ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
    2015/01/03
    2
    5

SMT LINE مونتاژ برد SMD

LINE SMT
    مونتاژ قطعات SMD

با توچه به اينکه صنعت مونتاژ قطعات هم قطعات SMD هم قطعات THD هنوز در سطح پائيني قرار ذارند اما شرکتهاي بزرگي از دهه هفتاد و اوايل دهه هشتاد شروع به واردات دستگاهها و ماشين آلات مونتاژ برد و ساخت برد اقدام نموده اند اما اين صنعت ساليان دراز و در خفا نزد شرکتهاي بزرگ بوده که اين باعث عدم گاهي دوستداران اين صنعت گرديده است و در اين دو سه سال اخير شرکتهاي متوسط و کوچک تر اقدام به خريد اين تجهيزات نموده اند که باز هم کم تر اطلاعاتي در اختيار کساني که نيازمند دانش و تجهيزات اين صنعت هستند قرار داده نشد.لذا بنده با هفت سال تجربه در اين صتعت و آشنايي با به بروز ترين اطلاعات و تجهيزات روز دنيا سعي در بيشتر آشنا کردن شما دوستان با صنعت SMT و ساخت PCB را دارم
    خدمت دو دوست عزيز عرض کنم که براي مونتاژ برد SMD اولين چيزي که مطرح است تعداد قطعات مونتاژي براي يک ماه است. گاها دوستان تعداد PCB خود را براي توليد مد نظر قرار ميدهند مثال : بنده برد ي را براي توليد دارم که تيراژ آن 1000 عدد است و شما هم برد ي براي مونتاژ با همين تيراژ داريد حال تعداد قطعات موجود بر روي برد بنده 50 عدد در هر شيت است کل قطعات مونتاژي بنده 50000 عدد است و برد شما تعداد قطعاتش 800 عدد است که مجموع قطعات مونتاژي براي پروژه شما 800000 عدد قطعه است در نتيجه دوستان لطفا تعداد برد را براي مد نظر گرفتن ميزان توليد قرار ندهند
    دستگاههاي مورد نياز براي يک لاين فول آتومات .اين لاين استاندارد جهاني است ولي بعضي از دستگاهها قابل حذف شدن هستند.
    1 _ LOADER MAGAZIN OR LOADER
    اولين دستگاه در ابتداي خط دستگاه لودر هست که در دو نوع ماگازين يا وکيوم موجود است .بردهاي خام در اين دستگاه قرار داده شده برد ها همه در يک جهت.
    کليه دستگاهها با هم لينک مي باشند اين دستگاه برد را براي دستگاه بعد ميفرستد

2_SCREEN PRINTER
    دستگاه دوم ما در خط دستگاه اسکرين پرينتر است که وظيفه آن چاپ خمير قلع بر روي برد است.که با استفاده از شابلون يا استنسيل مربوط به آن برد و استفاده از خمير قلع يا چسب کار مي کند.داراي دو ماله مي باشد.پس از لوود PCB و با استفاده از دو دوربين و ست کردن Fiducial mark برد با استنسيل پرينت خود را آغاز ميکند.گر برد ما SMD با چنس فنول يا CEM باشد که اغلب اوقات براي نصب قطعات SMD در کنار قطعات THD از چسب براي نشاندن قطعات SMD ميشود که چاپ چسب در اين دست نيز قابل انجام است.

3_SPI
    دستگاه سوم SPI يا SOLDER PAST INSPACTION است وظيفه اين دستکاه کنترل ميزان قلع چاپ شده بر روي برد و آشکار سازي هر گونه اشکال در خمير قلع چاپ شده اشکالاتي از قبيل بريج . کمي قلع . منهتن . SOLDER BALL , و هر نوع ايراد که به ذهن ما برسد شايان به ذکر است دقت ديد اين دستگاه در حد 1um ميباشد از مگنت براي جابجايي دوربين آن استفاده شده است.به صورت 3D عکسبرداري ميکند.فوق العادس فقط بايد ديد تا قدرت اين ماشين رو لمس کرد.

4_PICK & PLACE
    دستگاه چهارم دستگاه قطعه گذار است که وظيفه آن نشاندن قطعات بر روي برد است.در حقيقت حساس ترين بخش توليد اين ماشين است.سرعت ماشين ها بسته به نوع برند و مدل از CPH 7000 قطعه در ساعت تا 150000 قطعه در ساعت براي يک ماشين موجود مي باشد.
    بسته به نياز از يک عدد تا پنج عدد ماشين قطعه گذار در يک خط استفاده ميشود.
    سايز برد در اکثر برندها از اين سايز طبعيت کرده mm 400* 460 , و يک ماشين ميتواند يک برد يا اين ابعاد را توليد کند.اگر سايز برد ما نامتعارف باشد بايد سراغ ماشين هاي long bord رفت که برد تا 600mm*1600mm را مونتاژ ميکند.
    اين بخش بسيار قابل بحث است که بعدا توضيحات کامل تري را ارائه مي دهيم.

4_OVEN
    اين دستگاه که کوره به آن گفته مي شود در اين دستگاه پس از پايان يافتن مونتاژ برد يراي ذوب شدن خمير قلعش وارد اين دستگاه ميشود
    اي دستگاه با توليد هواي گرم (کانوکشن) و توليد جريان هواي گرم از بالا و پايين در چند مرحله که بعدا کامل توضيح خواهم داد اقدام به ذوب خمير قلع مينمايد
    اين ماشين ها بسته به نياز با توجه ZONE هاي حرارتي يا هيتر ها تهيه ميشوند که از 3 ZONE تا 11ZONE موجود ميباشند و در پايان برد توسط قسمت COOLING دستگاه که از دو نوع ميباشد خنک ميگردد نوع اول توسط AIR , و نوع دوم توسط نيتروژن جنراتور بردها را خنک نموده
    حرارت ZONE ها قابل تنظيم ميباشد و تا 350 درجه ميتوانند گرما ايجاد کنند که ميزان دما بسته به نوع خمير 1_ سرب دار يا معمولي 2 _LEAD FREE OR ROHS يا بدون سرب که استاندارد جهاني است.

5 _AOI
    اين دستگاه براي بازرسي پاياني استفاده ميشود.در چند ثانيه بسته به ابعاد و حجم قطعات عمليات عکسبرداري را انجام داده و با نمونه اوليه يا سمپل مقايسه ميکند و در جند محيط نوري با توجه به نياز به اين نور ها براي خواندن مارکاژ قطعات رنگ آنها و جهت آنها و بررسي سطح پايه هاي لحيم شده از چند محيط نوري مختلف بهره ميبرد.يک چشم الکترونيکي کاملا پويا که هر گونه اشکال در سطح برد و نحوه مونتاژ قطعات و ميزان خمير ذوب شده بر روي پايه ها و تشخيص درست بوذن مقدار قطعات جهت قطعات جابجايي قطعات و هر گونه اشکال که به ذهن اپراتور برسد را شناسايي کرده و برد خراب را جدا سازي نموده و برد سالم را PASS ميکند.

6 _ NG BUFFER
    اين دستگاه محل جمع آوري و جدا سازي برد خراب است
    توسط مانيتور دستگاه اطلاعاتي که از AOI را که در مورد برد خراب و نقطه خراب را بدست اورده با اوردن برد در محل تعمير توسط کانواير و پس از اصلاح برد توسط اپراتور برد را به دستگاه بعدي PASS ميکند.قابليت ذخبره 50 عدد برد خراب را در خود دارد.

7 _ UNLOADER
    2016/07/20
    2
    1

پاسخ : SMT LINE مونتاژ برد SMD

با عرض سلام و خسته نباشید
    من اطلاعات دقیق تری راجع به خمیر قلع و جزییات ماشین های placement نیاز دارم
    میتونم از شما کمک بگیرم یا از تجربیات شما استفاده کنم .
    2014/10/05
    1,547
    1,089

پاسخ : SMT LINE مونتاژ برد SMD

نقل قول نوشته اصلی توسط vincent1991

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

با عرض سلام و خسته نباشید
    من اطلاعات دقیق تری راجع به خمیر قلع و جزییات ماشین های placement نیاز دارم
    میتونم از شما کمک بگیرم یا از تجربیات شما استفاده کنم .
    با سلام و درود
    یکی از اعضای انجمن مداری مرتبط با SMD pick-and-place machine را ساخته بود که در این مطلب به آن اشاره شده است:

همچنین در این مطلب پیرامون لحیم کاری قطعات SMD با استفاده از Reflow Oven منابعی معرفی شده است:

نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3