اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نرم افزار سرعت اسپیندل و پیشروی برای cnc

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نرم افزار سرعت اسپیندل و پیشروی برای cnc

با سلام. یه نرم افزار دانلود کردم به اسم HSMAdvisor برای حساب کردن سرعت اسپیندل و سرعت پیش روی ابزار. من درست متوجه نشدم. قسمت spindle and feed rate یه جا نوشته speed. اون سرعت اسپیندل است یه چیز دیگه؟ یه عکس از نرم افزار هم گذاشتم. لینک دریافت نرم افزار هم گذاشتم. این نرم افزار فکر کنم به درد همه بخوره. چون میزان سرعت پیشروی و سرعت اسپیندل بر اساس متریال و قطر ابزار و نوع آن برای ما حساب می کند. اگر کسی میتونه باهاش کار کنه اطلاعاتشو اینجا بزاره.
    این هم لینک دانلود نرم افزار
    http://hsmadvisor.com/index.php?page=Download

http://upload7.ir/uploads//212d58414...1439ea51e3.jpg

پاسخ : نرم افزار سرعت اسپیندل و پیشروی برای cnc

سلام دوست عزیز

کم پیدایی

cnc ات در چه وضعیه .

تو این مساله بخصوص خیلی دنبال شبیه سازی و نرم افزار و .. نباش. یک قانون کلی نمیشه برای همه ماشین آلات صادر کرد . معمولا بهترین عدد و ارقام تجربی به دست میاد . من یک زمانی با ماشین تراش کار میکردم .
    خیلی دنبال فرمول و حساب و کتاب بودم . یک بار بعد 6 ماه مطالعه عددی که بدست آوردم مثلا برای فلان آلیاز برای رو تراشی دور 800 دور در دقیقه و پیش روی 10 میلی متر در دقیقه . ماشین رو تنظیم کردم و بردم زیر بار . ماشین همچین زوزه ای کشید که از هر 4 طرف همسایه ها ریختن تو کار گاه داری چی کار میکنی .

حالا شما با یک نرم افزار عدد x رو محاسبه میکنی وقتی میبینی پدر قلم و انگشتی در میاد و ماشین زیر زور کار میکنه می خوای باز ادامه بدی ؟
    تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

سلام.
      این نرم افزار بر اساس متریال و ابزار برش برای ما سرعت و فید ریت را بدست می اورد. در گام اول باید مشخصات دستگاه رو درست وارد کنیم تا اشتباه نشود. مشخصات دستگاه . گشتاور. سرعت اسپیندل. ماکسیمم فید ریت و غیره می باشد که در مرحله اول باید مشخص شود. شما این برنامه رو دانلود کنید اول و باهاش کار کنید ببینید چطوره

دیدگاه

کسی نرم افزار رو چک نکرد؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط feshwari
          من درست متوجه نشدم. قسمت spindle and feed rate یه جا نوشته speed. اون سرعت اسپیندل است یه چیز دیگه؟
          فید برای سرعت پیش روی است . واحدش متر یا میلیمتر بر دقیقه . و اسپید برای سرعت برشی یا سرعت محیطی است. و واحدش باز متر یا میلی متر بر دقیقه است. یعنی طول براده جدا شده در هر دقیقه . یعنی انگار با چه سرعتی یک قر قره رو باز میکنی .
          از رو سرعت برشی انگار سرعت اسپندل رو محاسبه باید بکنید . ولی مگه سرعت اسپندل ثابت نیست ؟ پس سرعت برشی هم ثایت است . پس شما باید با توجه به چیپ لود یا اندازه براده فید رو حساب کنید.

اینها رو دستی حساب کنید خیلی راحتره . برای هر متریال جدولش است . این نرم افزار کار زیادی انجام نمیده .

نوشته اصلی توسط feshwari

این نرم افزار بر اساس متریال و ابزار برش برای ما سرعت و فید ریت را بدست می اورد. در گام اول باید مشخصات دستگاه رو درست وارد کنیم تا اشتباه نشود. مشخصات دستگاه . گشتاور. سرعت اسپیندل. ماکسیمم فید ریت و غیره می باشد که در مرحله اول باید مشخص شود. شما این برنامه رو دانلود کنید اول و باهاش کار کنید ببینید چطوره
          حالا نمی خوام نا امیدت کنم ولی عوامل موثر در انتخاب سرعت برش مناسب تا 7-8 مورد است . مثلا مایع خنک کننده ( آب صابون) یکی از موارد مهم
          است . یا مثلا زوایای ابزار - ساختمان دستگاه - جنس ابزار - جنس قطعه کار - سطح مقطع براده و ....

اضافه شده در تاریخ :
          .
          تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
          داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

سلام. من متوجه نشدم. من برای کار روی چوب و mdf می خوام. کار من حکاکی روی چوب هست.
            حداکثر پیشروی cnc من 2200 میلیمتر بر دقیقه است. حالا برای متریال MDF با ابزار 1.5 میلیمتر با چه فید ریتی و با چه سرعتی ( سرعت اسپیندل) رو باید تنظیم کنم؟ چون نمی خوام با ازمون و خطا کلی ابزار برش رو از بین ببرم. جدول رو از کجا باید تهیه کنم؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X