اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد ماژول usb NRF24L01P

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد ماژول usb NRF24L01P

سلام
    من ماژول زیر رو برای ارتباط با NRF24L01 از فروشگاه گرفتم ولی چند تا سوال برام بی جواب مونده که توی فروم و بقیه سایت ها پیدا نکردم

مشکل اصلی اینه که ماژول هیچ عکس العملی نشون نمیده تا جایی که میدونم ماژول تولید eca بعد از دریافت at+set پیغام ok میفرسته led هم چشمک میزنه ما ماژول من هیچی :cry2: واقعا باید اینجوری باشه؟
    درایور هم درست نصب شده
    اما سوال ها:
    1. آیا این تنضیمات درسته؟ نرم افزار :realterm - باودریت:9600 - 8bit data - no parity - 1 stop bit
    2. خود ماژول های nrf مد های rx و tx دارند آیا این ماژول هم چنین مود هایی داره؟ اگه نداره وصل کردن فرستنده یا گیرنده به ماژول فرقی باهم نداره؟
    3. کد نمونه (مثلا VB) برای این ماژول وجود نداره؟
    4. [ببخشید دوباره می پرسم] بعد از دریافت at+set نباید پیغام ok بده؟

پیشاپیش از جواب هاتون متشکرم
    خلاق باشيد >>اطلاعات خود را در مورد مسئله کامل کنيد راه حل خلاقانه به سراغتان مي آيد

پاسخ : سوال در مورد ماژول usb NRF24L01P

منم این مشکلو داشتم توی همین انجمن یه بنده خدایی راهنماییم کرد جواب داد
    شما توی یک نرم افزار ترمینال Advanced Serial Port Monitor این دستور بفرست
    AT+SET=01260007030100
    ماژول من ok بر نگردوند ولی ماژول دیتا دریافت و ارسال کرد

دیدگاه

ممنون :nerd:
      دوتا سوال دیگه
      Advanced Serial Port Monitor کرکش واسه سیستم 64 بیت وجو داره؟ (من تریالش رو قبلا تموم کردم)
      ماژول های nrf میتونند همزمان فرستنده و گیرنده باشند؟ با کدی که توی سایت هست میشه این کار رو کرد؟

خلاق باشيد >>اطلاعات خود را در مورد مسئله کامل کنيد راه حل خلاقانه به سراغتان مي آيد

دیدگاه

کرکش هست ولی فک کنم پولیه.نرم افزار های جایگزین
        putty
        realterm
        eltima
        خود ماژول جوریه که همیشه گیرنده اس مگه اینکه بخواد چیزی را بفرسته.برای کد خودتون هم میتونید اینکار را بکنید.توی هدر آقای ایمانی فر با دستور
        nrf_confing()
        مشخص میشه.
        آیا جهالت نیست که آدمی ساعات شیرین امروز را فدای روزهای آینده کند؟

دیدگاه

مشکل زیاده
          یکی اینه که اگه دیتا از یک NRF معمولی که به میکرو متصل شده دیتا برای این ماژول بفرستی دیتا برعکس دریافت میشه که این مشکل فکر کنم مال هدری هست که برای میکرو آماده توی اینترنت هست مثلا من TEST میفرستم ولی توی ترمینال TSET دریافت میشه
          دوم اینکه وقتی دیتا از PC به NRF میفرستی چرت پرت دریافت میشه مثلا عدد 1 که بفرستی معلوم نیست توی کدام payload رفته من هر 32 تا payload
          چک کردم دیتایی که فرستادم هیج جا نبود :angry: :angry: :angry: ولی NRF دیتا دریافت میکنه ولی نمیدونم کجا میره oo: oo:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X