اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تغذیه میکرو بوسیله ترانس 16 ولت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تغذیه میکرو بوسیله ترانس 16 ولت

سلام امروز من یه دونه ترانس 16 ولت از تو لوازم برقی پیدا کردم که مال تلویزیون بود اما نه میدونم چند آمپره و نه میدونم چطور باید از اون برای تغذیه میکرو استفاده کنم .میخوام تو مدارم وقتی یه رله رو وصل میکنم نور ال سی دی ضعیف نشه و از طرفی چند تا فن دارم که با 12 ولت کا میکنن.لطفا راهنمایی کنین که باید چطو مدارمو ببندم.ممنون
    انصاف نباشد که من خسته رنجور پروانه او باشم و او شمع جماعت

پاسخ : تغذیه میکرو بوسیله ترانس 16 ولت

رگولاتور 7805
    :):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):) :):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):) :):):):):):):):):):):):):):):):):):):):)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط رضا کاظمی
      سلام امروز من یه دونه ترانس 16 ولت از تو لوازم برقی پیدا کردم که مال تلویزیون بود اما نه میدونم چند آمپره و نه میدونم چطور باید از اون برای تغذیه میکرو استفاده کنم .میخوام تو مدارم وقتی یه رله رو وصل میکنم نور ال سی دی ضعیف نشه و از طرفی چند تا فن دارم که با 12 ولت کا میکنن.لطفا راهنمایی کنین که باید چطو مدارمو ببندم.ممنون
      با سلام
      دوست من به احتمال زیاد اون ترانس مال تلوزیون سیاه سفید هست اگه حدسم درست باشه بالای 3 امپر جریان میده شما میتونی یه رگلاتور 7812 بزاری بعد از اون 7805 که این برق مخصوص ال سی دی و میکرو تامین میکنه (البته المان های دیگه هم باید اضافه بشه برای جلوگیری از نویز و یکسوسازی) برای فن ها هم میتونی برقشون از رگلاتور 7812 بگیری :redface:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر کریمی
        با سلام
        دوست من به احتمال زیاد اون ترانس مال تلوزیون سیاه سفید هست اگه حدسم درست باشه بالای 3 امپر جریان میده شما میتونی یه رگلاتور 7812 بزاری بعد از اون 7805 که این برق مخصوص ال سی دی و میکرو تامین میکنه (البته المان های دیگه هم باید اضافه بشه برای جلوگیری از نویز و یکسوسازی) برای فن ها هم میتونی برقشون از رگلاتور 7812 بگیری :redface:
        به احتمال زیاد مال تلویزیونه در ضمن اگه مستقیما به 7805 بدم مشکلی پیش نمیاد و 7805 داغ نمیکنه؟

دیدگاه

به احتمال زیاد مال تلویزیونه در ضمن اگه مستقیما به 7805 بدم مشکلی پیش نمیاد و 7805 داغ نمیکنه؟
          ]نه دوست من اگه16 ولت مستقیم به 7805 بدی با کمترین جریان کشی رگلاتور بشدت داغ میکنه مگر اینکه مصرف خیلی خیلی پایین باشه(کمتر از500 میلی امپر) تازه اگه دو مرحله رگلاتور بزاری نویز پذیری هم کم میشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر کریمی
            ]نه دوست من اگه16 ولت مستقیم به 7805 بدی با کمترین جریان کشی رگلاتور بشدت داغ میکنه مگر اینکه مصرف خیلی خیلی پایین باشه(کمتر از500 میلی امپر) تازه اگه دو مرحله رگلاتور بزاری نویز پذیری هم کم میشه
            درسته داغ میکنه و به نظرم برید پایینتر ، بنده 200 میلی آمپر از 7805 ی که 12 رو به 5 تبدیل میکرد جریان کشیدم به قدری داغ شد که با لمسش نتونستم داغیش رو حس کنم چون پوست دستم سوخت :/ هیت سینک نزاشته بودم
            به نظرم هم از دو مرحله ای استفاده کنید هم هیت سینک بزارید که خیلی اذیت نکنه

head<=
            ...تشکر خدا...
            [img width=97 height=100]http://mahdi3d.persiangig.com/image/5280543_t.jpg[/img]

دیدگاه

باید اول یکسو بشه دیگه درست میگم؟

دیدگاه

آقا با مولتی متر خروجیه ترانسو گرفتم به جای 16 ولت 17.5 ولت میده به پل دیود دادم داغ کرد برد بوردو آب کرد چطوری از ترانس استفاده کنم؟

دیدگاه

باید اول یکسو بشه دیگه درست میگم؟
                  با یکسوساز نیم موج یکسو کنید به رگولاتور 12 وصل کنید و برای مدارات 12 ولتی مثل رله و ... استفاده کنید و
                  همچنین با رگولاتور 5 ولت تغذیه مدار رو تامین کنید
                  قبل از رگولاتور 12 حتما یه هازن برگ حدود 1000 میکرو بزار ولی خروجی خازن کوچکتر در حد 200 میکرو بزار

دیدگاه

سلام
                    اول ترانس ات رو DC کن

بعدش با دو رگلاتور سوییچینگ ولتاژ 12 ولت و 5 ولت درست کن

ابدا داغ نمی کنه

می تونی با ماژول MP1584 کار کنی
                    برای کاری در حوزه اربعین نیاز به نیروی داوطلب هستیم.
                    http://hosseinwalkingday.com

دیدگاه

آقا یه مشکل که دارم اینه که من دو سر خروجیه ترانسو دادم به پل دیود. که 23.5 ولت تو خروجیه پل دیود ولتاژ dc دارم، در ضمن خروجیه ترانس 18 ولت ac هست .چرا این طور میشه؟ به نظر خودم این میرسه که ما در اصل 311 ولت برق داریم که ب تررانس میدیم و اون 18 ولت هم باید ضرب در رادیکال 2 بشه و در واقع یکسو ساز 18*sqrt2 رو یکسو میکنه.درسته؟

دیدگاه

اول که باید یکسو ساز بذاری و جریان رو مستقیم کنی. بعدشم توصیه می کنم به جای 7805 و 7812 از رگولاتور سوییچینگ LM2576 استفاده کن که خیلی بهتره و ظرفیت جریان دهی بیشتری داره. با قطعاتی هم که خودش توی دیتاشیت نوشته ولتاژ خروجی کاملا صاف و آماده استفاده است :rolleyes: :rolleyes:
                        STM32 واقعا یه چیز دیگه است...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X