اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

افزایش ولتاژ ac بعد از dc شدن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

افزایش ولتاژ ac بعد از dc شدن

سلام دوستان چرا ولتاژ ac بعد از dc شدن افزایش پیدا میکنه؟
    من برق 220 ولت خونه رو با پل دیود و خازن dc میکنم میشه حدود 300 ولت
    آیا این 300 ولت واقعی هست یا مقدار لود ولتاژ هست؟یعنی در صورت وصل شدن یه وسیله برقی هم همون 300 ولت باقی میمونه؟

پاسخ : افزایش ولتاژ ac بعد از dc شدن

اون 300 ولت پیک ولتاژ 220 ولت یک سو شده است که خازن رو شارژ میکنه .وچون مقاومت داخلی ولت متر بینهایته و عملا جریان ناچیزی ازش عبور میکنه همون 300 ولت رو نشون میده . ولی اگر ازش جریان بکشی میاد پایین و همون ولتاژ موئثر 220 ولت میشه .
    تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliila
      اون 300 ولت پیک ولتاژ 220 ولت یک سو شده است که خازن رو شارژ میکنه .وچون مقاومت داخلی ولت متر بینهایته و عملا جریان ناچیزی ازش عبور میکنه همون 300 ولت رو نشون میده . ولی اگر ازش جریان بکشی میاد پایین و همون ولتاژ موئثر 220 ولت میشه .
      دوستان تایید میکنین؟

دیدگاه

پیک ولتاژ سینوسی برق شهر از ضرب رادیکال 2 در 220 بدست میاد که میشه حدود 311 ولت و بعد از عبور از پل حدود 1.4 ولت ازش کم میشه. و خب خازن روی اون ولتاژ شارژ میشه.
        اما در مورد افتش چیزی نمیدونم امیدوارم دوستان راهنمایی کنن.

دیدگاه

افت ولتاژ مربوط میشه به ظرفیت خازن.هر چی بیشتر باشه کمتر افت میکنه.
          آیا جهالت نیست که آدمی ساعات شیرین امروز را فدای روزهای آینده کند؟

دیدگاه

ولی من وصل میکنم به مصرف کننده هنوز ولتمتر همون 300 ولت رو نشون میده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر محتشم
              ولی من وصل میکنم به مصرف کننده هنوز ولتمتر همون 300 ولت رو نشون میده
              یا ضرفیت خازن رو کم کن یا از یک مصرف کنده پر وات استفاده کن. مثلا لامپ 200 وات یا بخاری برق 1000 وات . ویا به تعریف ولتاژ موثر مراجه کنید.
              تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
              داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

دوستان تایید میکنین؟
                بله در وجود بار ولتاژش میاد پایین
                Proudly @real_ahmadi
                #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

ولتاژ ریپل پیدا میکنه و یعنی تا 310 میره بعد میاد مثلا تا 200 بعد دوباره میره تا 310.ولی هرچی هم که مصرف کننده بذارید باز هم ولتاژ به 310 میرسه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pooyan-shafiei
                    ولتاژ ریپل پیدا میکنه و یعنی تا 310 میره بعد میاد مثلا تا 200 بعد دوباره میره تا 310.ولی هرچی هم که مصرف کننده بذارید باز هم ولتاژ به 310 میرسه.
                    پس باید روی همون 310 ولت حساب کنیم
                    چون به هیتر برقی هم زدم که 600 وات مصرف میکنه بازم ولتمر 300 ولت رونشون میداد

دیدگاه

پس باید روی همون 310 ولت حساب کنیم
                      چون به هیتر برقی هم زدم که 600 وات مصرف میکنه بازم ولتمر 300 ولت رونشون میداد
                      راه بهتر اینه که از یکسو ساز نیم موج استفاده کنید . چون یکسو ساز تمام موج در خروجی حدود پیک ولتاژ رو به ما میده
                      اگه این زندگی باشه , اگه این سهمم از دنیاست ; من از مردن هراسم نیست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط پدرام شمس آبادی ❇❇❇❇❇❇❇❇❇
                        راه بهتر اینه که از یکسو ساز نیم موج استفاده کنید . چون یکسو ساز تمام موج در خروجی حدود پیک ولتاژ رو به ما میده
                        چجوری هست یکسو ساز نیم موج؟

دیدگاه

چجوری هست یکسو ساز نیم موج؟
                          توی این روش هم باز ولتاژ به 310 میرسه اما اینبار بار ریپل بیشتر.یعنی اگه قرار بود ولتاژ تا 200 افت کنه حالا تا100 افت میکنه.
                          روشش هم اینه که به چای 4 تا دیود فقط یه دیود بذاریم(سری با منبع سینوسی) تا فقط سیکل های مثبت یا منفی بتونند عبور کنند.

دیدگاه

اگه از مدار زیر استفاده کنیم ولتاژ خروجی DC کم میشه؟ عملی هست؟

لطفاً برای انجام پروژه های دانشجویی پیام خصوصی نفرستید.
                            لطفاً سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند پیام خصوصی نکنید.
                            با تمام وجود گناه کرديم اما نه نعمتش را از ما گرفت نه گناهان ما را فاش کرد اطاعتش کنيم چه مي کند؟"دکتر شريعتي"
                            اگر جايي که ايستاده ايد را نمي پسنديد، عوضش کنيد شما درخت نيستيد!! "پاسكال"
                            يا به اندازه ي آرزوهايت تلاش کن يا به اندازه تلاشت آرزو کن. "شکسپير"

دیدگاه

سلام دوستان چرا ولتاژ ac بعد از dc شدن افزایش پیدا میکنه؟
                              من برق 220 ولت خونه رو با پل دیود و خازن dc میکنم میشه حدود 300 ولت
                              آیا این 300 ولت واقعی هست یا مقدار لود ولتاژ هست؟یعنی در صورت وصل شدن یه وسیله برقی هم همون 300 ولت باقی میمونه؟
                              سلام
                              امیر جان اگه واسه تابلو میخوای همونطور که قبلا عرض کردم باید ماکزیمم ولتاژ یعنی 340 تا 350 ولت رو در نظر بگیری
                              آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

116 کتابخانه مورد نیاز برای Altium Designer

از دروغ متنفرم؛ هرچند در این مملکت به جرم صداقت، کودن نامیده شوم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X