اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در مورد منبع تغذیه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در مورد منبع تغذیه

با سلام خدمت دوستان
    کسی از دوستان میتونه راجبه این مدار کمی توضیح بده؟
    من میخوام در خروجی حدود 7 ولت با جریان 1200 میلی آمپر یا 22ولت با جریان 400 بکشم اما نمیدونم چطور و بر چه اساسی مشخصات المانها رو باید انتخاب کرد.کسی از دوستان نظری نداره؟
    با تشکر از دوستان
    اینم لینک عکس:
    http://8pic.ir/images/xvzdqf0gz9jxxhpqqll0.gif

پاسخ : کمک در مورد منبع تغذیه

جریان ریاد از این مدار گرفتن کار درستی نیست
    چون توی جریان 1.2 آمپر به فزض ولتاژ ورودی 230 ولت توان میشه 276 وات
    که حدودا 10 وات رو شما از مدار میگیری و بفیش توی مقاومت و خازن تلف
    میشه پس اقتصادی نیسن و دفع این مقدار انرژی تغریبا ناممکن هست بهتره از
    سوییچینگ استفاده بشه
    برای 22وات هم حدود 80 وات تلفات دارید که باز هم منطقی نیست

دیدگاه

پیشنهاد شما چیه؟یعنی از چه مدل منبع تغذیه سویچینگ استفاده کنم؟اطلاعات زیادی راجبه مدلهای مختلف منابع ندارم؟بنظر شما ساختن کدام نوع منبع با مشخصاتی که گفتم ارزونتر و با تلفاته کمتریه؟البته ارزون بودنش خیلی برام مهمه.

دیدگاه

سلام
        دوست عزیز بفرمایید که کاربرد شما چی هست .
        در سالهای اخیر منابع تغذیه کوچکی که بیشتر جهت راه اندازی مدارات LED و تجهیزات نوری استفاده میشن در بازار به فراوانی یافت میشن شما با مراجعه به یک فروشگاه که این منابع رو ارایه میده به راحتی میتونی نمونه ارزان و مناسب کارتون رو تهیه کنی .
        به عنوان کاربرد عمومی مشکلی برای استفاده از این منابع وجود نداره مگر اینکه در موارد کاربردهای خاص مسایلی رو باید در نظر گرفت که بنا به کاربرد متفاوت هستند ...
        موفقیت یک فرایند است نه یک اتفاق...

******** استفاده از گزينه تشكر نشانه اهميت و احترام شما به پيگيري شخص نظر دهنده است ********

دیدگاه

مصرف کننده ای که در ادامه ی مدارم وبعد از منبع ام قرار میگیره،رفتاری مانند یه پاور ال ای دی داره.راجبه درایور ال ای دی تقریبا کمی اطلاعات دارم.قیمتی که من برای ساخت همچین منبعی مد نظرم هست خیلی کمتر از یک درایور ال ای دی هست،کلی جست وجو کردم و اون چیزی که میخوام رو پیدا نکردم.این سوال قسمتی از پروژمه،که هدف طراحی مداری کم هزینه با خروجی با توان حدود 16وات و جریان 1200میلی آمپر و ولتاژ حدود 7 ولت هست.
          واقعا سر در گم شدم ونمیدونم از چه مداراتی که وجود به این خواسته میتوانم برسم؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X