اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پ امپ تک تغذیه ای

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پ امپ تک تغذیه ای

سلام مهندسان و اساتید و دوستانم!
    من میخواستم بدونم پ امپ های تک تغذیه(مثل تغذیه 0 تا 5 ولت) ولتاژ های نزدیک 0 رو راحت میتونن تقویت کنن؟
    چون در پ امپ 741 دیدم که در تغذیه +- 15 ولت مثلا از پایین تا 13 میرفت از بالا تا 14 حدودا
    سوالم اینه که این تک تغذیه ای ها رو میتونم برای تقویت ولتاژ های سنسور لودسل که بین 0 تا 10 میلی ولت هست برای تقویت استفاده کنم؟

head<=
    ...تشکر خدا...
    [img width=97 height=100]http://mahdi3d.persiangig.com/image/5280543_t.jpg[/img]

پاسخ : پ امپ تک تغذیه ای

Lm358
    البته دقیقا یادم نیست ولتاژش چقدره ولی میدونم تک تغذیس

دیدگاه

نوشته اصلی توسط A-Ice Man
      Lm358
      البته دقیقا یادم نیست ولتاژش چقدره ولی میدونم تک تغذیس
      ممنون از جوابتون ولی
      منظورم رو بد رسوندم منظورم اینه که مثلا تو تقویت ولتاژ های نزدیک تغذیه پایینشون مشکلی ندارن؟

head<=
      ...تشکر خدا...
      [img width=97 height=100]http://mahdi3d.persiangig.com/image/5280543_t.jpg[/img]

دیدگاه

OPA335
        هم تک تغذیه و هم دقیق
        گفت که دیوانه نهی لایق این خانه نهی

دیدگاه

این چزیزی که شما میگین رو میشه توی دو تا مورد بررسی کرد:
          1. وقتی تقویت کننده به اشباع میره به بیشترین اندازه ولتاژی توی هر دو طرف تغذیه میرسه. یعنی مثلا اگر تغذیه باشه ولتاژ اشباع خروجی میشه 13.5 شاید. اما الان تقویت کننده هایی هستند که بهشون میگند rail to rail. این تقویت کننده ها می تونن تا نزدیک تغذیه هر طرف برند بدون اینکه مشکلی پیش بیاد. مثلا تا 10 میلی ولت زیر هر تغذیه میرند. کافیه تقویت کننده ای که انتخاب می کنید rail to rail باشه.
          2. نکته ای که شما گفتید یعنی وقتی ورودی میره سمت صفر و خروجی هم نزدیک به صفره، بعضی تقویت کننده ها دچار اعوجاج میشند. برای این کار هم باید بری سراغ تقویت کننده هایی که اسمشون هست : zero-crossover
          معمولا پ امپی که هر دو تا ویژگی بالارو داشته باشه، هم تک تغذیه است و هم دو تغذیه.
          ---------
          .
          .
          ...........

دیدگاه

ایا اپ امپهای تک تغذیه دیگری هم میشناسید که علاوه بر تک تغذیه بودن بتونن محدوده فرکانسهای در حدود کیلوهرتز و حتی مگاهرتز رو هم پوشش بدهند..من یه مدار دارم که فقط همین 741 خوب جوابمو میده ولی مشکل محدودیت فرکانسی داره...ممنون

دیدگاه

هر تقویت کننده ای یک خاصیت داره به اسم GPW که میشه حاصلضرب بهره در پهنای باند هستش. حالا شما میخوای تا چه فرکانسی رو تا چه بهره ای داشته باشی. البته TL07x هستش که برای کارایی مثل فیلتر استفاده میشه. خیلی پسر خوبیه اینو هم امتحان کن.
              ---------
              .
              .
              ...........

دیدگاه

lm324
                چهار تا اپ امپ که تک تغذیه هم هست

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X