ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 7 1234567 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 65
    2005/06/10
    بابل
    1,808
    35

كتابخانه LCDآ* گرافيكي AVR

با سلام.
    با زحمات همكاران در معاونت علمي آموزشي، قصد داريم براي قطعات مختلف و پركاربرد كتابخونه هايي رو جمع آوري كنيم كه اولا توابع متنوعي و كاربردي رو داشته باشن و ثانيا با توضيحات كافي باشن تا كاربرا بتونن به راحتي از اونها استفاده كنن.
    اولين كتابخونه اي كه كار شده كتابخونه LCD گرافيكي هست كه براي چند نوع از پروسسور هاي مختلف با قابليت هاي مناسبي پياده سازي شده.
    از طرف تمامي كاربران اين بخش از آقاي محمد فخر و آقاي محسن قاسم پور تشكر ميكنم.
    ---
    كاربران عزيز مي تونن از اين كتابخونه در پروژه هاي مختلفشون استفاده كنن و هر نقصي درش ديديد يا پيشنهادي براي بهتر شدنش داريد همينجا مطرح كنيد تا بتونيم بمرور و با كمك همه شما عزيزان اين كتابخونه ها را كامل كنيم.

[s]http://dlc.eca.ir/index.php?act=view&id=101[/s]

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

با سپاس
    شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ*ي جهاد فيآ*سبيلآ*الله.
    هجرت، هجرت از سنگينيآ*هاست و جاذبهآ*هايي كه تو را به خاك ميآ*چسباند.
    چكمهآ*هايت را بپوش، رهآ*توشهآ*ات را بردار و هجرت كن.
    2008/05/03
    تهران
    29
    2

پاسخ : كتابخانه LCDآ* گرافيكي AVR

سلام.واقعا ممنونم.دست شما درد نکنه.
    فقط من با این برنامه glcd_editor مشکل دارم.هر عکسی از نوع bmp را که در آن Load می کنم این پیغام را می دهد:
    Bitmap size is invalid!
    و فونت را درست نمی کند.شما همچین مشکلی ندارید؟ چی کار کنم که درست بشه؟
    فکر کنم مشکل از اینه که رزولوشن عکس که باید 64*128 باشه, نیست.خب من هر عکسی را Resize می کنم نمی توانم رزولوشنش را به این مقدار برسانم.(با ACDSee)
    یعنی مشکل از اینه؟
    یه سوال دیگه: حتما رزولوشن باید 64*128 باشه؟ نمی شه کمتر باشه؟ بیشتر چطور؟
    2007/07/07
    تهران
    268
    2

سلام دوست عزیز....
    این کتابخونه قابلیت نمایش bmp با سایز 128*64 و کمتر رو داره......acdsee برای کار های گرافیکی ضعیفه......شما باید عکست از نوع bmp یک بیتی باشه....این کار رو میتونی با فوتوشاپ انجام بدی.....
    2008/05/03
    تهران
    29
    2

سلام.
    ممنونم.نمی شه با نرم افزار دیگه ای این کار را انجام داد؟ کی حوصله داره فتوشاپ را نصب و رجیستر کنه.
    2005/06/10
    بابل
    1,808
    35

نقل قول نوشته اصلی توسط regiona
    سلام.
    ممنونم.نمی شه با نرم افزار دیگه ای این کار را انجام داد؟ کی حوصله داره فتوشاپ را نصب و رجیستر کنه.
    سلام.
    من براي كار ديگه اي با نرم افزار Paint خود ويندوز اينكار رو كردم، فكر ميكنم براي كاربرد شما هم بشه با Paint اينكار رو انجام داد.
    موفق باشيد.
    شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ*ي جهاد فيآ*سبيلآ*الله.
    هجرت، هجرت از سنگينيآ*هاست و جاذبهآ*هايي كه تو را به خاك ميآ*چسباند.
    چكمهآ*هايت را بپوش، رهآ*توشهآ*ات را بردار و هجرت كن.
    2007/03/16
    843
    11

سلام
    در راهنماي كه گذاشتيد تفاوت glcd_DrawF(Pat و glcd_Draw(Pat رو متوجه نشدم ميتونيد كمي بيشتر توضيح بديد
    ممنون
    2008/05/03
    تهران
    29
    2

سلام.آقا من فتوشاپ را نصب کردم و یک نقاشی در Paint کشیدم و در قسمت Save as type گزینه اول یعنی Monochrome Bitmap را انتخاب کردم.بعد با فتوشاپ بازش کردم و Save as را انتخاب کردم و بصورت Bmp یک بیتی ذخیرش کردم.بعد با فتوشاپ Resize کردم که تقریبا شد 64*95 یعنی از 64*128 کمتر.اما وقتی رزولوشنش را کم کردم (یعنی همون 64*95 که شد) تقریبا هیچی از عکس باقی نمی مونه که بشه دیدش.با اینحال بازم وقتی در برنامه glcd_editor بازش کردم همون پیغام قبلی را داد و دوباره قبولش نکرد.
    اگه ممکنه مراحل کار را توضیح بدهید.
    مثلا همین عکسی که توی مثال پروتئوس آوردید و اسم سایت روش نوشته شده را چطوری به فونت تبدیل کردید؟ اگه ممکنه توضیح بدید.
    ممنونم.
    2008/05/03
    تهران
    29
    2

دوباره سلام.آقا ببخشید.ارسال قبلی را نادیده بگیرید.مشکل حل شد.اشتباه من این بود که از اول با فتوشاپ کار نکردم و تصویر را در محیط Paint می کشیدم.
    در مورد سوال دوستمون.فرقش اینه که در دستور glcd_Draw فونت مورد نظرت در حافظه SRAM قرار داره.اما در glcd_drawF فونت در حافظه flash قرار داره.شما همیشه از glcd_drawF استفاده کن و فونت را در حافظه flash با دستور flash unsigned char ذخیره کن تا sram میکرو پر نشه.چون چیزی که زیاده حافظه flash است .اما مقدار sram کمه.(منظورم از فونت همون آرایه تصویره)
    2007/11/26
    36
    0

به نام خدا
    سلام دوستان :biggrin: آقا دمتون گرم گل کاشتید :applause: :applause: :applause: من دانلودش کردم خیلی باحال بود می خواستم بپرسم ممکنه در آینده توابع مهمی مثل کشیدن دایره و خط و غیره به اون اضافه بشه اگر جواب سوالام رو بدید خیلی ممنون می شم در پایان ضمن تشکر دوباره از شما دوستان عزیز آرزوی موفقیت روز افزون شما را از خداوند متعال دارایم :bye
    2007/11/18
    تهران
    278
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط microtecknic
    به نام خدا
    سلام دوستان :biggrin: آقا دمتون گرم گل کاشتید :applause: :applause: :applause: من دانلودش کردم خیلی باحال بود می خواستم بپرسم ممکنه در آینده توابع مهمی مثل کشیدن دایره و خط و غیره به اون اضافه بشه اگر جواب سوالام رو بدید خیلی ممنون می شم در پایان ضمن تشکر دوباره از شما دوستان عزیز آرزوی موفقیت روز افزون شما را از خداوند متعال دارایم :bye
    سلام

بله حتما ، هدف از ارائه اين كتابخونه ها هم دريافت پيشنهادات شما براي رفع عيب ، ارتقاء و تكميل كتابخونه هاست .
    حضرت علي (ع) : خداوند از جاهلان پيمان فراگيرى علم نگرفته ، مگر آنكه قبلا از دنشمندان پيمان تعليم دادن گرفته است .
صفحه 1 از 7 1234567 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 65