اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی lcd کارکتری خاص

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه اندازی lcd کارکتری خاص

سلام دوستان ببخشید مزاحم میشم من یه lcd گیر اوردم میشه راجعبه راه اندازیش اگه کسی باهاش یا مشابهش کار کرده منو راهنمایی کنه
    ماله یه دستگاه vcd قدیمی که رادیو ضبط داره هست که برندشم سامسونگه یه سنسور گیرنه مادون قرمز هم داره و چهارتا کلید که ماله قسمت vcd دستگاه بود و یه کلید با 12 تا ورودی و خروجی و دو تا سیم که نمیدونم چیه
    یه مدته کلا زدم تو کار راه اندازی انواع lcd :mrgreen: :nerd:
    باتشکر

سقراط : دانش من بدانجایی رسید که فهمیدم هیچ نمیدانم.

پاسخ : راه اندازی lcd کارکتری خاص

سلام
    1 سوال : LCD قبلی راه اندازی کردید که امدید سراغ این یا بیخیال شدید ؟ http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=105538.msg681775#msg681775

در مورد این نمایشگر » راه انداز نداره پس باید درایو بشه که 4 تا راه به نظرم میرسه

1: تحلیلی داده های همین بردی که دارید (البته وقت تلف کردن به نظرم و نیاز به یه سری ابزار دارید )

2: استفاده از درایور های عمومی (که خیلی ایده قشنگی نیست و 2 روش بعدی به نظرم بی دردسر تر)
    مثلا HD44780 که در نمایشگر های کارکتری استفاده می شه ولی باید سفارش بدید بیارن که ارزش نداره

3: استفاده از میکرو که یه کوچولو تغییرات نیاز داره چون liquid crystal راه اندازیش یه کم متفاوت »
    http://awawa.hariko.com/avr_lcd_drive_en.html

www.atmel.com/Images/doc2569.pdf

4: یک سری از میکرو ها هم به صورت داخلی از liquid crystal پشتیبانی می کنن (به طور مثال Atmega 169 که تا 100 segment پشتیبانی می کنه )

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Rescue
      سلام
      1 سوال : LCD قبلی راه اندازی کردید که امدید سراغ این یا بیخیال شدید ؟ http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=105538.msg681775#msg681775
      سلام اره راه اندازی کردم با چهار تا پایه rs enable sci sdl البته به صورت سیاه سفید نه رنگی سه روز تمام واسه برنامه نویسیش زور زدم.

نوشته اصلی توسط Rescue
      در مورد این نمایشگر » راه انداز نداره پس باید درایو بشه که 4 تا راه به نظرم میرسه

1: تحلیلی داده های همین بردی که دارید (البته وقت تلف کردن به نظرم و نیاز به یه سری ابزار دارید )

2: استفاده از درایور های عمومی (که خیلی ایده قشنگی نیست و 2 روش بعدی به نظرم بی دردسر تر)
      مثلا HD44780 که در نمایشگر های کارکتری استفاده می شه ولی باید سفارش بدید بیارن که ارزش نداره

3: استفاده از میکرو که یه کوچولو تغییرات نیاز داره چون liquid crystal راه اندازیش یه کم متفاوت »
      http://awawa.hariko.com/avr_lcd_drive_en.html

www.atmel.com/Images/doc2569.pdf

4: یک سری از میکرو ها هم به صورت داخلی از liquid crystal پشتیبانی می کنن (به طور مثال Atmega 169 که تا 100 segment پشتیبانی می کنه )
      نیازی به درایو و غیره نداره
      خودش تراشه داره که به این صورت lcd به دوقسمت تقسیم شده یک قسمت مربوط به رادیو دستگاه بود ویک قسمت به vcd دستگاه وضبط دستگاه هم مثل فقط بک لایت lcd روشن میشد
      و طرز کارکردش هم بدون اون دم ودستگاه مثل سون سگمنت میمونه ولی خوب بدون اون دمو دستگاه یه میکرو atmega128 هم واسش پایه کم میاره پس با تراشه خودش میخوام راه اندازیش کنم البته نمیدونم ازچه پروتکل ارتباطی استفاده میکنه و چه چیزی واسه نمایش اطلاعات فرستاده بشه که اونم به صورت 6 ورودی خروجی سمت راست و 6 تا ورودی و خروجی سمت چپ داره
      خود فیشهاشم به یه سری چیپ متصل بود که بینشون یه نوع میکرو قدیمی بود که نفهمیدم چیه و بقیشم بالا توضیح دادم
      با تشکر

دیدگاه

دقت نکردید گفتم این نمایشگر (liquid crystal ) درایور میخواد و گفتم میتونید از همین برد کمک بگیرید که فایده نداره به کلی دلیل نانوشته
        به هر حال صاحب اختیارید
        شما میخواید همین راه بندازید بسم الله حداقل باید یه لاجیک انالایزر داشته باشید برد بزارید سر جاش و پایه ها رو رکورد کنید و ........ تا در اخر بفهمید چی شده بعد می تونید با یه میکرو شبیه سازیش کنید . فکر نمی کنم روش دیگه ای باشه که زود تر جواب بده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Rescue
          دقت نکردید گفتم این نمایشگر (liquid crystal ) درایور میخواد و گفتم میتونید از همین برد کمک بگیرید که فایده نداره به کلی دلیل نانوشته
          به هر حال صاحب اختیارید
          شما میخواید همین راه بندازید بسم الله حداقل باید یه لاجیک انالایزر داشته باشید برد بزارید سر جاش و پایه ها رو رکورد کنید و ........ تا در اخر بفهمید چی شده بعد می تونید با یه میکرو شبیه سازیش کنید . فکر نمی کنم روش دیگه ای باشه که زود تر جواب بده
          ممنون از شما دوست عزیز الان یه ایده واسه سریال کردن lcd کاکتری معمولی به ذهنم رسید خودم یه سریال واسش میسازم بعدا میرم دنبال این کار
          یک سوال شما ترایاک یا تریستوری میشناسید که با سرعت 8mhz کار کنه؟
          با تشکر

دیدگاه

خواهش می کنم خیلی روی قطعات قدرت وارد نیستم و گفتن یه کد کاری نمی کنه باید ببینید چی در بازار ایران هست
            اما در High Speed فکر می کنم SCR رایجتر باشه تا Triac مثل NTE5351 ولی باید ببینید در ایران راحت پیدا میشه یا نه
            این مورد بهتر شخصی که روی سیستم های قدرت کار می کنه کمک کنه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X