اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

Visual Studio VS Keil or IAR

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

Visual Studio VS Keil or IAR

یکی دو روز پیش داشتم در مورد یک موضوعی توی اینترنت سرچ میکرد که
    به صورت اتفاقی به یک سایت برخوردم که پلاگینی تحت نرم افزار ویژوال استودیو رو به فروش گذاشته بود
    با استفاده از این پلاگین شما میتونید برای اندروید لینوکس و "میکروهای هسته ی آرم " ازجمله lpc stm at91sam7s و برخی از محصولات تگزاس کد بزنید
    قابلیت خوبی که این پلاگین داره اینکه بهتون اجازه میده با استفاده از جیلینک برنامه رو دیباگ کنید
    و قابلیت خیلی خیلی خوب دیگه ای که داره اینکه خودش براتون کد رو کامل میکنه میزان رم و فلش استفاده شده رو بهتون اعلام میکنه
    و دیگه برای کد نویسی با استفاده از CMSIS کلی وقت بزارید تا کتابخانه های مورد نیازتون رو ادد کنید
    زبان برنامه نویسی هم C و ++C هست
    فایل های خروجی هم با پسوندهای Ihex - bin - elf هست
    اطلاعات بیشتر رو میتونید از سایت اصلی کسب کنید
    ادرس سایت : http://visualgdb.com/
    این هم یه عکس از محیط نرم افزار (خوب همون ویژوال استودیو هست دیگه چه توقعی داری :biggrin: )

متاسفانه هنوز کرکی برایش پیدا نکردم و از لایسنس سی روزه استفاده میکنم
    اگر کرکی پیاد کردم قرار میدم

پاسخ : Visual Studio VS Keil or IAR

سلام
    کرک این نرم افزار رو پیدا کردید؟ :cry2:

دیدگاه

سلام،
      با توجه به این که تاپیک قدیمیه و اما میبینید که استقبالی ازش نشده...
      به نظر من استفاده از CMSIS حسن غیر قابل انکار هستش که البته چون با زبان C هست میشه برای این نرم افزار هم پورت بشه.
      اما به نظرم دلیلی که از این نرم افزار استقبال چشم گیری نشده کرکش نیست بلکه پشتیبانی نشدن توسط شرکت های تولید کننده ARM هست و این که سمپل کد به راحتی براش یافت نمیشه...
      در صورتی که برای KEIL و IAR هم سمپل کد راحت یافت میشه و هم این که شرکت های تولید کننده ARM سمپل هاشون تحت این نرم افزار ها عموما ارائه میشه.
      هر انسانی که احساس بی نیازی کند سرکش و طغیان گر می شود...

دیدگاه

دیباگ و رفع اشکال سیستم های امبد شده با استفاده از برنامه VisualGDB، دانلود افزونه VisualGDB برای دیباگ و رفع اشکال سیستم های امبد شده

دیدگاه

سلام خدمت همگی.

تو انجمن AVR دیدم که پستی با عنوان "کوچ به سمت اتمل استدیو" فک کنم عنوانش یه چی تو همین مایه ها بود - خوبه که برا آرم هم همچین پستی هستش که درباره انواع IDE ( کامپایلر + ادیتور ) های آرم توش صحبت میشه - که خب تا الان به اون صورت بحث نشده متاسفانه

KEIL vs ARM Development Studio
          - یه لینکی دیدم - بدک نبود - میزارم
          منبع :
          Keil/ARM MDK vs ARM/DS5 ?

تمرکز ARM Development Studio بیشتر بر روی آرم هایی با هسته Cortex-A هستش.
          KEIL با آرم هایی با هسته Cortex-M کار میکنه.
          هر دو مورد از کامپایلر آرم استفاده میکنند ( البته تو KEIL میشه از GCC هم استفاده کرد - DS5 رو نمیدونم - کار نکردم - تازه دارم دانلودش میکنم )
          توجه :DS5 = ARM Development Studio Version 5

فعلا لینکای DS5 رو زدم رو دانلود- ببینیم کی وقت و حسش میشه بریم سمتش -!-
          دوستان لطفا هرچی میدونید رو کنید - جای دوری نمیره

عنوان این پست رو به "انواع IDE میکروکنرتلر های آرم" تغییر داده بشه - باز بهتره - هر چند - وقتی دوستان شرکت نمیکنند - عنوان پست زیاد مهم نی!
          جدیدترین ویرایش توسط md3848; ۱۱:۳۶ ۱۳۹۷/۱۱/۱۱.
          اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

اگه دوس دارید سریع به جواب برسید :
          1) قبل از پرسیدن سوال، بسرچید.
          2) سوالاتون رو با جزئیات کامل مطرح کنید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X