اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد مموری کارت SD-MMC

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد مموری کارت SD-MMC

با سلام خدمت دوستان
    مطالب زیادی در سایت راجع به راه اندازی مموری کارت SD-MMC وجود داره، ولی هیچ کدام یا نظم و نظام خاصی ندارن (و بدون نتیجه رها شده اند) یا اینقدر سطح بالا گفته شده اند که برای یک تازه کار واقعا غیر قابل استفاده است.
    دو سوال داشتم از دوستان:
    فرق بین توابع pff.h و ff.h و MMc_lib.h چیه؟ کدوم بهتره؟ خود کدویژن ff.h رو داره، از اون استفاده کنیم بهتر نیست؟
    برای راه اندازی میکرو از ATmega32 میشه استفاده کرد؟ بعضی از دوستان میگن نمیشه و بعضی ها هم میگن با همین 32 بدون مشکل راه اندازی کرده اند! اگه بشه که عالیه...

با وجود مطالب زیادی که در سایت وجود داره هنوز نتونستم مدارم رو راه اندازی کنم، من در پروژه ام فقط نیاز به نوشتن دیتا بر روی حافظه با فرمت .txt دارم، اگه کسی میتونه کمک کنه لطفا دریغ نکنه، ممنون

پاسخ : سوال در مورد مموری کارت SD-MMC

سلام
    ببینید در مموری کارتها از فرمت های fat استفاده میشه که با ff.h , pf.h شما میتونی عینه کامپیوتر فایلتو باز کنی بخونی و ببدنیش.در mmclib شما میای فایلتو برا اساس سکتور های که روش نوشته شده میخونی.که کار نکردم من....
    در pf شما میتونی فایلو باز کنی بخونی و ببندی و البته میشه بنویسی که چیزی که من شنیدم ولی امتحان نکردم میشه حتی باهاشمم رو حافظه نوشت.
    در ff شما همه کار تقزیبا میتونی بکنی مسله نوشتن خوندن حتی ایجاد فایل.....
    البته ff حافظه بیشتری از فلش میگیره...
    بنده با pf دارم تابلوروان درست میکنم و تا حالا مشکلی نداشتم ....
    مهم هدف شماست که میخواین چطوری ازش استفاده کنین...
    .The best question deserves a better answer
    =-=-=-=-=-=-=-=-=-==-=-=-=-=-=-=-=-=
    «پناه»می برم «به خدا»
    از عـیبی که ، «امروز» در خود می بینم، و «دیروز» «دیگران را» به خاطر، «هـمان عیـب» ملامت کرده ام.
    محتاط باشیم، در «سرزنش» و «قضاوت کردن دیگران». وقتی نه از «دیروز او» خبر داریم و نه از "فردای خودمان" .

دیدگاه

اگر با بسکام کار می کنید یه مقاله کامل و جامع در وب سایت ISEEE موجود هست. ضمنا برای بازکردن فایل ATMEGA32 فقط یه فایل کم حجم رو جواب می ده و برای بازکردن دو فایل هم زمان باید از میکروکنترلر با حافظه بیشتر استفاده کنید.

موفق باشید
      STM32 واقعا یه چیز دیگه است...

دیدگاه

اگر با سی کار می کنید یه پی دی اف است که توضیح داده البته یه مقدار سی باید بلد باشید.
        هر کاری می کنم پیدا کنم پیدا نمیشه :angry:
        فردا هر جوری شد پیدا می کنم

دیدگاه

من قبلا با pff و همینطور pf کار کردم. pff(petit fat) در واقع نسخه خلاصه شده هستش و یه تعداد از توابع رو نداره مثلا نمیشه در آن واحد بیشتر از 1 فایل باز کرد و موارد دیگه. البته برای باز کردن و نوشتن یه فایل متنی کاملا جوتب میده. ضمنا pff حافظه خیلی کمی میخواد و میشه حتی روی tiny ها هم ازش استفاده کرد. من خودم رو مگا16 ازش استفاده کرده بودم و یه wav player ساختم باهاش.
          برای مثالاش هم میتونید به سایت آقای چان برنامه نویس اصلی کتابخونه های فوق مراجعه کنید http://elm-chan.org/
          کتابخونه ff که تو کدویژن هستش اگه هلپشم بخونید خودش نوشته کار این دوست خوش ذوق چینیمونه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X