اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ایجاد دوپالس مربعی یا زمان مرده بین هر پالس با میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ایجاد دوپالس مربعی یا زمان مرده بین هر پالس با میکرو

سلام
    برنامه ای میخوام که بتونه دو پالس مربعی برام تولید کنه که پالس ها عکس همدیگه باشند و زمانی بین این دو پالس وجود داشته باشه که برای اطمینان از خاموش شدن سوئیچ ها باشه (زمان مرده)
    فرکانس سوئیچینگ باید 40 کیلو هرتز باشه
    میکرو atmega8

مدت هاست نیستم

پاسخ : ایجاد دوپالس مربعی یا زمان مرده بین هر پالس با میکرو

لطفا دقیقتر مشخص کنید .
    درست متوجه شدم ؟

إِنَّ الَّذِینَ یُحِبُّونَ أَنْ تَشِیعَ الْفاحِشَهُ فِی الَّذِینَ آمَنُوا لَهُمْ عَذابٌ أَلِیمٌ فِی الدُّنْیا وَ الْآخِرَهِ وَ اللَّهُ یَعْلَمُ وَ أَنْتُمْ لا تَعْلَمُونَ.
    کسانى که دوست دارند زشتی ها در میان مردم با ایمان شیوع یابد عذاب دردناکى براى آنها در دنیا و آخرت است، و خداوند میداند و شما نمی‏دانید. (نور19)

دیدگاه

بله همینطوره
      اگر بشه که برنامه طوری نوشته بشه که امکان تغییر مقدار کمی در duty cycle رو هم داشته باشه بهتره
      مدت هاست نیستم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali pira
        هدر برد 128 رو به کامپیوتر وصل می کنم داریور نصب شده منتهی وقتی برنامه flip رو باز میکنم تراشه ام و پیدا نمی کنم
        نوشته اصلی توسط ali pira
        سلام بچه ها یه راهنمایی در مورد راه اندازی برد 128 من نمی تونم تراشه رو تو برنامه flip پیدا کنم ؟
        دوست من شما هی سوال خودتو میپرسی . یه تاپیک بزن سوالتو بپرس .
        -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
        نوشته اصلی توسط abbasalifix
        بله همینطوره
        اگر بشه که برنامه طوری نوشته بشه که امکان تغییر مقدار کمی در duty cycle رو هم داشته باشه بهتره
        کار نشد نداره تایمرها یادم رفته . یه مرور میکنم میام .
        إِنَّ الَّذِینَ یُحِبُّونَ أَنْ تَشِیعَ الْفاحِشَهُ فِی الَّذِینَ آمَنُوا لَهُمْ عَذابٌ أَلِیمٌ فِی الدُّنْیا وَ الْآخِرَهِ وَ اللَّهُ یَعْلَمُ وَ أَنْتُمْ لا تَعْلَمُونَ.
        کسانى که دوست دارند زشتی ها در میان مردم با ایمان شیوع یابد عذاب دردناکى براى آنها در دنیا و آخرت است، و خداوند میداند و شما نمی‏دانید. (نور19)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سید محمدِ علوی
          دوست من شما هی سوال خودتو میپرسی . یه تاپیک بزن سوالتو بپرس .
          -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------کار نشد نداره تایمرها یادم رفته . یه مرور میکنم میام .
          آقای علوی ممنون از توجهتون، این برنامه قراره یک ورودی آنالوگ بین 0 تا 5 رو بخونه و متناسب با اون دو تا پالس PWM با فرکانس 40 کیلوهرتز (دوره تناوب 25 میکرو ثانیه) تولید کنه که NOT هم هستند و هیچوقت همزمان با هم 1 نیستند ولی برای 1 میکرو ثانیه هر دو صفرند و ماکزیمم Duty Cycle هم 24 میکرو ثانیه باشه. ممنون اگر بتونی راهنمایی کنی

دیدگاه

با تایمر میکرو میشه 2 جور کار کرد .
            سخت افزاری : cpu تایمر رو تنظیم میکنه و تایمر به عنوان یه شخصیت مستقل شروع میکنه برا خودش کار کردن و cpu فقط از نتایج زمان سنجی استفاده میکنه .
            این حالت خیلی دقیقه و زمانهای میکرو ثانیه رو باید با این حالت در آورد .

نرم افزاری : تو این حالت cpu باید مثل یه بچه ابتدایی با تایمر برخورد کنه و هی بگه این کار رو بکن . این کار رو نکن ! اینجا تعداد کلاک های cpu که صرف دستور دادن میشه ( چون ما اسمبلی کار نمیکنیم ) دقیق نمیدونیم چقدره .

شما باید از یه تایمر استفاده کنید . تایمر یک 2 تا خروجی داره . اگه دقت در حد میکرو ثانیه نبود نرم افزاری همین الان مینوشتم . ولی میخوام سخت افزاری راه بندازم .اون یه میکرو ثانیه آخر نمیزاره ! دوستان دیگه مشارکت کنید لطفا .

دیدگاه

سلام
              برنامه ای میخوام که بتونه دو پالس مربعی برام تولید کنه که پالس ها عکس همدیگه باشند و زمانی بین این دو پالس وجود داشته باشه که برای اطمینان از خاموش شدن سوئیچ ها باشه (زمان مرده)
              میکرو atmega8

روی توپولوژی فاز شیفت کار میکنید ؟
              تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
              داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

سلام
                میکرو atmega8

سلام
                وقتی یک ic سویچینگ این کار رو براحتی انجام میده چه نیازی به میکرو هست........tl494
                اگر بر میکرو اصرار دارید باید با xmega کار کنید چون برای همین نوع کاربرد بهینه شده......

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

سلام
                  وقتی یک ic سویچینگ این کار رو براحتی انجام میده چه نیازی به میکرو هست........tl494
                  اگر بر میکرو اصرار دارید باید با xmega کار کنید چون برای همین نوع کاربرد بهینه شده......

یکی از دوستان فرمودند که بردی طراحی شده و مثل اینکه این برد زیاد مهم نیست از نظر امنیتش و میخوان که با مگا 8 باشه وگرنه من این ای سی سوئیچینگ رو بهشون پیشنهاد دادم .
                  مدت هاست نیستم

دیدگاه

روی توپولوژی فاز شیفت کار میکنید ؟
                    نمیدونم چیه :eek:
                    مدت هاست نیستم

دیدگاه

من این کارو با PIC انجام دادم.اول موج PWM با duty cycle پنجاه درصد تولید کردم.خروجی رو وصل کردم به وقفه ی خارجی.تو لبه ی بالارونده که روتین وقفه اجرا میشه تاخیر مورد نظر رو به دست آوردم و بعد یه پین دیگه رو یک کردم و وقفه ی خارجی رو روی لبه ی پایین رونده تنظیم کردم.بار دیگه که روتین وقفه اجرا میشه پین رو صفر می کنم و... .
                      البته شاید بشه با وقفه ی خود تایمر هم اینکارو کرد و نیازی به وقفه ی خارجی نباشه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X