اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اندازه گیری جریان مدار با avr

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اندازه گیری جریان مدار با avr

سلام.من می خوام جریان یک مدار 12 ولتی اندازه بگیرم.برای این کار یک مقاومت سر راه وردی مدار گذاشتم که با ولتمتر ولتاژ دو سر مقاومت می گیرم و تقسیم بر مقاومت می کنم جریانم بدست میاد.حلا اگر این کاربخوام با avr کنم باید چیکار کنم؟چظوری ولتاژ دو سر مقاومت با میکرو بخونم؟

پاسخ : اندازه گیری جریان مدار با avr

سلام
    حداکثر ولتاژی که رو مقاومت میفته چقدره؟
    شما باید همون کاری رو که تو عمل کردی با برنامه بکنی یعنی یه برنامه ولتمتر بنویسی و ولتاژ رو بخونی(با ADC ) و تقسیم بر مقاومت کنی
    فقط اینو در نظر داشته باش که حداکثر ورودی ADC میتونه 5 ولت باشه به همین خاطر حداکثر ولتاژ رو پرسیدم شما باید حداکثر ولتاژ رو بدونی و با تقسیم مقاومتی اون رو به 5 ولت تبدیل کنی و بدی به ADC
    telgram:09396888049

دیدگاه

سلام
      حداکثر ولتاژی که رو مقاومت میفته چقدره؟
      شما باید همون کاری رو که تو عمل کردی با برنامه بکنی یعنی یه برنامه ولتمتر بنویسی و ولتاژ رو بخونی(با ADC ) و تقسیم بر مقاومت کنی
      فقط اینو در نظر داشته باش که حداکثر ورودی ADC میتونه 5 ولت باشه به همین خاطر حداکثر ولتاژ رو پرسیدم شما باید حداکثر ولتاژ رو بدونی و با تقسیم مقاومتی اون رو به 5 ولت تبدیل کنی و بدی به ADC
      حداکثر ولتاژم 2 ولت هستش.
      موضوع اینکه من از آنالوگ میکرو یک سیم به مقاومت وصل می کنم ولی اون یکی سر مقاومت به کجا بزنم؟در ضمن من با رگلاتور همن 12 ولت به میکروم دادم

دیدگاه

2تا سیم نمیخواد
        چون یه زمین داری یه سیم بزن به اون سر مقاومت که ولتاژو میخوای

دیدگاه

2تا سیم نمیخواد
          چون یه زمین داری یه سیم بزن به اون سر مقاومت که ولتاژو میخوای
          مطمئن هستید؟اینجوری فکر کنم 12 ولت به آنالوگ میکرو میره و میکرو آسیب میبینه!میشه مدارش برام بفرستید

دیدگاه

شما شماتیک بذار ببنیم مدارت چطوره یه راهی پیدا می کنیم
            خودت امتحان کن
            منفی ولتمترو بزن به زمین و مثبت اون رو بزن یکبار به یه سر مقاومت یکبارم به سر دیگش ببین چی نشون میده

دیدگاه

ولتاژ دو سر مقاومت رو لازم داریم . ولتاژ یعنی اختلاف پتانسیل بین دو نقطه . وقتی از مد single استفاده میکنیم که اون طرفش زمین باشه .
              اینجا مقاومت سریه ! موازی نیست که یه طرفش زمین باشه . پس باید از مد تفاضلی adc استفاده کنیم .

مقاومتتون باید تلورانسش خیلی کم باشه .
              مقدارش کم (کمتر از یه اهم ) باشه تا افت ولتاژ زیادی روش بوجود نیاد . بهش مقاومت شنت هم میگن .

إِنَّ الَّذِینَ یُحِبُّونَ أَنْ تَشِیعَ الْفاحِشَهُ فِی الَّذِینَ آمَنُوا لَهُمْ عَذابٌ أَلِیمٌ فِی الدُّنْیا وَ الْآخِرَهِ وَ اللَّهُ یَعْلَمُ وَ أَنْتُمْ لا تَعْلَمُونَ.
              کسانى که دوست دارند زشتی ها در میان مردم با ایمان شیوع یابد عذاب دردناکى براى آنها در دنیا و آخرت است، و خداوند میداند و شما نمی‏دانید. (نور19)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سید محمدِ علوی
                ولتاژ دو سر مقاومت رو لازم داریم . ولتاژ یعنی اختلاف پتانسیل بین دو نقطه . وقتی از مد single استفاده میکنیم که اون طرفش زمین باشه .
                اینجا مقاومت سریه ! موازی نیست که یه طرفش زمین باشه . پس باید از مد تفاضلی adc استفاده کنیم .

مقاومتتون باید تلورانسش خیلی کم باشه .
                مقدارش کم (کمتر از یه اهم ) باشه تا افت ولتاژ زیادی روش بوجود نیاد . بهش مقاومت شنت هم میگن .
                من عرض کردم شماتیکو بذارن تا بهتر بتونیم راهنمایی کنیم
                بله حق با شماست

دیدگاه

من عرض کردم شماتیکو بذارن تا بهتر بتونیم راهنمایی کنیم
                  بله حق با شماست
                  لازم به شماتیک گذاشتن نیست همه چیز واضح بیان شده.
                  ممنون از راهنمایتون آقای علوی.آیا avr مد تفاضلی داره؟چطور باید ازش استفاده کنیم؟برنامه نمونه دارید که از این مد استفاده شده باشه.

دیدگاه

لازم نیست حرفی ندارم

دیدگاه

برنامه نمونه ندارم .
                      با رجیستر mdmux باید کار کنید .
                      البته اگه با کدویژن مینویسید کدویزاردش کمکتون میکنه .
                      إِنَّ الَّذِینَ یُحِبُّونَ أَنْ تَشِیعَ الْفاحِشَهُ فِی الَّذِینَ آمَنُوا لَهُمْ عَذابٌ أَلِیمٌ فِی الدُّنْیا وَ الْآخِرَهِ وَ اللَّهُ یَعْلَمُ وَ أَنْتُمْ لا تَعْلَمُونَ.
                      کسانى که دوست دارند زشتی ها در میان مردم با ایمان شیوع یابد عذاب دردناکى براى آنها در دنیا و آخرت است، و خداوند میداند و شما نمی‏دانید. (نور19)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X