اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با sim900

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با sim900

سلام!
    من یه ماژول sim900 دارم که روشن بود و داشتم باهاش کار میکردم که یهو دیدم رگلاتور تغذیه بد جور داغ کرده! در حد ی بود که بوی لحیم پشت برد راه افتاد!
    ماژول هم داغ شد!
    من سریع تغذیه را قطع کردم! ولتاژش را تست کردم 4.2 بود.( درضمن برای تغذیه از مدار رگلاتور lm2576 استفاده میکنم)
    بعد دوباره ماژول را تغذیه کردم و روشنش کردم ، دوباره رگلاتور داغ کرد، ال ای دی net ماژول هم تا چند ثانیه روشن موند (بیشتر از حالت معمولی) بعد چندتا چشمک زد ولی ال ای دی state روشن نشد! ماژول هم داغ شد!
    الان دیگه با رگلاتور تغذیش نکردم ولی با 3v3 مبدل usb to ttl که تغذیش میکنم فقط اول بار یه چشمک میزنه و ماژول داغ میکنه! درضمن ولتاژ ورودی هم از 3.3 ولت به 2.2 ولت کاهش پیدا میکنه.
    ولتاژ خروجی های net , state ,... هم نسبت به VBat حدود 2 ولت هست!

الان یعنی ماژول سوخته؟
    ایرادش چیه؟
    اصلا چرا رگلاتور میخواد اتیش بگیره!؟

ممنون میشم راهنمایی کنید!

پاسخ : مشکل با sim900

فاتحههه :cry2:
    :):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):) :):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):) :):):):):):):):):):):):):):):):):):):):)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hosseinghaheri
      سلام!
      من یه ماژول sim900 دارم که روشن بود و داشتم باهاش کار میکردم که یهو دیدم رگلاتور تغذیه بد جور داغ کرده! در حد ی بود که بوی لحیم پشت برد راه افتاد!
      ماژول هم داغ شد!
      من سریع تغذیه را قطع کردم! ولتاژش را تست کردم 4.2 بود.( درضمن برای تغذیه از مدار رگلاتور lm2576 استفاده میکنم)
      بعد دوباره ماژول را تغذیه کردم و روشنش کردم ، دوباره رگلاتور داغ کرد، ال ای دی net ماژول هم تا چند ثانیه روشن موند (بیشتر از حالت معمولی) بعد چندتا چشمک زد ولی ال ای دی state روشن نشد! ماژول هم داغ شد!
      الان دیگه با رگلاتور تغذیش نکردم ولی با 3v3 مبدل usb to ttl که تغذیش میکنم فقط اول بار یه چشمک میزنه و ماژول داغ میکنه! درضمن ولتاژ ورودی هم از 3.3 ولت به 2.2 ولت کاهش پیدا میکنه.
      ولتاژ خروجی های net , state ,... هم نسبت به VBat حدود 2 ولت هست!

الان یعنی ماژول سوخته؟
      ایرادش چیه؟
      اصلا چرا رگلاتور میخواد اتیش بگیره!؟

ممنون میشم راهنمایی کنید!
      سلام
      دوست عزیز احتمالا مداری که برای رگولاتور بستی مشکل داشته.(مدارتون بگذارید)
      شما با یک منبع تغذیه ای که بالای 2 امپر بده تست کنید.
      شما ماژولتون از همین سایت خریداری کردید؟کدوم نوعش؟چون یکیشون نیاز به رگولاتور نداره و من تا 9 هم بهش دادم اما چیزیش نشده

دیدگاه

با rx,txکار میکردی مقاومت گذاشتی؟؟خیلی مهمه
        :):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):) :):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):) :):):):):):):):):):):):):):):):):):):):)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sadeghvcp
          با rx,txکار میکردی مقاومت گذاشتی؟؟خیلی مهمه
          سلام
          دوست عزیز همه ماژولها که روی برد راه انداز هستن خودشون مقاومت رو دارند

دیدگاه

ماژول را از این سایت نخریدم!
            با یه برد هست که فقط سیمکارت و انتن روش هست و بقیه را با پین هدر خروجی کرده!
            با rx tx فعلا کاری ندارم!
            ولی قبلا خیلی بد وصل میشد!
            مدار رگلاتور هم همون مدار پیشنهادی دیتاشیت هست!
            تغذیه اصلی هم اداپتور 2A 12V هست که توی مدار رگلاتور اون را با یه دون پتانسیومتر تنظیم میکنم!

فقط من موندم چرا اینجور شد!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد مومنی تزنگی
              سلام
              دوست عزیز همه ماژولها که روی برد راه انداز هستن خودشون مقاومت رو دارند
              دادا من ماژولم بخاطر مبدل5ولتی و نداشتن تقسیم مقاومتی سوخت بمن دیگه نمیخواد یاد بدی خوشگلم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sadeghvcp
                دادا من ماژولم بخاطر مبدل5ولتی و نداشتن تقسیم مقاومتی سوخت بمن دیگه نمیخواد یاد بدی خوشگلم
                من از تغذیه 3.3 ولت مبدل استفاده میکنم!

دیدگاه

من از تغذیه 3.3 ولت مبدل استفاده میکنم!
                  شما خیلی اشتباه میکنی اگه اون ماژوا زنگ اینا بخوره امپر بکشه پورت usb شما داغون میشه
                  :cry:
                  این 908 سوخته من با اون مبدله وصلیدم سوختت

دیدگاه

هیچ ربطی به مقاومت نداره دوستمون مزاح می فرمایند
                    ما روی ورودی رگولاتور 2576 خازن گذاشتی ؟ - این رگولاتور جریان کشی لحظه ای داره از روی ورودیش اگر خازن حداقل 470 میکرو تو ورودی تغزیش نداشته باشه کنترلرش قاطی می کنه!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Wanted.....
                      شما خیلی اشتباه میکنی اگه اون ماژوا زنگ اینا بخوره امپر بکشه پورت usb شما داغون میشه
                      :cry:
                      این 908 سوخته من با اون مبدله وصلیدم سوختت
                      داداش میدونم! ولی من که نمیخواستم زنگ بزنم!

درضمن امروز تو ازمایشگاه با منبع تست کردم دفعه اول و دوم جواب نداد اما یه دفعه روشن شد و روی روال عادی کار کرد ولی دوباره که خاموش روشنش کردم دگ جواب نداد!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Wanted.....
                        داداش اشکالت یه جای دیگست من چند سالی میشه دارم با این ماژولها کار میکنم و انواع اقسام پروژه ها رو هم انجام دادم. تغذیه ماژول درست باشه هیچ اتفاقی نمیافته و بهترین تغذیه یک منبع 3 امپر با ماژول زیر به همراه یک خازن 3300 هستش
                        http://eshop.eca.ir/%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%BA%D8%B0%DB%8C%D9%87-%D9%88%D9%84%D8%AA%D8%A7%DA%98/2154-%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84-%D9%85%D8%A8%D8%AF%D9%84-dc-dc-lm2596-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC%DB%8C-123v-30v-3a.html
                        برای انجام کارهای محال باید باور محال بودنش را عوض کرد

تو چیزها رو می بینی و می پرسی چرا؟
                        من خواب چیزهایی که وجود ندارند رو میبینم و میگویم چرا که نه!
                        "جرج برنارد شاو"

دیدگاه

نوشته اصلی توسط xbehzad
                          داداش اشکالت یه جای دیگست من چند سالی میشه دارم با این ماژولها کار میکنم و انواع اقسام پروژه ها رو هم انجام دادم. تغذیه ماژول درست باشه هیچ اتفاقی نمیافته و بهترین تغذیه یک منبع 3 امپر با ماژول زیر به همراه یک خازن 3300 هستش
                          http://eshop.eca.ir/%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%BA%D8%B0%DB%8C%D9%87-%D9%88%D9%84%D8%AA%D8%A7%DA%98/2154-%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84-%D9%85%D8%A8%D8%AF%D9%84-dc-dc-lm2596-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC%DB%8C-123v-30v-3a.html
                          تتتغغذیعه :eek:
                          تقسیم مقاومتی نزاشتم رو rx

دیدگاه

این چش شده؟
                            با رگلاتور که تست میکنم هم رگلاتور داغ میشه هم ماژول میخواد اتیش بگیره!
                            معلوم نیست سوخته یا سالمه!
                            چل شدم من!

دیدگاه

این چش شده؟
                              با رگلاتور که تست میکنم هم رگلاتور داغ میشه هم ماژول میخواد اتیش بگیره!
                              معلوم نیست سوخته یا سالمه!
                              چل شدم من!
                              ماژولت به f*ck رفته
                              برای انجام کارهای محال باید باور محال بودنش را عوض کرد

تو چیزها رو می بینی و می پرسی چرا؟
                              من خواب چیزهایی که وجود ندارند رو میبینم و میگویم چرا که نه!
                              "جرج برنارد شاو"

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X