ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 4 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 33
    2014/02/05
    TeHrAn
    386
    33

پاور ال ای دی 100 وات برای مغازه

سلام
    من یه مغازه دارم با متراژ 24 متر و قراره که از این ال ای دی های پاور 100 وات مارک liteon یک جفت بزنم و به سقف کاذب وصلش کنم شنیدم نور خوبی دارن اما سوال من اینه ارزش داره اینهمه هزینه کنم ؟ بدرد مغازه میخوره ؟

با تشکر
    2010/09/19
    تبریز
    608
    23

پاسخ : پاور ال ای دی 100 وات برای مغازه

سلام
    نور بسیار خوبی دارند ارزش داره
    telgram:09396888049
    2010/04/22
    سبزوار
    886
    34

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed_06
    سلام
    من یه مغازه دارم با متراژ 24 متر و قراره که از این ال ای دی های پاور 100 وات مارک liteon یک جفت بزنم و به سقف کاذب وصلش کنم شنیدم نور خوبی دارن اما سوال من اینه ارزش داره اینهمه هزینه کنم ؟ بدرد مغازه میخوره ؟

با تشکر
    سلام
    خسته نباشید
    این که ارزش داره یا نداره مهم نیست
    امتحان کردنش ضرر نداره .
    موفق باشید .
    مولا علی (ع) میفرمایند : آسوده باش , آستین هارا بالا بزن , بر خدا توکل کن , آنگاه خدا را خواهی دید که زودتر از تو دست به کار شده است .
    2010/09/19
    تبریز
    608
    23

درسته امتحان کردنش ضرر نداره ولی این امتحان گرون تموم میشه چون قیمتشون بالا باشه فک کنم
    ولی من دیدم 20 - 30 واتش نور خیلی زیادی داره چه برسه به 100 وات
    telgram:09396888049
    2009/09/12
    اردبيل
    2,503
    116

صد در صد هزینه ماهانه برق برای لامپ های معمولی چند برابر قیمت این لامپ می باشد :eek:
    [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]
    2007/06/28
    721
    15

پاسخ : پاور ال اي دي 100 وات براي مغازه

اگر کار درست انجام بشه قطعا ارزشش رو داره، شما تقريبا با مصرف برق نصف لامپ هاي کم مصرف معمولي همون نور رو ميگيريد ضمن اينکه سالها همين ال اي دي ها روشنايي رو براتون تامين ميکنه و عمرش به مراتب بالاتر از لامپ کم مصرف هست. اما من به شما پيشنهاد ميکنم به جاي 2 تا ال اي دي پاور از ال اي دي هاي اس ام دي شاخه اي 5630 استفاده کنيد البته حتما جنس خوبش رو بايد تهيه کنيد چون جنس نامرغوب ازشون زياد در بازار هست. من از اين ال اي دي ها براي مغازه استفاده کردم 2تا مزيت نسبت به اس ام دي وات بالا داره، اول اينکه برقشون 12 ولت هست و در صورتي که برق قطع بشه شما ميتوانيد روشنايي مغازه رو با يک باطري خشک به راحتي تامين کنيد و دوم اينکه لامپ 100 وات نياز توان زيادي رو در يک فضاي نسبتا کم توليد ميکنه در نتيجه گرماي زيادي جمع ميشه که نيازمند هيتسنک هاي مخصوص هست و همون هيت سينک هم اگر جاي مناسبي نباشه و گرماش در بازه زماني کافي خارج نشه نميتونه ال اي دي رو خنک نگه داره و بعد از مدتي نور شما کمتر و کمتر ميشه. هيت سينک هاي اين ال اي دي ها مخصوص هست و هزينه ساختشون نسبت به اينکه شما آلومينيوم کيلويي استفاده کنيد خيلي بيشتر هست، حالا با توجه به اينکه شما ميخوايد در سقف کار کنيد اولا گرما بالا ميره و اين خودش يک عامل مخالف براي خنک شدن هست دوم اينکه فکر نميکنم توي اون سقف ها هواخور خوبي براي همچين گرمايي وجود داشته باشه، اگر از شاخه اي ها استفاده کنيد ميتونيد با قوطي هاي معمولي آلومينيومي که درب و پنجره سازها دارند هم گرماشون رو به راحتي دفع کنيد و با توجه به اينکه توان در فضاي بيشتري پخش ميشه سطح تماس با هوا بيشتر شده و راحت تر خنک ميشن، دوم اينکه نور شما وسيع تر هست و از حالت نقطه اي خارج ميشه. به عنوان مثال بجاي يک لامپ 100 وات 10 شاخه 10وات روي آلومينيوم کار کنيد و توي سقف قرار بديد هم نور خيلي خوب ميشه هم مشکل دفع حرارت و هزينه کمتر هست هم با باتري ميتونيد روشنايي رو تامين کنيد، از طرف ديگر هم اگر به هر دليلي آسيب ببينند يک دفعه 100 وات کامل رو از دست نميديد. من از اين نوع ال اي دي ها زياد استفاده کردم به عنوان مثال يک مغازه بزرگ الان 9 ماه هست ال اي دي ها از ساعت 8 صبح تا 11 شب همه روزه غير از جمعه ها يکسره روشن هستند نورشون همچنان کاملا عالي هست و تاحالا خرابي هم نداشتند، منتهي بايد موقع ساخت و نصبشون تمامي جوانب رو رعايت کنيد که ال اي دي ها در شرايط عادي خودشون کار کنند و فشاري بهشون نياد. در بازار براي اين ال اي دي شاخه اي ها هيت سينک هاي آماده اي وجود داره که من اونارو توصيه نميکنم و ترجيح ميدم با استفاده از چسب سيليکون روي آلومينيوم کار کنم.
    موفق باشيد
    از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
    هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
    اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
    اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
    شاد و موفق باشید
    2014/02/05
    TeHrAn
    386
    33

پاسخ : پاور ال اي دي 100 وات براي مغازه

نقل قول نوشته اصلی توسط Study
    اگر کار درست انجام بشه قطعا ارزشش رو داره، شما تقريبا با مصرف برق نصف لامپ هاي کم مصرف معمولي همون نور رو ميگيريد ضمن اينکه سالها همين ال اي دي ها روشنايي رو براتون تامين ميکنه و عمرش به مراتب بالاتر از لامپ کم مصرف هست. اما من به شما پيشنهاد ميکنم به جاي 2 تا ال اي دي پاور از ال اي دي هاي اس ام دي شاخه اي 5630 استفاده کنيد البته حتما جنس خوبش رو بايد تهيه کنيد چون جنس نامرغوب ازشون زياد در بازار هست. من از اين ال اي دي ها براي مغازه استفاده کردم 2تا مزيت نسبت به اس ام دي وات بالا داره، اول اينکه برقشون 12 ولت هست و در صورتي که برق قطع بشه شما ميتوانيد روشنايي مغازه رو با يک باطري خشک به راحتي تامين کنيد و دوم اينکه لامپ 100 وات نياز توان زيادي رو در يک فضاي نسبتا کم توليد ميکنه در نتيجه گرماي زيادي جمع ميشه که نيازمند هيتسنک هاي مخصوص هست و همون هيت سينک هم اگر جاي مناسبي نباشه و گرماش در بازه زماني کافي خارج نشه نميتونه ال اي دي رو خنک نگه داره و بعد از مدتي نور شما کمتر و کمتر ميشه. هيت سينک هاي اين ال اي دي ها مخصوص هست و هزينه ساختشون نسبت به اينکه شما آلومينيوم کيلويي استفاده کنيد خيلي بيشتر هست، حالا با توجه به اينکه شما ميخوايد در سقف کار کنيد اولا گرما بالا ميره و اين خودش يک عامل مخالف براي خنک شدن هست دوم اينکه فکر نميکنم توي اون سقف ها هواخور خوبي براي همچين گرمايي وجود داشته باشه، اگر از شاخه اي ها استفاده کنيد ميتونيد با قوطي هاي معمولي آلومينيومي که درب و پنجره سازها دارند هم گرماشون رو به راحتي دفع کنيد و با توجه به اينکه توان در فضاي بيشتري پخش ميشه سطح تماس با هوا بيشتر شده و راحت تر خنک ميشن، دوم اينکه نور شما وسيع تر هست و از حالت نقطه اي خارج ميشه. به عنوان مثال بجاي يک لامپ 100 وات 10 شاخه 10وات روي آلومينيوم کار کنيد و توي سقف قرار بديد هم نور خيلي خوب ميشه هم مشکل دفع حرارت و هزينه کمتر هست هم با باتري ميتونيد روشنايي رو تامين کنيد، از طرف ديگر هم اگر به هر دليلي آسيب ببينند يک دفعه 100 وات کامل رو از دست نميديد. من از اين نوع ال اي دي ها زياد استفاده کردم به عنوان مثال يک مغازه بزرگ الان 9 ماه هست ال اي دي ها از ساعت 8 صبح تا 11 شب همه روزه غير از جمعه ها يکسره روشن هستند نورشون همچنان کاملا عالي هست و تاحالا خرابي هم نداشتند، منتهي بايد موقع ساخت و نصبشون تمامي جوانب رو رعايت کنيد که ال اي دي ها در شرايط عادي خودشون کار کنند و فشاري بهشون نياد. در بازار براي اين ال اي دي شاخه اي ها هيت سينک هاي آماده اي وجود داره که من اونارو توصيه نميکنم و ترجيح ميدم با استفاده از چسب سيليکون روي آلومينيوم کار کنم.
    موفق باشيد
    با تشکر از اطلاعات مفیدتون

این قطعات رو سفارش دادم حدود 160 هزار تومان برای 2 عدد 100 وات و 1 عدد 80 وات شد و میخام سه طرف مغازه رو ال ای دی کنم که نور پخش بشه منبع تغذیه هم دو عدد سویچینگ 12 ولت 10 امپر و 24 ولت 10 امپر سفارش دادم و با هم سریشون میکنم چون از این سویچنگا قبلا استفاده کردم هر چی ازش جریان کشیدم حتی 1 میلی ولت افت ولتاژ نداشت واقعا جنس خوبین و برای کولینگ ال ای دی ها هم از اینا سفارش دادم و برای کولینگ سویچینگ هم هم فن 8 در 8 سفارش دادم چون از سویچینگ جریان زیادی کشیده میشه یوقت نسوزه

برقشو هم از سویچینگ 12 ولت میگیرم
    بزودی بعد از گذاشتنشون عکس میگیرم و براتون میفرستم هیت سینک میخام حدود 2 سانت از سقف بیاد پایین بقیش بالای سقف باشه
    2014/06/03
    808
    37

به نظر من:
    نکته ی اولی که باید رعایت کنید اینه که توان هیت سینک و فن باید برای خنک کردن ال ای دی ها کافی باشه.خوب اینو باید امتحان کنید ولی چون از فن استفاده کردید فک نکنم مشکلی باشه.از خمیر سیلیکون کافی هم استفاده کنید.
    نکته ی بعدی هم اینه که شما چطوری میخوای این ال ای دی ها را روشن کنید؟
    با منبع تغذیه سوئیچینگ؟خوب پس باید از مقاومت برای محدود کردن جریان استفاده کنید چون ال ای دی مثل لامپ رشته ای نیست که بشه با منبع ولتاژ روشنش کرد حتما باید چریانش محدود بشه.(نمودار ولتاژ-جریان ال ای دی را ببینید)توی این توان بخواید مقاومت بذارید که خودش میشه یه بخاری.اگه هم استفاده نکنید،که ....نمیتونید استفاده نکنید.
    برای روشن کردن این ال ای دی ها از درایور مخصوص استفاده میشه که در واقع منبع جریان هستند و جریان ال ای دی ها را کنترل میکنند.
    http://shop.maes.ir/led-driver-power-led-driver/led-driver-power-led-driver-100w

http://shop.maes.ir/led-driver-power-led-driver/led-driver-power-led-driver-100w
    حالا شما این منبع تغذیه ها را خریدید؟میتونید پسشون بدید؟
    آیا جهالت نیست که آدمی ساعات شیرین امروز را فدای روزهای آینده کند؟
    2014/02/05
    TeHrAn
    386
    33

نقل قول نوشته اصلی توسط pooyan-shafiei
    به نظر من:
    نکته ی اولی که باید رعایت کنید اینه که توان هیت سینک و فن باید برای خنک کردن ال ای دی ها کافی باشه.خوب اینو باید امتحان کنید ولی چون از فن استفاده کردید فک نکنم مشکلی باشه.از خمیر سیلیکون کافی هم استفاده کنید.
    نکته ی بعدی هم اینه که شما چطوری میخوای این ال ای دی ها را روشن کنید؟
    با منبع تغذیه سوئیچینگ؟خوب پس باید از مقاومت برای محدود کردن جریان استفاده کنید چون ال ای دی مثل لامپ رشته ای نیست که بشه با منبع ولتاژ روشنش کرد حتما باید چریانش محدود بشه.(نمودار ولتاژ-جریان ال ای دی را ببینید)توی این توان بخواید مقاومت بذارید که خودش میشه یه بخاری.اگه هم استفاده نکنید،که ....نمیتونید استفاده نکنید.
    برای روشن کردن این ال ای دی ها از درایور مخصوص استفاده میشه که در واقع منبع جریان هستند و جریان ال ای دی ها را کنترل میکنند.

حالا شما این منبع تغذیه ها را خریدید؟میتونید پسشون بدید؟

برای چی ؟ تا اون جایی که میدونم ال ای دی ها با ولتاژ کنترل میشن دوتا سویچینگ رو که سری کردم 36 ولت بدست میاد که تا 37 ولت میتونم تنظیمش کنم با پتانسیومتری که کنار سویچینگ هست این پتانسیومتر تا محدوده 4 ولتی ولتاژ رو تنظیم میکنه مثلا اگه شما یه سویچینگ 24 ولت خریدید از 22 تا 26 ولت میتونید تنظیمش کنید محدود کننده جریان هم داره تا 10 امپر بیشتر راه نمیده منم میخام از تمام توان سویچینگ استفاده کنم جریان ال ای دی ها 2 تاشون 3500 و یه 2800 میشه 9امپر و 800 میلی امپر دهن سویچینگ سرویس میشه :biggrin: :biggrin:
    2014/06/03
    808
    37

نکته بعدی هم اینه که بهتره ال ای دی ها را موازی نکنید مگر اینکه در هر شاخه مقامت بذارید.چون تقسیم جریان مساوی بینشون انجام نمیشه.
    اگه شما نمودار ولتاژ جریان ال ای دی را ببینید با یه ولت تغییر ولتاژ جریان ممکنه دو برابر بشه.
    با این روش ال ای دی ها دوام نخواهند آورد و ضررش هم سنگینه.
    آیا جهالت نیست که آدمی ساعات شیرین امروز را فدای روزهای آینده کند؟
صفحه 1 از 4 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 33