اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار شارژر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار شارژر

سلام
    من یه مدار شارژر باطری قلمی میخوام که وقتی اداپتور رو بهش وصل کردم بعد از اینکه باطری پر شد، دیگه بیشتر از اون شارژ نشه. اخه من همینطوری شارژر رو به باطری وصل کردم، باطری هم شارژشد و هم خیلییی داغ شد
    شارژرم 4.5 ولت 500 میلی امپر هست
    باطری ها 2 تا 1.2 ولت 800 میلی امپر هست

پاسخ : مدار شارژر

نوشته اصلی توسط meaab
    سلام
    من یه مدار شارژر باطری قلمی میخوام که وقتی اداپتور رو بهش وصل کردم بعد از اینکه باطری پر شد، دیگه بیشتر از اون شارژ نشه. اخه من همینطوری شارژر رو به باطری وصل کردم، باطری هم شارژشد و هم خیلییی داغ شد
    شارژرم 4.5 ولت 500 میلی امپر هست
    باطری ها 2 تا 1.2 ولت 800 میلی امپر هست
    ولتاژت یکم زیاده. از یه رگلاتور 3.3 ولت استفاده کن و برا اینکه وقتی باطریت پر شد خود به خود قطع بشه از یه اپ امپ در مد مقایسه استفاده کن.
    برای انجام کارهای محال باید باور محال بودنش را عوض کرد

تو چیزها رو می بینی و می پرسی چرا؟
    من خواب چیزهایی که وجود ندارند رو میبینم و میگویم چرا که نه!
    "جرج برنارد شاو"

دیدگاه

نوشته اصلی توسط xbehzad
      ولتاژت یکم زیاده. از یه رگلاتور 3.3 ولت استفاده کن و برا اینکه وقتی باطریت پر شد خود به خود قطع بشه از یه اپ امپ در مد مقایسه استفاده کن.
      میشه یکم بیشتر توضیح بدید
      اپ امپ در مد مقایسه چی هست؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط meaab
        میشه یکم بیشتر توضیح بدید
        اپ امپ در مد مقایسه چی هست؟
        در این حالتمقایسه گری(Comparator) کوچکترین اختلاف بین ولتاژ های ورودی تقویت شده و در خروجی نمایان می شود.

در این وضعیت خروجی زمانی high یا سوییچ می شودکه مقدار ولتاژآ‌ در پایه inverting یا منفی به سطح ولتاژآ‌ در پایه noninverting یا مثبت برسد.این ولتاژ در شکل زیر برابر vref است.
        http://img1.tebyan.net/big/1387/12/12617824117242146202211651631081151787539190.jpg
        op-amp
        از این نوع مدار جهت مقایسه ولتاژ های ورودی به خصوص در سنسورها استفاده می شود.

در این مدار به جای مقاومت R2 می توانید از پتانسیومتر جهت تعیین ولتاژآ‌ Vref و تنظیم آن به صورت دلخواه استفاده کنید.

و در حالتتقویت کننده مستقیم(noninverting amplifier) ورودی منفی یا inverting توسط مقاومت R1 زمین می شود و فیدک نیز از خروجی توسط مقاومت R2 به ورودی منفی فیدبک داده می شود.در این حالت خروجی کاملا هم فاز با ورودی خواهد بود.

از این مد اپ امپ در حالتی استفاده کن که وقتی ولتاژ باطریت که شارژ شد به اون حد معینی برسه که خودت تنظیمش کردی باطری رو از مدار خارج کنه(دیگه شارژ نکنه) یکمی خودت هم مطالعه کن.کار راحتیه. در ضمن اساس این شارژرهای همه کاره که وقتی باطری شارژ شد یه چرغ سبز روشن میکنن که یعنی باطریت فول شد دقیقا همینه.
        برای انجام کارهای محال باید باور محال بودنش را عوض کرد

تو چیزها رو می بینی و می پرسی چرا؟
        من خواب چیزهایی که وجود ندارند رو میبینم و میگویم چرا که نه!
        "جرج برنارد شاو"

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X