اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پاور ال ای دی 100 وات برای مغازه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاور ال ای دی 100 وات برای مغازه

سلام
    من یه مغازه دارم با متراژ 24 متر و قراره که از این ال ای دی های پاور 100 وات مارک liteon یک جفت بزنم و به سقف کاذب وصلش کنم شنیدم نور خوبی دارن اما سوال من اینه ارزش داره اینهمه هزینه کنم ؟ بدرد مغازه میخوره ؟

با تشکر

پاسخ : پاور ال ای دی 100 وات برای مغازه

سلام
    نور بسیار خوبی دارند ارزش داره
    telgram:09396888049

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeed_06
      سلام
      من یه مغازه دارم با متراژ 24 متر و قراره که از این ال ای دی های پاور 100 وات مارک liteon یک جفت بزنم و به سقف کاذب وصلش کنم شنیدم نور خوبی دارن اما سوال من اینه ارزش داره اینهمه هزینه کنم ؟ بدرد مغازه میخوره ؟

با تشکر
      سلام
      خسته نباشید
      این که ارزش داره یا نداره مهم نیست
      امتحان کردنش ضرر نداره .
      موفق باشید .
      مولا علی (ع) میفرمایند : آسوده باش , آستین هارا بالا بزن , بر خدا توکل کن , آنگاه خدا را خواهی دید که زودتر از تو دست به کار شده است .

دیدگاه

درسته امتحان کردنش ضرر نداره ولی این امتحان گرون تموم میشه چون قیمتشون بالا باشه فک کنم
        ولی من دیدم 20 - 30 واتش نور خیلی زیادی داره چه برسه به 100 وات
        telgram:09396888049

دیدگاه

صد در صد هزینه ماهانه برق برای لامپ های معمولی چند برابر قیمت این لامپ می باشد :eek:
          [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

اگر کار درست انجام بشه قطعا ارزشش رو داره، شما تقریبا با مصرف برق نصف لامپ های کم مصرف معمولی همون نور رو میگیرید ضمن اینکه سالها همین ال ای دی ها روشنایی رو براتون تامین میکنه و عمرش به مراتب بالاتر از لامپ کم مصرف هست. اما من به شما پیشنهاد میکنم به جای 2 تا ال ای دی پاور از ال ای دی های اس ام دی شاخه ای 5630 استفاده کنید البته حتما جنس خوبش رو باید تهیه کنید چون جنس نامرغوب ازشون زیاد در بازار هست. من از این ال ای دی ها برای مغازه استفاده کردم 2تا مزیت نسبت به اس ام دی وات بالا داره، اول اینکه برقشون 12 ولت هست و در صورتی که برق قطع بشه شما میتوانید روشنایی مغازه رو با یک باطری خشک به راحتی تامین کنید و دوم اینکه لامپ 100 وات نیاز توان زیادی رو در یک فضای نسبتا کم تولید میکنه در نتیجه گرمای زیادی جمع میشه که نیازمند هیتسنک های مخصوص هست و همون هیت سینک هم اگر جای مناسبی نباشه و گرماش در بازه زمانی کافی خارج نشه نمیتونه ال ای دی رو خنک نگه داره و بعد از مدتی نور شما کمتر و کمتر میشه. هیت سینک های این ال ای دی ها مخصوص هست و هزینه ساختشون نسبت به اینکه شما آلومینیوم کیلویی استفاده کنید خیلی بیشتر هست، حالا با توجه به اینکه شما میخواید در سقف کار کنید اولا گرما بالا میره و این خودش یک عامل مخالف برای خنک شدن هست دوم اینکه فکر نمیکنم توی اون سقف ها هواخور خوبی برای همچین گرمایی وجود داشته باشه، اگر از شاخه ای ها استفاده کنید میتونید با قوطی های معمولی آلومینیومی که درب و پنجره سازها دارند هم گرماشون رو به راحتی دفع کنید و با توجه به اینکه توان در فضای بیشتری پخش میشه سطح تماس با هوا بیشتر شده و راحت تر خنک میشن، دوم اینکه نور شما وسیع تر هست و از حالت نقطه ای خارج میشه. به عنوان مثال بجای یک لامپ 100 وات 10 شاخه 10وات روی آلومینیوم کار کنید و توی سقف قرار بدید هم نور خیلی خوب میشه هم مشکل دفع حرارت و هزینه کمتر هست هم با باتری میتونید روشنایی رو تامین کنید، از طرف دیگر هم اگر به هر دلیلی آسیب ببینند یک دفعه 100 وات کامل رو از دست نمیدید. من از این نوع ال ای دی ها زیاد استفاده کردم به عنوان مثال یک مغازه بزرگ الان 9 ماه هست ال ای دی ها از ساعت 8 صبح تا 11 شب همه روزه غیر از جمعه ها یکسره روشن هستند نورشون همچنان کاملا عالی هست و تاحالا خرابی هم نداشتند، منتهی باید موقع ساخت و نصبشون تمامی جوانب رو رعایت کنید که ال ای دی ها در شرایط عادی خودشون کار کنند و فشاری بهشون نیاد. در بازار برای این ال ای دی شاخه ای ها هیت سینک های آماده ای وجود داره که من اونارو توصیه نمیکنم و ترجیح میدم با استفاده از چسب سیلیکون روی آلومینیوم کار کنم.
            موفق باشید
            از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
            هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
            اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
            اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
            شاد و موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Study
              اگر کار درست انجام بشه قطعا ارزشش رو داره، شما تقریبا با مصرف برق نصف لامپ های کم مصرف معمولی همون نور رو میگیرید ضمن اینکه سالها همین ال ای دی ها روشنایی رو براتون تامین میکنه و عمرش به مراتب بالاتر از لامپ کم مصرف هست. اما من به شما پیشنهاد میکنم به جای 2 تا ال ای دی پاور از ال ای دی های اس ام دی شاخه ای 5630 استفاده کنید البته حتما جنس خوبش رو باید تهیه کنید چون جنس نامرغوب ازشون زیاد در بازار هست. من از این ال ای دی ها برای مغازه استفاده کردم 2تا مزیت نسبت به اس ام دی وات بالا داره، اول اینکه برقشون 12 ولت هست و در صورتی که برق قطع بشه شما میتوانید روشنایی مغازه رو با یک باطری خشک به راحتی تامین کنید و دوم اینکه لامپ 100 وات نیاز توان زیادی رو در یک فضای نسبتا کم تولید میکنه در نتیجه گرمای زیادی جمع میشه که نیازمند هیتسنک های مخصوص هست و همون هیت سینک هم اگر جای مناسبی نباشه و گرماش در بازه زمانی کافی خارج نشه نمیتونه ال ای دی رو خنک نگه داره و بعد از مدتی نور شما کمتر و کمتر میشه. هیت سینک های این ال ای دی ها مخصوص هست و هزینه ساختشون نسبت به اینکه شما آلومینیوم کیلویی استفاده کنید خیلی بیشتر هست، حالا با توجه به اینکه شما میخواید در سقف کار کنید اولا گرما بالا میره و این خودش یک عامل مخالف برای خنک شدن هست دوم اینکه فکر نمیکنم توی اون سقف ها هواخور خوبی برای همچین گرمایی وجود داشته باشه، اگر از شاخه ای ها استفاده کنید میتونید با قوطی های معمولی آلومینیومی که درب و پنجره سازها دارند هم گرماشون رو به راحتی دفع کنید و با توجه به اینکه توان در فضای بیشتری پخش میشه سطح تماس با هوا بیشتر شده و راحت تر خنک میشن، دوم اینکه نور شما وسیع تر هست و از حالت نقطه ای خارج میشه. به عنوان مثال بجای یک لامپ 100 وات 10 شاخه 10وات روی آلومینیوم کار کنید و توی سقف قرار بدید هم نور خیلی خوب میشه هم مشکل دفع حرارت و هزینه کمتر هست هم با باتری میتونید روشنایی رو تامین کنید، از طرف دیگر هم اگر به هر دلیلی آسیب ببینند یک دفعه 100 وات کامل رو از دست نمیدید. من از این نوع ال ای دی ها زیاد استفاده کردم به عنوان مثال یک مغازه بزرگ الان 9 ماه هست ال ای دی ها از ساعت 8 صبح تا 11 شب همه روزه غیر از جمعه ها یکسره روشن هستند نورشون همچنان کاملا عالی هست و تاحالا خرابی هم نداشتند، منتهی باید موقع ساخت و نصبشون تمامی جوانب رو رعایت کنید که ال ای دی ها در شرایط عادی خودشون کار کنند و فشاری بهشون نیاد. در بازار برای این ال ای دی شاخه ای ها هیت سینک های آماده ای وجود داره که من اونارو توصیه نمیکنم و ترجیح میدم با استفاده از چسب سیلیکون روی آلومینیوم کار کنم.
              موفق باشید
              با تشکر از اطلاعات مفیدتون

این قطعات رو سفارش دادم حدود 160 هزار تومان برای 2 عدد 100 وات و 1 عدد 80 وات شد و میخام سه طرف مغازه رو ال ای دی کنم که نور پخش بشه منبع تغذیه هم دو عدد سویچینگ 12 ولت 10 امپر و 24 ولت 10 امپر سفارش دادم و با هم سریشون میکنم چون از این سویچنگا قبلا استفاده کردم هر چی ازش جریان کشیدم حتی 1 میلی ولت افت ولتاژ نداشت واقعا جنس خوبین و برای کولینگ ال ای دی ها هم از اینا سفارش دادم و برای کولینگ سویچینگ هم هم فن 8 در 8 سفارش دادم چون از سویچینگ جریان زیادی کشیده میشه یوقت نسوزه

برقشو هم از سویچینگ 12 ولت میگیرم
              بزودی بعد از گذاشتنشون عکس میگیرم و براتون میفرستم هیت سینک میخام حدود 2 سانت از سقف بیاد پایین بقیش بالای سقف باشه

دیدگاه

به نظر من:
                نکته ی اولی که باید رعایت کنید اینه که توان هیت سینک و فن باید برای خنک کردن ال ای دی ها کافی باشه.خوب اینو باید امتحان کنید ولی چون از فن استفاده کردید فک نکنم مشکلی باشه.از خمیر سیلیکون کافی هم استفاده کنید.
                نکته ی بعدی هم اینه که شما چطوری میخوای این ال ای دی ها را روشن کنید؟
                با منبع تغذیه سوئیچینگ؟خوب پس باید از مقاومت برای محدود کردن جریان استفاده کنید چون ال ای دی مثل لامپ رشته ای نیست که بشه با منبع ولتاژ روشنش کرد حتما باید چریانش محدود بشه.(نمودار ولتاژ-جریان ال ای دی را ببینید)توی این توان بخواید مقاومت بذارید که خودش میشه یه بخاری.اگه هم استفاده نکنید،که ....نمیتونید استفاده نکنید.
                برای روشن کردن این ال ای دی ها از درایور مخصوص استفاده میشه که در واقع منبع جریان هستند و جریان ال ای دی ها را کنترل میکنند.
                http://shop.maes.ir/led-driver-power-led-driver/led-driver-power-led-driver-100w

http://shop.maes.ir/led-driver-power-led-driver/led-driver-power-led-driver-100w
                حالا شما این منبع تغذیه ها را خریدید؟میتونید پسشون بدید؟
                آیا جهالت نیست که آدمی ساعات شیرین امروز را فدای روزهای آینده کند؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pooyan-shafiei
                  به نظر من:
                  نکته ی اولی که باید رعایت کنید اینه که توان هیت سینک و فن باید برای خنک کردن ال ای دی ها کافی باشه.خوب اینو باید امتحان کنید ولی چون از فن استفاده کردید فک نکنم مشکلی باشه.از خمیر سیلیکون کافی هم استفاده کنید.
                  نکته ی بعدی هم اینه که شما چطوری میخوای این ال ای دی ها را روشن کنید؟
                  با منبع تغذیه سوئیچینگ؟خوب پس باید از مقاومت برای محدود کردن جریان استفاده کنید چون ال ای دی مثل لامپ رشته ای نیست که بشه با منبع ولتاژ روشنش کرد حتما باید چریانش محدود بشه.(نمودار ولتاژ-جریان ال ای دی را ببینید)توی این توان بخواید مقاومت بذارید که خودش میشه یه بخاری.اگه هم استفاده نکنید،که ....نمیتونید استفاده نکنید.
                  برای روشن کردن این ال ای دی ها از درایور مخصوص استفاده میشه که در واقع منبع جریان هستند و جریان ال ای دی ها را کنترل میکنند.

حالا شما این منبع تغذیه ها را خریدید؟میتونید پسشون بدید؟

برای چی ؟ تا اون جایی که میدونم ال ای دی ها با ولتاژ کنترل میشن دوتا سویچینگ رو که سری کردم 36 ولت بدست میاد که تا 37 ولت میتونم تنظیمش کنم با پتانسیومتری که کنار سویچینگ هست این پتانسیومتر تا محدوده 4 ولتی ولتاژ رو تنظیم میکنه مثلا اگه شما یه سویچینگ 24 ولت خریدید از 22 تا 26 ولت میتونید تنظیمش کنید محدود کننده جریان هم داره تا 10 امپر بیشتر راه نمیده منم میخام از تمام توان سویچینگ استفاده کنم جریان ال ای دی ها 2 تاشون 3500 و یه 2800 میشه 9امپر و 800 میلی امپر دهن سویچینگ سرویس میشه :biggrin: :biggrin:

دیدگاه

نکته بعدی هم اینه که بهتره ال ای دی ها را موازی نکنید مگر اینکه در هر شاخه مقامت بذارید.چون تقسیم جریان مساوی بینشون انجام نمیشه.
                    اگه شما نمودار ولتاژ جریان ال ای دی را ببینید با یه ولت تغییر ولتاژ جریان ممکنه دو برابر بشه.
                    با این روش ال ای دی ها دوام نخواهند آورد و ضررش هم سنگینه.
                    آیا جهالت نیست که آدمی ساعات شیرین امروز را فدای روزهای آینده کند؟

دیدگاه

درود.
                      ال ای دی با جریان کنترل میشه دوست عزیز نه با ولتاژ.
                      ال ای دی پاور اس ام دی رو فقط با درایور میشه روشن کرد.غیر درایور هر چی ببندی سر یک هفته سوخته.
                      روی تجهیرات روشنایی که دایم روشن هست نمیشه فن کار گذاشت.
                      یک درصد فکر کن فن گرد خاک بگیره و قفل کنه و یا به هر علتی بسوزه بعدش درجا ال ای دی میسوزه.
                      باید یک هیت سینک خفن و بزرگ پیدا کنی یا با ترموستات کنترلش کنی.

اگه اطلاعاتی راجبه پرژکتور ال ای دی پاور نداری به نظر من پرژکتور اماده بخری بهتره حداقل دوسال گارانتی داره.
                      بازم ببین دوستان چه نظری دارن.
                      موفق باشی.
                      ابتدا و شروع هرکاری سخت ترین مرحله آن کار است. برای مثال به عقابها نگاه کن ، حتی اونها هم در ابتدای پرواز ، زیاد بال و پر می زنند، اما هنگامی که اوج می گیرند ، دیگر حتی نیازی به پر زدن هم ندارند ...

کافیست اولین قدمها را بدون ترس و با پشتکارِ بالا برداری مطمئن باش بزودی به اوج خواهی رسید و روزهای سخت همیشه نخواهند ماند ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط -LEON-
                        درود.
                        ال ای دی با جریان کنترل میشه دوست عزیز نه با ولتاژ.
                        ال ای دی پاور اس ام دی رو فقط با درایور میشه روشن کرد.غیر درایور هر چی ببندی سر یک هفته سوخته.
                        روی تجهیرات روشنایی که دایم روشن هست نمیشه فن کار گذاشت.
                        یک درصد فکر کن فن گرد خاک بگیره و قفل کنه و یا به هر علتی بسوزه بعدش درجا ال ای دی میسوزه.
                        باید یک هیت سینک خفن و بزرگ پیدا کنی یا با ترموستات کنترلش کنی.

اگه اطلاعاتی راجبه پرژکتور ال ای دی پاور نداری به نظر من پرژکتور اماده بخری بهتره حداقل دوسال گارانتی داره.
                        بازم ببین دوستان چه نظری دارن.
                        موفق باشی.

اقا یکی بگه مگر نه اگر سویچینگ های صنعنی ولتاز ورودیش از 85 تا 240 ولت تغییر کنه ولتاژ خروجی همیشه ثابت میمونه پس چرا باید بسوزه ؟ :sad:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeed_06
                          اقا یکی بگه مگر نه اگر سویچینگ های صنعنی ولتاز ورودیش از 85 تا 240 ولت تغییر کنه ولتاژ خروجی همیشه ثابت میمونه پس چرا باید بسوزه ؟ :sad:
                          برای اینکه وقتی LED گرم می شه جریان بیشتری می کشه .... و وقتی جریان بیشتری بکشه بیشتر تر گرم می شه ....و وقتی بیشتر تر گرم شد جریان بیشتر تری می کشه .... این حلقه رو بهش می گن فیدبک مثبت .... همین طور ادامه پیدا می کنه تا LED دچار افت نور و سپس سوختنش می شه ......

درایور در هر شرایطی جریان لد رو ثابت نگه می داره تا این اتفاق ها نیفته ..... البته به شرط هیت سینگ مناسب .....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط -LEON-
                            درود.
                            در کل در صورتی که درایور مناسب و درستی گیر بیاد قطعا بهتر هست چون جریان کنترل میشه اما اگر مقاومت و هیت سینک مناسب انتخاب بشه و تمامی جوانب طراحی و مونتاز رعایت بشه هیچ مشکلی پیش نمیاد من یک لامپ 36 وات با پاور ال ای دی درست کردم 12 تا ردیف سه تایی هست تغذیه 12 ولت سوئیچینگ هست الان بیش از 2 سال هست داره کار میکنه نورش هم اصلا کم نشده، ال ای دی هم جنس خاصی نیست از همین 110 لومن هاست. اگر هم مشکل از مونتاز و طراحی و انتخاب های نا مناسب باشه راه اندازی با همون درایورها هم به راحتی خراب میشه و به قول شما 1 هفته هم کار نمیکنه. به علاوه من به این نتیجه رسیدم جاهایی که برق شهر نوسان داره استفاده از منبع ولتاز بهتر از درایور ال ای دی جواب میده.
                            از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
                            هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
                            اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
                            اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
                            شاد و موفق باشید

دیدگاه

اقا ال ای دی ها رسید بجای اینکه خوشحال بشم حالم گرفته شد :cry2: در عرض 2 3 ثانیه میشه کوره ذوب اهن از همین هیت سینک های فن دار هم استفاده کردم اما بعد از ده دقیقه بازم میشه کوره و کمی کمی نورش کم میشه
                              خواهشا راهنمایی کنید :cry: :cry2:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X