ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 17
    2010/01/19
    [img]http://s5.picofile.com/file/8106019826/sina.gif[/img]
    3,040
    652

فیلم آموزش سیم پیچی ترانس هسته فریت (Ferrite Transformer Assembly)

فیلم آموزش سیم پیچی ترانس هسته فریت در توپولوژی Push-Pull (پوش پول)=> (Ferrite Transformer Assembly)

زحمت این کلیپ را علی آقا (یوزر aliebi1) کشیدند
    همینجا از ایشون تشکر میکنیم
    انشا... مورد توجه دوستان قرار بگیره

http://www.aparat.com/v/yD7W3

این هم تاپیک اصلی:

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=105704.msg684217#msg684217
    آموزش ساخت دستگاه برف ساز خانگی :

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

مقاله آموزشی 11 پروژه با AVR و بسکام:

_*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_
    2009/12/28
    2,138
    77

پاسخ : فیلم آموزش سیم پیچی ترانس هسته فریت (Ferrite Transformer Assembly)

نقل قول نوشته اصلی توسط sina1359
    فیلم آموزش سیم پیچی ترانس هسته فریت در توپولوژی Push-Pull (پوش پول)=> (Ferrite Transformer Assembly)

زحمت این کلیپ را علی آقا (یوزر aliebi1) کشیدند
    همینجا از ایشون تشکر میکنیم
    انشا... مورد توجه دوستان قرار بگیره

http://www.aparat.com/v/vUmke
    خب خسته نباشید برای ساخت این فیلم............... :applause:
    به دو مورد اشاره میکنم ..............
    اول اینکه سیم پیچ اولیه رو باید از ترکیب چند سیم کنار هم استفاده کنید به اصطلاح چند لا برای جلو گیری از اثر پوستی که باعث گرم شدن سیم میشه........
    و دوم اینکه اولیه رو در ترانس پوش پول افزاینده ابتدا سیم پیچی نمیکنن ابتدا ثانویه پیچیده میشه ..........بعد اولیه ......و نوع سر بندی کمی متفاوته.....چرا؟
    چونکه زیرا..........ترجیح میدم با پیچیدن چند ترانس خودتون بفهمیدچون اطلاعات بدون زحمت ارزش نداره..........

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود
    2014/08/18
    بابلسر
    86
    26

پاسخ : فيلم آموزش سيم پيچي ترانس هسته فريت (Ferrite Transformer Assembly)

سلام دوست عزيز
    شما درست مي فرمائيد، هدف بنده نوع پيچش براي دوستان بود و چون حجم فيلم بخاطر توضيحات مكمل زياد ميشد بنده صرف نظر كردم (اتفاقا يه ويديو تو پارت پلود كردم كه بعدا حذفش كردم بخاطر كيفيت بد دوربين موبايل بنده و اونجا تمامي چم و چاه قضيه رو گفتم ) ولي در اين ويديو كه فقط هدفم نوع پيچش برفرض دانستن مفاهيم اوليه بود اكتفا كردم
    در مورد سيم پيچي چون نمي خواستم دوستان گمراه شوند به اون صورت بيان كردم
    در مورد انتخاب هسته هم حتي توضيحات مفصلش وجود دارد كه ميگم بنده نگفتم

و در آخر تشكر از برادر ارجمند آقا سينا و شما و تمامي دوستان كه كم و كاست توضيحات بنده رو ميگيد :wow:
    من از تنگی چشم فیل دانستم

آنان که غنی ترند ... محتاج ترند
    2010/01/19
    3,040
    652

نقل قول نوشته اصلی توسط aliebi1
    سلام دوست عزيز
    شما درست مي فرمائيد، هدف بنده نوع پيچش براي دوستان بود و چون حجم فيلم بخاطر توضيحات مكمل زياد ميشد بنده صرف نظر كردم (اتفاقا يه ويديو تو پارت پلود كردم كه بعدا حذفش كردم بخاطر كيفيت بد دوربين موبايل بنده و اونجا تمامي چم و چاه قضيه رو گفتم ) ولي در اين ويديو كه فقط هدفم نوع پيچش برفرض دانستن مفاهيم اوليه بود اكتفا كردم
    در مورد سيم پيچي چون نمي خواستم دوستان گمراه شوند به اون صورت بيان كردم
    در مورد انتخاب هسته هم حتي توضيحات مفصلش وجود دارد كه ميگم بنده نگفتم

اما در مورد سيم پيچي اوليه با شما موافق نيستم، چون با استناد بر كتاب طراحي و سيم پيچي منابع تغذيه شركت فيليپس عرض ميكنم سيم پيچي توپولوژي پوش پول دقيقا مثله هالف برديج هست _يعني قسمتي از اوليه دور هسته پيچيده ميشه عايق كرديد سيم پيچ ثانويه و مجددا ادامه سيم پيچ اوليه پيچيده ميشه كه از اضافه توضيحاتش اينجا صرف نظر مي كنم
    و در آخر تشكر از برادر ارجمند آقا سينا و شما و تمامي دوستان كه كم و كاست توضيحات بنده رو ميگيد :wow:
    سلام دوست عزیز
    علی آقا شما اون کتاب منابع تغذیه فیلپس که فرمودید را دارید (EBOOK)؟
    اگر دارید , بی زحمت پلود میکنید؟
    با تشکر

_*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_
    2009/12/28
    2,138
    77

اما در مورد سيم پيچي اوليه با شما موافق نيستم، چون با استناد بر كتاب طراحي و سيم پيچي منابع تغذيه شركت فيليپس عرض ميكنم سيم پيچي توپولوژي پوش پول دقيقا مثله هالف برديج هست _يعني قسمتي از اوليه دور هسته پيچيده ميشه عايق كرديد سيم پيچ ثانويه و مجددا ادامه سيم پيچ اوليه پيچيده ميشه كه از اضافه توضيحاتش اينجا صرف نظر مي كنم
    سلام
    استدلال شما درست نیست دوست عزیز oo:...........سیم پیچ اولیه هالف بریدج با سیم پیچ پوش پول کاملآ متفاوته...........
    درسته اولیه هالف بریدج و فول بریدج رو به دو نیم میکنن و ثانویه مابین اونها پیچیده میشه............اما جریانی که در هر لحظه از هر دو نیمه عبور میکنه یکسانه........
    و این مشکلی برای تقارن منحنی B-H بوجود نمیاره.............
    اما جریان عبوری از اولیه پوش پول در هر لحظه 180 درجه اختلاف داره ............وقتی یک نیمه در حال القاء ست نیمه دیگه جریانش صفره...........
    همین جوری هم پوش پول مشکل تقارن منحنی B-H داره و هر چقدر به این صورت بینشون فاصله بیافته این عدم تقارن بیشتر میشه..........
    استناد بنده هم توضیحات کتاب مارتی براون و مشاهده عملی 100 ها مدل سیم پیچی ترانس پوش پول از همه انواع آلمانی .....ژاپنی ......و چینی هست
    و پیچیدن تعداد بیشماری ترانس پوش پول...............

اضافه شده در تاریخ :
    ثانویه به تعداد لازم به ردیف پیچیده شده و دو سر خارج شده و عایق شده و توضیح خاصی نداره ...............
    اما اولیه......در این ترانس با توجه به جریان و ولتاژ ورودی و فرکانس سیم دو لا و با قطر 1 پیچیده شده ابتدا
    دو پین وسط بعنوان سر وسط ترانس در نظر گرفته شده شروسیم پیچی از همین دو پین آغاز میشه ........
    راستگرد به تعداد لازم می پیچیم و به پین سمت چپ وصل میکنیم .......
    دلیل اینکه هر دو پین رو بعنوان یک پین در نظر گرفتیم بعلت جریان بالای ورودی هست و همچنین برامده نشدن
    اتصال .............نکته دیگه که باید عرض کنم بعد محاسبه جریان ورودی و دانستن مقدار سطح مقطع مناسب سیم
    قطر سیم رو طوری محاسبه میکنیم که تعداد سیم بدست امده هم مشکل اثر پوستی رو مرتفع کنه و هم با اون تعداد
    وقتی سیم پیچی هر نیمه به پایان رسید تناسبی بین فضای سیم پیچی و تعداد دور مورد نیاز برقرار بشه که این مورد
    با تمرین و ممارست بدست میاد........
    http://s6.uplod.ir/i/00538/zvej1o890qu8.jpg
    برای سیم پیچی نیمه بعدی ابتدا نیمه قبل رو عایق میکنیم .......اینبار شروع سیم پیچی از دو پین کناری سمت راست خواهد بود
    راستگرد سیم پیچی میکنیم وقتی به تعداد مساوی با نیمه قبل رسیدیم به دو پین وسط که سر مشترک هست متصل میکنیم
    در تصویر دو سر سمت راست به هم اتصال داده نشده چون این مسئله زیاد مهم نیست و در مدار به هم متصل هستن........
    http://s6.uplod.ir/i/00538/l0qsh6nlc1xl.jpg
    در انتها توضیح یدم که چرا ابتدا سیم پیچ ثانویه یچیده میشه...............
    توپولوژی پوش پول مخصوص ولتاژ ورودی پایین هست از این توپولوژی زمانی استفاده میشه که میخوان ولتاژ ورودی پایین رو به ولتاژ
    بالاتر با توان متوسط تبدیل کنن ............مثلآ در ولتاژ ورودی 12 ولت گاهی جریان ورودی این توپولوژی تا حدود 30 آمپر هم میرسه
    اما جریان خروجی با توجه به توان و ولتاژ خروجی کمتر هست و سیم پیچ ثانویه گاهی بسیار نازکتر هست مثل همین مورد که ولتاژ
    خروجی خیلی بالاست و برای اینورتر استفاده میشه.........
    پیچیدن اولیه در ابتدا با توجه به برامدگی های ایجاد شده توسط سیم ضخیم ......تناسب سیم پیچی رو به هم میزنه و گاهی هم
    غیر ممکن هست........و در جاییکه اختلاف ولتاژ اولیه و ثانویه کم هست که باعث میشه سیم ثانویه هم ضخیم باشه و همینطور
    بیشتر مواقع در این حالت ثانویه هم سه سر هست بیشتر اوقات از هسته ترویید استفاده میشه......مانند آمپلی های ماشین....

2010/01/19
    3,040
    652

من یک قسمت را متوجه نشدم :

اگر دوستان لطف کنند من را راهنمایی کنند , ممنون میشم

بی زحمت به عکس پایین یک نگاه بیندازید :
    این یک قرقره EI35 هست , میخواهیم سیمپیچ ثانویه با سیملاکی مثلا 0.50 میلیمتر ببندیم

من بوبین یا قرقره را به دو قسمت بالا و پایین تقسیم کردم (خط آبی و قرمز یا بالا و پایین)
    سیمپیچی را از قسمت پایین (خط قرمز) شروع کردم در جهت خلاف عقربه ساعت
    و کم کم جلو رفتم تا رسیدم به انتهای قرقره یا بالا (خط آبی) که مثلا 20 دور شده (پس شد از پایین به بالا پیچیدم)
    حالا باید سری دوم را شروع کنم به پیچیدن , سوال اینجاست :
    ادامه اونو شروع کنم به پیچیدن و از بالا بیام پایین یا باید یک سیم بگیرم و دور دوم را هم از پایین به سمت بالا یرم؟
    خلاصه : دور اول از پایین به بالا - دور دوم از بالا به پایین - دور سوم دوباره از پایین به بالا ...
    یا همه دورها باید فقط از پایین بریم به بالا....

2014/08/18
    بابلسر
    86
    26

شما مياي از همون جا ادامه ميدي و از بالا به سمت پايين مياي
    تعداد دور ثانويه شما بيشتر هست و شما بازم ادامه ميدي حالا سر سيم اومد پايين مجدد روش ادامه بده
    برو سمت بالا :agree:
    اقا خلاصه اينو بگم اينقدر بالا و پايين ميكني
    تا سيم پيچ تموم شه سر خروجي مياد بيرون
    آقا سينا بنده كه بي صبرانه منتظرم ببينم دستاورد شما چي ميشه منتظرما :applause:

اضافه شده در تاریخ :
    سلامي به گرمي آفتاب محل خودتون
    برادر ارجمند جناب آقا افشين جان بابت توضيحاتتون ممنون :applause:
    در مورد سيم پيچي
    حالا از كتاب هايي كه بنده مطالعه و مشاهد كردم و شما مطالعه و مشاهده كرديد(ميگه كار بنده دقيقا اشتباست)

نه، بايد عرض كنم شما درست مي فرمائيد. ولي 1- براي راحتي و ساده شدن مطلب براي دوستان اونطور عرض كردم
    بقول خود شما اگه از پايه يه چيزايي بلد بودن بعضي از دوستان و يه ترانس هسته آهني مي پيچيدن
    حتي بدون فيلم (ضعيف) آموزشي بنده به توضيحات شما يا ديگر دوستان مطلب ادا ميشد (حتي بدون تصوير)
    كسي كه بازم بقول شما اگه كار كرده باشه شما (ق) بگي ميره قهوه خونه چايي ميخوره مياد

حالا اينجا اگه اجازه بديد مكمل توضيحات شما و بگم چرا اونجوري بيان كردم
    1-در زمان پيچيدن سيم پيچ اوليه طرح پوش پول؛ 2 قسمت سيم پيچ اوليه بايد عينا شبيه هم و از نظر تعداد دور مساوي باشه و گرنه همون طور كه شما بيان كرديد مشكل تقارن منحني B-H بوجود مياد و آقاي گوس خدا بيامرزي ناراحت ميشه :redface:
    بخاطر همين مشكل بيان شده در زمان پيچش سيم پيچ اوليه، 2 قسمت با هم پيچيده بشه عاليه
    كه بازم بيان شده اين كار سخته
    براي چي عرض كردم يك در ميان منظورم اين بود تقارن (تناسب) در سيم پيچ بوجود بياد و از كل سطح قرقره هسته استفاده بشه
    2-جدا از مشكل سيم پيچي كه عرض كردم 2 نيمه هادي كاملا يكسان كه وجود نداره. منظور ماسفت يا هر ترانزيستور ي كه استفاده مي كنيم هست
    و بازم عملكرد هسته داستان دار ميشه و اثر نامطلوبي در مدار ميزاره

آقا ما ميگيم همينه ديگه ناچاريم، پس ميايم از قطعات مرغوب تر و حتي امكان در سيم پيچي دقت بيشتري ميكنيم و از هسته مناسب تر استفاده مي كنيم (مثله همون تغذيه آمپ كه هسته تيروئيد استفاده شده) چون تعداد دور سيم پيچي ثانويه ما زياده و سيم پيچي تيروئيد اينجا سخت ميشه گفتن از هسته EER استفاده بشه كه نسبت به هسته EE تقريبا 11% بازده و عملكردش بهتره و مهمترين بحث طراحي مدار

در مورد كتاب (ندارم حقيقتا براي يكي از دوستان بود كه الان خارج از كشور استاد دانشگاه هست و بنده هر چقدر زار :cry2: زدم كتابش رو نداد. ولي گفت در گوگل اين عبارت ها رو سرچ كنيد اينم مال شركت فيليپس هست خيلي عاليه

Power Semiconductor Applications Philips Semiconductors
    يا
    APPCHP كه 8 بخش هست شما بخش يا فصل 2 رو دانلود كنيد همه چي داره براي گفتن

2010/01/19
    3,040
    652

دست همه دوستان درد نکنه , لطف کردید , نکات خیلی مهمی بیان شد

با اجازتون امروز من هم بی کار نشستم , کمی کسالت داشتم و خوشبختانه محل کار چیزی که نبود کار
    من هم که یک دقیقه نمیتوانم بی کار جایی بشینم (با این که گفتم کسالت داشتم و از نا رفته بودم)
    یک اینورتر مربعی 100 وات در صندوق ماشین دارم که اگر جایی به برق 220 ولت نیاز بود از آن استفاده کنم

پس از بیکاری استفاده کردم و با وسایل محدودی که داشتم (یک چاقو و یک پیچگوشتی با کمی چسب پانسمان)
    اینورتر را باز کردم و به آرامی نوار چسب زرد را پاره کردم و روی پیچش سیمپیچ اولیه اون تحقیق کردم و چند عکس گرفتم
    و با نوار چسب کاغذی پانسمان دباره نوارچسب زرد رنگ را به جای خودش برگرداندم
    این برند اینورتر , یکی از برندهای معروف تایوانی هست و اینورترهای مسافرتی خیلی خیلی کوچیک و خوبی میسازه
    همچنین چند مدل سینوسی خوب هم داره که چند وقت پیشا تو بازار دیده بودم
    طراحان آن در بستن سیمپیچ اولیه به روشی جالب دست زدند که بین روش علی آقا و افشین خان هست
    البته میتوان گفت هر دو روش را پوشش میدهد:
    بدین صورت که ابتدا هر دو مرحله سیمپیچ اولیه را در کنار هم (نه بر روی هم ) و به موازات همدیگه دور بوبین یا هسته پیچیده و انتهای یکی را بیرون آورده و
    جدا وصل کرده و انتهای دیگری را به ابتدای اونی که انتهاش آزاد است وصل کرده (البته در عکس همه چیز مشخص است) :
    این هم تحقیقات بنده در امروز :mrgreen:
    پ.ن: علی آقا , دیگه مارو یک بیسواد صفر کیلومتر دهن بین سست اراده کردی رفتا , باشه حالا که مجبورت کردم برام یک تیزر (شوکر) بسازی
    حساب کار میاد دستت

2009/12/28
    2,138
    77

خوبه عملی هم دیدید که سیم ثانویه ابتدا پیچیده میشه..................
    این روش پیچیدن اولیه بدرد توانهای حدود 100 و کمتر میخوره که حرارت تولیدی در هسته پایین هست ....
    اصل کار عایق بودن دو نیمه اولیه از هم میباشد.....در مدل های آلمانی تو توان پایین هم اینطور عمل نمیشه..

2014/08/18
    بابلسر
    86
    26

آقا شرمنده قصد جسارت نداشتم در هر زمينه ايي من در خدمتم اونم به چشم خودم ميسازم آدرس خودت رو بهم بگو پست ميكنم برات :wow:
    بحث هايي كه من و افشين خان كرديم مكمل همديگه هست ، نه اينكه بيام مدل هاي همديگه رو نقض كنيم
    اگه دقت كرده باشيد بنده هم دقيقا همين رو گفتم و منظورم همين بود سيم پيچ كنار هم باشه
    فكر ميكنم سيم پيچي نمونه شما كه عرض كردم با هم پيچيده شده 2تا رو كنار هم گذاشتن اينجوري بهتره ولي چون ما با دست مي پيچيم همچين؛ كار سخت ميشه و عمده مشكلي كه براي خودم حتي پيش اومده شل شدن سيم پيچ اوليه هست
    حالا اين دستگاه شما واتش پايين باشه ولي بازم ممنون كه مياي بازش ميكني تا هم خود شما سر در بياري و هم ما چون وات پايين مقداري راحتره و ساده تر هست براي تجزيه تحليل عاليه

اينم جاي تحسين داره :applause:

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 17