ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 17
    2014/11/20
    53
    0

اینورتر 250 وات با راندمان بالا

سلام بر دوستان
    من میخوام یه اینورتر 250 وات با راندمان بالای 90 درصد بسازم دوستان کسی از دوستان در این زمینه کار کردند؟ مداری پیشنهادی دارند ممنون میشم کمکم کنید...سپاس فراوان
    2014/08/18
    بابلسر
    86
    26

پاسخ : اينورتر 250 وات با راندمان بالا

درود
    دوست عزيز راندمان بالا در واقع همون ضريب تبديل توان ورودي به خروجي هست
    و راندمان اينورتر به طراحي مدار و قطعات بكار رفته بر ميگرده كه شما اول مشخص ميكني اينورتر كاهنده ميخاي 220 به ولتاژ كمتر ويا اينورتر افزاينده 12 به بيشتر :agree:
    اكثر اينورتر ها راندمان بالاي 85% دارند كه بازم ميگم جدا از اينكه از چه توپولوژي استفاده مي كنيد به جنس قطعات خيلي وابسته هست :nice:
    من از تنگی چشم فیل دانستم

آنان که غنی ترند ... محتاج ترند
    2007/03/15
    تبريز
    2,709
    154

پاسخ : اینورتر 250 وات با راندمان بالا

با توپولوژی zvzcs میتونی.
    تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است
    2014/08/18
    بابلسر
    86
    26

نقل قول نوشته اصلی توسط aliila
    با توپولوژي zvzcs ميتوني.
    دوستان سلام
    دوست عزيز اين توپولوژي كه شما گفتي در واقع همون FULL BRIDGE هست كه اومدن 2تا سلف و يه خازن به ترانس سري كردن كه توضيحش مفصل هست ولي اينقدر بگم بيشتر براي بالانس در آوردن ترانس هست
    و بيشتر اين مدل مدارها براي دستگاههاي 3فاز استفاده ميشه

اگه گشتي ديدي نيست تو انجمن و فكر ميكني خوبه يه تاپيك ايجاد كن كه اونجا فقط در مورد چيزي كه شما خواستي
    بحث بشه :agree:
    من از تنگی چشم فیل دانستم

آنان که غنی ترند ... محتاج ترند
    2007/03/15
    تبريز
    2,709
    154

نقل قول نوشته اصلی توسط aliebi1
    دوستان سلام
    دوست عزيز اين توپولوژي كه شما گفتي در واقع همون FULL BRIDGE هست
    یک قسمت از گفته هاتون درست است . یعنی تو تکنیک FULL BRIDGE میتونن از هارد سوئیچ استفاده کنن . یا از zvs استفاده کنن . و یا میتونن از zcs استفاده کنن ویا میتون از ترکیب دومورد قبلی یعنی از zvzcs استفاده کنند .

من دارم روش کار میکنم . دارم روی برش پلاسما - موتور جوش و کوره القایی یکم کار عملی انجام میدم . تحقیقاتم کامل بشه حتما یک تاپیک میزنم .
    2013/06/07
    258
    23

یک قسمت از گفته هاتون درست است . یعنی تو تکنیک FULL BRIDGE میتونن از هارد سوئیچ استفاده کنن . یا از zvs استفاده کنن . و یا میتونن از zcs استفاده کنن ویا میتون از ترکیب دومورد قبلی یعنی از zvzcs استفاده کنند .

من دارم روش کار میکنم . دارم روی برش پلاسما - موتور جوش و کوره القایی یکم کار عملی انجام میدم . تحقیقاتم کامل بشه حتما یک تاپیک میزنم .
    ZVS یک تکنیک هست و Full-Bridge یک توپولوژِی.
    اگر منظورتون از ZVZCS به صورت همزمان هست که امکان نداره و در هر لحظه فقط یکیشو می تونید داشته باشید و هر کدوم هم جایگاه و کاربرد خودشو داره

دوستان سلام
    دوست عزيز اين توپولوژي كه شما گفتي در واقع همون FULL BRIDGE هست كه اومدن 2تا سلف و يه خازن به ترانس سري كردن كه توضيحش مفصل هست ولي اينقدر بگم بيشتر براي بالانس در آوردن ترانس هست
    و بيشتر اين مدل مدارها براي دستگاههاي 3فاز استفاده ميشه

اگه گشتي ديدي نيست تو انجمن و فكر ميكني خوبه يه تاپيك ايجاد كن كه اونجا فقط در مورد چيزي كه شما خواستي
    بحث بشه :agree:
    لزوما ZVS از توپولوژی فول بریج مشتق می شه اما فلای بک هم می تونه ZVS باشه حتی فوروارد تک سوییچ و دو سوییچ و ربطی نداره که تا اسم ZVS میاد می رید سراغ فول بیریج ....

درود
    دوست عزيز راندمان بالا در واقع همون ضريب تبديل توان ورودي به خروجي هست
    و راندمان اينورتر به طراحي مدار و قطعات بكار رفته بر ميگرده كه شما اول مشخص ميكني اينورتر كاهنده ميخاي 220 به ولتاژ كمتر ويا اينورتر افزاينده 12 به بيشتر :agree:
    اكثر اينورتر ها راندمان بالاي 85% دارند كه بازم ميگم جدا از اينكه از چه توپولوژي استفاده مي كنيد به جنس قطعات خيلي وابسته هست :nice:
    اتفاقا عمدتا راندمان زیر 85 در صد دارند مخصوصا این چینی ها که به زور به 80 درصد برسه
    طراحی اینورتر با راندمان بالای 85 درصد بسیار پیچیده از این حرفاست ....

بنده تو این انجمن معمولا سعی می کنم خیلی کم وارد بحث بشم ولی اینجا دیگه واقعا شده بچه بازی .....
    مثلا یکی میاد می گه "برای ساخت یه اینورتر 250 وات نمی دونم 1000 وات با راندمان بالای 90 درصد کمک کنید !!!!!! "
    آخه کاربر گرامی شما اگر ظرف 3 سال دیگه تونستید یکی با راندمان 85 درصد بسازید اونوقت بیاید تاپیک بزنید و برای بالای 90 درصدش کمک بخواید ....
    دیگه واقعا سطح همه چیزو بردید زیر سوال ....

2009/12/28
    2,138
    77

ببخشید انتقاد کردیم .....استاد
    اصلاح شد.

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود
    2007/03/15
    تبريز
    2,709
    154

نقل قول
    بنده تو این انجمن معمولا سعی می کنم خیلی کم وارد بحث بشم ولی اینجا دیگه واقعا شده بچه بازی .....
    نقل قول

متاسفانه انجمن از هدف خودش خیلی وقته که دور شده.............
    به قول یکی از دوستام «قبول نیست شما تقلب کردین»
    و همینطور به قول معروف « همین که هست»

حالا سوال اصلی اینه که چه میشه کرد ؟ یا عین شما باید کج عزلت گزید . یا هرکس به نوبه خودش یک حرکتی کرد . من به نوبه خودم که لیسانس نرم افزار هستم تو این انجمن هر کجا هر تاپیکی که حس کنم که داره اطلاعات غلط رد و بدل میشه و یا تاپیک زننده احتیاج به کمک داره وارد میشم و نظر خودم رو میگم . البته بماند که کلی فش و بد و بیرا هم بارم میکنن .

اگر به دنبال نقد و انتقاد هستید باید برید بالا بالا رو نقد کنید . که اون هم آخرش معلومه به کجا ختم میشه . ولی من می خوام بیام این پاین پاین ها رو نقد کنم .
    خدا رحمت کنه یک دبیر جبر داشتیم که میگفت اگر چین به ما سوزن نده نمی تونم شلوارمو پینه کنم .

الان همه اساتید و دانشگاهی ها و افراد اعضای همین انجمن می دانند که تو صنعت چقدر به انواع مبدل های dc 2 dc نیازه . و لی به بازار مراجعه کنید ببینید که چین چطوری تو بازار می تازه . جایش هم که بیشتر میسوزه اینکه با چرت و بی ارزش تزین روشها و توپولوژی ها این اینورتر ها رو ساختن

.نمی دونم انگار عین زنبور یا عین مورچه میمونن . یک نفر که یک سیستم 40 سال قبل رو مهندسی معکوس میکنه 100 ها شرکت شروع میکنه با بسته بندی متفاوت همون محصول رو با برندهای متفاوت باز تولید میکنه . یا مثلا آمپلی فایر ها .

اما برگردیم ایران ببینیم ما چی کار میتونی بکنیم . مثلا الان 5-6 تا از دوستان تونستن اینورتر جوشکاری بسازن ولی میکن اگر برن برای پروسه تولید غیر از کیت های الکترونیکیش باید به فکر جعبه و مونتاژ و ... هم بود . اما من یک راه حل دارم که میتونه این مشکل رو حل کنه .

دستم خسته شد . حالا بینیم چند نفر به این تاپیک میان و سر میزن و چند نفرشون نظر میدن . فکر کنم 30 نفر سر بزنه 3 نفر هم جواب بده .

پس بقیش بمونه . تا ببینیم چی پیش میاد.
    2013/06/07
    258
    23

خدا رحمت کنه یک دبیر جبر داشتیم که میگفت اگر چین به ما سوزن نده نمی تونم شلوارمو پینه کنم .

الان همه اساتید و دانشگاهی ها و افراد اعضای همین انجمن می دانند که تو صنعت چقدر به انواع مبدل های dc 2 dc نیازه . و لی به بازار مراجعه کنید ببینید که چین چطوری تو بازار می تازه . جایش هم که بیشتر میسوزه اینکه با چرت و بی ارزش تزین روشها و توپولوژی ها این اینورتر ها رو ساختن

.نمی دونم انگار عین زنبور یا عین مورچه میمونن . یک نفر که یک سیستم 40 سال قبل رو مهندسی معکوس میکنه 100 ها شرکت شروع میکنه با بسته بندی متفاوت همون محصول رو با برندهای متفاوت باز تولید میکنه . یا مثلا آمپلی فایر ها .

اما برگردیم ایران ببینیم ما چی کار میتونی بکنیم . مثلا الان 5-6 تا از دوستان تونستن اینورتر جوشکاری بسازن ولی میکن اگر برن برای پروسه تولید غیر از کیت های الکترونیکیش باید به فکر جعبه و مونتاژ و ... هم بود . اما من یک راه حل دارم که میتونه این مشکل رو حل کنه .
    دوست محترم اولا بنده به هیچ وجه کنج عزلت نگرفتم ...... و متاسفانه نگاه شما و به جرات 99 درصد اعضای اینجا به محصولات صنعتی نظیر چاپر و اینورتر و غیره مثل نگاه کردن به چارپایه یا صندلی شده و فکر می کنند مثلا همین که بیان یه پالسر بسازند و بدند به فلان شماره IGBT مثلا این شد اینورتر یا چاپر ..... در صورتی که ابدا همپین چیزی نیست ..... پروسه ی تولید رو هم دست کم نگیرید و فکر نکنید اگه یه چیزی ساختید از فردا می تونید تولیدش کنید .... خیر اصلا و ابدا به این شکل نیست ..... دوست عزیز فقط یک محصول داشتن خودش به تنهایی دریایی از نیرو لازم داره از R&D گرفته تا اسمبل و مونتاژ و مدیریت فروش ...... نجار نمی تونه بیاد جای آهنگر جنس بسازه و بفروشه ..... شما و خیلی از افراد دیگه حالا اصلا نه اینجا کلا .... به این موارد خیلی سبک دارید نگاه می کنید ......

که بیشتر میسوزه اینکه با چرت و بی ارزش تزین روشها و توپولوژی ها این اینورتر ها رو ساختن
    ضمنا ما هیچ گونه توپولوژی چرت و پرت و بی ارزش نداریم .....

یک نفر که یک سیستم 40 سال قبل رو مهندسی معکوس میکنه 100 ها شرکت شروع میکنه با بسته بندی متفاوت همون محصول رو با برندهای متفاوت باز تولید میکنه . یا مثلا آمپلی فایر ها .
    اگر می بینید اینطوره تنها به خاطر این نیست که مثلا بگید بلد نیستند که البته در اکثر موارد هم واقعا بلد نیستند و نمی تونند ولی عمده ترین دلیلش اینه که شما تو بازار فرصت بسیار کمی برای ریسک کردن دارید و اگر حذف بشید باید تا فیهاخالدون رو عوض کنید و تغییر بدید که شاید بتونید مجددا سرپا بشید ....
    سال 81 یا 82 اگر اشتباه نکنم شرکت بوتان می خواست آب گرمکن جدید بده بیرون .... یادمه به 100 نفر مجانی آب گرمکن داد و اومد نصب کرد که اگر ایرادی توی کار هست ظرف 1 سال معلوم بشه ..... 1 سال بعد تازه بعد از رفع عیب ها تولیدش کرد ......
    2009/12/28
    2,138
    77

ببخشید انتقاد کردیم .....استاد
    اصلاح شد...

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 17