اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پیشنهاد قطعه برای شروع کار با xmega و یک سوال دیگه ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پیشنهاد قطعه برای شروع کار با xmega و یک سوال دیگه ؟

سلام دوستان.
    من میخوام کار با XMEGA رو شروع کنم. البته اینم بگم که قبلا AVR و ARM کار کردم. حالا دو تا سوال داشتم :
    1. فرق بین ATxmega128A1U با ATxmega128A3U تو چی هستش ؟ اون عدد قبل از U چی رو نشون میده ؟
    2. برای شروع چه قطعه ای رو معرفی می کنید ؟ من میخوام خودم برد بزنم براش و واسه همین میخوام قطعه ای رو انتخاب کنم که هم قوی باشه و هم بشه با قیمت مناسب پیداش کرد.
    ممنون.
    ---------
    .
    .
    ...........

پاسخ : پیشنهاد قطعه برای شروع مار با xmega و یک سوال دیگه ؟

وقت بخیر
    A1 و A3 مربوط به نو پایه ها می باشد و U نوع usb دارد !!
    پیشنهاد میشود از چیپ xmega32a4 استفاده شود !!!

دیدگاه

ممنون از جوابت.
      حرف A در انتهای اسم قطعه مشخص کننده پکیج هستش. منظور من عدد بین A و U هستش. اما اون عدد که از 1 تا 4 هستش رو نمی دونم ؟
      ---------
      .
      .
      ...........

دیدگاه

دوست عزیز آموزش Xmega رو سرچ کن یه جزوه ی خوب هست که من قبلا دانلود کردم و یادمه تمام این مشخصات رو توضیح داده بود کدوم قوی تره و اون پسوندا چیه و ....
        موفق باشید
        گر طالب فضلی افتادگی آموز *****هرگز نخورد آب زمینی که بلند است )

اگر دقت کنید بیشتر مشکلاتمون رو با مدارها تو نت سرچ میکنیم پس اگر شما هم مطلبی کامل بلدی بنویس تا بقیه مشکلشون برطرف شه !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ajapyy
          ممنون از جوابت.
          حرف A در انتهای اسم قطعه مشخص کننده پکیج هستش. منظور من عدد بین A و U هستش. اما اون عدد که از 1 تا 4 هستش رو نمی دونم ؟
          حرف بعد از عدد حافظه FLASH که به کیلو بایت است نشان گر نوع خانواده است که در حال حاضر 5 خانواده هستند(A(AU),B,C,D,E) خانواده A به دلیل برخی مشکلاتی که داشت تولید نمی شود و به جای آن خانواده AU تولید می شود-
          به عنوان مثال Atxmega64a3u رو اینجوری باید دید و تفسیر کرد
          (At-xmega-64-a-3-u)معرف میکرو کنترلر ساخت Atmel از رده محصولات xmega با حافظه فلش 64 کیلو بایت از خانواده سری Aبا تعداد پایه 64 پین و از خانواده جایگزین شده AU(اگر حرف U بعد از عدد تعداد پین ها نباشد یعنی از خانواده قبلی سری A می باشد)
          اگر خانواده از سری AU باشد بعد از عدد آخر یک علامت U قرار می گیرد
          عدد بعد از حرف خانواده نشانگر تعداد پین های میکرو می باشد
          1=100PIN
          3= 64PIN
          4=44PIN
          5=32PIN
          در سری E فقط 32 پین موجود است و با حافظه فلش 32و16و8 کیلو بایت
          حرف آخر که معمولا AU است و بعد از یک خط (-)در آخر اسم می آید معرف پکیج می باشد که TQFP است و به صورت SMD
          ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
          برای شروع کار پیشنهاد می کنم برد آموزشی جناب مهندس کی نژاد گرامی را از سایت ایشون دانلود کنید و پس از مونتاژ با آموزش های رایگان ایشون که در سایتشون قرار دادن کار رو آغاز کنید...
          وقتی مطالبی رو لایک میکنید یا بازخورد میدید یعنی به نویسنده میگید که از این مطلب استفاده کرده اید و همچنان ادامه بده، یا بیشتر مطلب بزار، یا بیشتر در مباحث اینجوری شرکت کن.

دیدگاه

پاسخ : پیشنهاد قطعه برای شروع کار با xmega و یک سوال دیگه ؟

با توجه به نیاز تون باید انتخاب کنید. داخل سایت اتمل مقدار و تعداد امکانات داخل هر پکیج قید شده.
            در زیر این نقاب چیزی بیشتر از گوشت هست. در زیر این نقاب یک ایده هست و ایده ها ضدگلوله هستند.

1-به اندازه ی باورهای هر کسی ؛ با او حرف بزن …. بیشتر که بگویی ، تو را احمق فرض خواهد کرد …!!!
            2-تنها دو گروه نمى توانند افکار خود را عوض کنند: دیوانگان تیمارستان و مردگان گورستان.
            3-آدم ها مثل عکس ها هستند: زیاد بزرگشون کنی ، کیفیتشون میاد پایین!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X