
                        ویا اینکه من بخوام برنامم از نظر سرعت متوسط باشه هم کمی قابل فهم و هم نسبتا کم حجم باشه، از سی استفاده میکنم. (زبان میانی)
                        یا اینکه میخوام برنامم کوتاه و قابل فهم و ساده باشه و سرعت و حجم برام مهم نباشه،میام از بیسیک استفاده میکنم. (زبان سطح بالا)

اما من سی رو بیشتر از زبان های دیگه میپسندم چون بین بیسیک و اسمبلی هستش (به این میگن زبان میانی)
                        1 در دنیا 100 در آخرت (درس و مشق فعالیتمو تو انجمن کم کرده)
                        من آنچه شرط بلاغست با تو میآ‌گویم. تو خواه از سخنم پند گیر و خواه ملال. سعدی
                        !Electronic On! Programming On
                        هوشمندانه سوال بپرسیم!
                        http://ir02x6.persiangig.com/logo/eca/tanks_01.png

دیدگاه

اقای علی منم تا چند ماه پیش بیسیک کار میکردم الان اگه یه بار کد ویژن کار کنی دیگه سراغش نمیری
                          مثلا خودم الان عاشقCشدم و الان بجز اینکه مجبور باشم سراغ بیسیک نمیرم
                          فقط یکبار زبان Cرو امتحان کنی :job:
                          http://s6.uplod.ir/i/00674/9cm41hm4inx0.jpg

دیدگاه

من که همه کار هامو با بیسیک انجام میدم و چند باری هم با کد ویژن کار کردم اصلا باهاش حال نمیکنم مخصوصا تو دانشگاه سی بهمون میگفتن با کد ویژن یارو خودش هم هیچی حالیش نبود اکه یه کم بدم میومد اون استاده افتضاحش کرد. به هر حال به نظر من سی و بیسیک هیج برتری نسبت به هم ندارم
                            این تاپیک رو با این موضوع زدم برا اونایی که میگن سی اینحوریه و اونطوریه
                            موفق و موید باشید
                            اللهم عجل لولیک الفرج
                            تعجیل در فرج آقا امام زمان(روحی و ارواح العالمین لتراب مقدم الفداه) صلوات

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali-1992
                              من که همه کار هامو با بیسیک انجام میدم و چند باری هم با کد ویژن کار کردم اصلا باهاش حال نمیکنم مخصوصا تو دانشگاه سی بهمون میگفتن با کد ویژن یارو خودش هم هیچی حالیش نبود اکه یه کم بدم میومد اون استاده افتضاحش کرد. به هر حال به نظر من سی و بیسیک هیج برتری نسبت به هم ندارم
                              این تاپیک رو با این موضوع زدم برا اونایی که میگن سی اینحوریه و اونطوریه
                              موفق و موید باشید
                              هر زبانی جای خودش کاربرد داره وقتی پروژه برنامه نویسی بزرگ بشه مثلا با آرم نیاز باشه یه سیستم عامل رو روی آیسی پیاده
                              کنی با بیسیک شاید بشه کار رو انجام داد ولی عیب یابی وافعا سخت میشه یا کار به صورت تیمی چون ماژولار یا شی گرا نیست البته
                              شی گرایی تو میکرو کاربردی نداره ولی ماژولار بودن میتونه خیلی کمک کنه یا وقتی نیاز باشه با یه ATMEGA128 حدود 90 درصد فلش رو پر کنی
                              و تعداد زیادی متغیر داشته باشی زبان سی مدیریت بهتری روی حافظه میتونه داشته باشه ولی این تفاوت ها رو موقع برنامه نویسی برای کامپیوتر بهتر
                              میشه درک کرد مخصوصا شی گرایی که ساخت برنامه های سنگین رو خیلی ساده تر و خوانا تر میکنه تا به حال دیدید یه برنامه مرورگرهای وب یا ... رو با بیسیک نوشته باشند؟؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X