ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 19 از 19
    2014/07/08
    سرزمين پارس
    463
    13

پاسخ : 4–20 mA يعني چي ؟

درود بر همگي

چرا 4 تا 20 ميلي آمپر؟

1 - علت اينکه حد پايين اين جريان 4 ميلي آمپره اينه که اگر سيم قطع بشه جريان صفر ميشه ولي اگر محدوده پايين صفر ميلي آمپر باشه اونوقت نميشه تشخيص داد که اين مقدار صفر ، داده است و يا به خاطر قطع شدن سيمه.
    علت اينکه اين مقدار از 4m A شروع ميشود و نه از مثلا 2 ميلي آمپر , اين است که حداقل جريان مورد نياز براي باياس مدارات مي باشد .
    2 - علت اينکه اين جريان در حد ميلي آمپره و نه مثلا ميکرو آمپر اينه که در مقابل نويز مقاوم باشه .
    3 - علت اينکه از جريان استفاده شده و نه ولتاژ هم اينه که نويز رو جريان اثر کمتري داره و امپدانش خطوط در مقدار اون تاثير نداره .

پيروز باشيد
    در روزگاري که لبخند ادم ها بخاطر شکست توست برخيز تا بگيرند.........
    2011/06/30
    73
    6

پاسخ : 4–20 mA یعنی چی ؟

با سلام خدمت تمامی اساتید محترم
    4_20mA
    تغریبا در تمامی دستگاه های ابزار دقیق و سیستم های اوماسیون صنعتی به کار میره و به عنوان یک خروجی آنالوگ ازش استفاده میشه از طرفی تمامی PLC ها مجهر به ورودی
    4_20mA
    هستند البته ورودی و خروجی های ولتاژ هم وجود داره ولی همون جوری که دوستان نیز اشاره کردن به درد مسافت های دور نمیخوره به دلیل افت ولتاژ دقت اندازه گیری پایین میاد
    از IC های گیرنده ورودی
    4_20mA
    میشه RCV420 رو نام برد که ورودی جریان میگیره و اون رو برای انواع ADC های داخلی میکروکنترلر ها به
    0_5V
    تبدیل میکنه
    در زمینه ابزار دقیق صنایع آب و برق هر پروژه ای بود بنده بهشدت پایه هستم تا تاپیکش رو راه بندازیم
    موفق باشید
    2011/06/30
    73
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط ajapyy
    1. پس وقتی بخواهیم برای مسیر طولانی خروجی سنسور رو انتقال بدیم از این پروتکل استفاده می کنیم ؟
    2. یعنی مثلا ما میخواهیم ولتاژ یک قسمتی از یک مدار یا ولتاژ ورودی به مدار رو اندازه بگیریم از ADC استفاده می کنیم و نه از این روش ؟
    3. و اینکه اگر بخواهیم از این روش استفاده کنیم، حتما باید خروجی سنسور یا حتی اون ولتاژ یا جریان دلخواه رو با یک مدار دیگه به این پروتکل تبدیل کنیم و بعد هم در سیستم ثبت اصلیمون دوباره تبدیل بزنیم تا مقدار واقعی رو ببینیم ؟
    بازم سلام
    عزیز شما اول باید بدونی دستگاه ابزار دقیق چی هست
    هر دستگاه ابزار دقیق یک دستگاه اندازه گیری هست ولی هر دستگاه اندازه گیری یک ابزار دقیق به حساب نمیاد در صنعت نیاز هست که متناسب با عددی که دستکاه های اندازه گیری روی دیسپلی نشون میدن یک خروجی قابل انتقال به ما بدن یعنی همون عددی که شما روی صفحه دستگاه میبینی رو بتونی به صورت یک خروجی به PLC بدی مثلا عدد یک آمپر متر رو که توی یک تابلو برق نصب شده رو میخواهی 100 کیلومتر اون طرف تر توی مرکز کنترل ببینی (البته باید آمپر متر شما خروجی 4 تا 20 میلی آمپر داشته باشه ) حالا فرض کن ماکسیمم جریان نشون داده شده به وسیله آمپر متر 100 آمپر باشه و مینیمم اون 0 آمپر باشه اسکیل شما میشه از عدد 0 تا عدد 100 خوب حالا خروجی 4 تا 20 میلی آمپر ، آمپر متر رو به ورودی یک PLC میدی و توی PLC اون کانال رو فول اسکیلش رو 100 میزاری و مین اسکیلش رو 0 توی تنظیمات خود آمپرمتر هم باید همین اسکیل رو بزاری حالا وقتی آمپر متر شما عدد 60 رو نشون میده در قسمت 4 تا 20 میلی آمپر جریانی معادل 0.012 خواهد گذشت و PLC با توجه به فول اسکیل مقدار عددی که روی نمایشگر آمپر متر در حال نمایش هست رو محاسبه میکنه و بعد اون عدد رو به دیجیتال تبدیل کرده و با پروتکول های مخطلف اون رو به رادیو مودم میده و عدد به اطاق کنترل در 100 ها کیلومتر اون طرف تر ارسال میشه
    گرفتی عزیز ؟؟؟؟
    در پایان این رو باید خدمتت عرض کنم
    هر دستگاه ابزار دقیق یک دستگاه اندازه گیری هست ولی هر دستگاه اندازه گیری یک دستگاه ابزار دقیق به حساب نمیاد و درحقیقت دستگاه های ابزار دقیق دستگاه های اندازه گیری هستن که متناسب با عدد قابل قراات روی صفحه با ما یک خروجی قابل انتقال بدن
    موفق باشی
    2017/01/15
    1
    0

پاسخ : 4–20 mA يعني چي ؟

پس به این ترتیب اصلا چرا گاهی از سیگنال های ولتاژ استفاده میشه؟ سیگنال های ولتاژ چه مزایایی ممکنه داشته باشن؟

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

پس به این ترتیب اصلا چرا گاهی از سیگنال های ولتاژ استفاده میشه؟ سیگنال های ولتاژ چه مزایایی ممکنه داشته باشن؟
    2014/03/20
    خرم اباد
    34
    3

سلام
    نکته تکمیلی بگم ..واسه جریان 4..20 خوبی داره اینه که قطعی برق تو انتقال دیتا واسه کاربر و کنترلر مشخصه...
    قيمتي زندگي کن و قيمتي زندگي کردن را بياموز ؛ ولي نه به هر قيمتي....
    2016/06/08
    3
    0

پاسخ : پاسخ : 4–20 mA یعنی چی ؟

سلااام به دوستان
    من ی سنسور ph دارم ک خروجی میلی ولتی داره چطور میتونم ب جریان 4 تا 20 تبدیل کنم ؟؟
    2008/02/08
    3
    0

سلام دوستان
    ممنون میشم اگر کسی مداری در این زمینه داره ارایه کنه
    من شدیدا دنبال یه مدار اندازه گیری دما با pt100 4 تا 20 میلی آمپری هستم
    ممنون
    2016/05/25
    900
    717

نقل قول نوشته اصلی توسط mori220

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

سلام دوستان
    ممنون میشم اگر کسی مداری در این زمینه داره ارایه کنه
    من شدیدا دنبال یه مدار اندازه گیری دما با pt100 4 تا 20 میلی آمپری هستم
    ممنون
    مدار سنسور4سیمه که تو اینترنت زیاده.راه اندازی این سنسور نیاز به برنامه نویسی داره.
    eshop-hodhod.ir
    2021/09/05
    4
    0

پاسخ : پاسخ : 4–20 mA یعنی چی ؟

ممنون توضیحات جامعی بود
    کاملا مفهوم
صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 19 از 19